Akhisar Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu

Manisa Akhisar Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Akhisar Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Akhisar Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu
12 Şubat 2021 Cuma 00:27

Akhisar Belediyesi Personel Alımı

Akhisar Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Manisa’nın il merkezi dışında nüfusu en yoğun olan ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyan Akhisar, 2012 yılında düzenlenen belediyecilik kanunun kapsamında ilçe belediyesi statüsünü kazandı.

Akhisar Belediyesi olarak; vatandaşlarının kent yaşamlarını anlamlı kılmayı, onların kentten ve kent yönetimlerinden beklentilerini en etkin biçimde karşılamayı temel görevi olarak benimseyen kurum, misyonunu bu görevi yerine getirmek için fiziki, ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamın kalitesini artırıcı çalışmalar yapmak üzere belirlemiştir.

Bu çalışmalar kapsamında sık sık yeni personellere ihtiyaç duyan personel alı mı kurumun yakın zamanda da çeşitli niteliklerde olmak üzere personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Akhisar Belediyesi İşçi Alımı

Akhisar’ı gelişen, güzelleşen ve yaşanabilir bir ilçe olarak yaratabilmek için, katılımcı fikir ve değerlere önem veren Akhisar Belediyesi’nin kadrosuna memur alımından çok işçi alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Kadrosuna alacağı işçileri destek hizmetleri, fen işleri, bilgi işlem, temizlik işleri, park ve bahçeler müdürlüklerinde istihdam etmesi beklenen kurumun bu işçilerine 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacağı öngörülmektedir.

Akhisar Belediyesi Memur Alımı

Akhisar Belediyesi memur alımı az sayıda yapılmaktadır diyebiliriz. Çünkü kurum bünyesinde ki kalıcı memur kadrosu uzun süreden beri varlığını sürdürmektedir. Buna bağlı olarak da, KPSS ile yapılan alımlarda yüksek bir kontenjan sayısı bulunmamaktadır. Yazılı sınav şartı olmayan memur alımlarında ise kurumun kadrosundaki açığa başlı olarak ilan verilmektedir.

Zaman zaman gerçekleşen Akhisar Belediyesi memur alımlarında adaylar, memuriyet ile birlikte kurumun çeşitli kadrolarında görev yapmaya başlarlar. Özellikle ödeme tahsilat büroları için belediye memur alımı yapmaktadır. Ayrıca geçmiş dönem ilan detaylarını incelediğimizde belediye tesislerinde görev yapması için personel ilanları verildiğini görmekteyiz.

Belediyenin proje aşamasında iken hesaplayıp istihdam yaptığı memurlar, resmi odaklı işleri belediye yerine yürütmek maksadıyla yapılan çalışmalarda görev alırlar. Yine memurlar belediye yöneticilerinin danışmanlık hizmeti için de görev alabilmektedirler. Bu alım sürecinde açık olan pozisyonlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Akhisar Belediyesi İş İlanları

Kendilerini ”planlı atılım, tasarruflu yatırım yapan, ürettiği projeleri hayata geçirebilen ciddi ve gerçekçi bir belediye” olarak tanıtan Akhisar Belediyesi yetkilileri şeffaf, güvenilir, adil, kucaklayan, anlayışlı, sabırlı, sorun çözen yönetim anlayışı ile yatırımlarını sürdürmektedir.

Resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanlarında kadrosuna alacağı personellerinin de bu ilkeler doğrultusunda çalışabilecek nitelikte olmaları gerektiğini ön şart olarak belirten kurumun, yeni alacağı personellerinde de bu şartları arayacağı bilinmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Akhisar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarını genellikle İşkur ortaklığında gerçekleştiren Akhisar Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların öncelikle belediyenin resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanının yayınlanmasını beklemeleri gerekmektedir.

Belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanını dikkatli bir şekilde inceleyen ve kendi niteliklerine uygun olarak değerlendiren adayların kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Akhisar İş İlanları

Akhisar’da bireysel olarak iş bulmanın temel yolu İŞKUR’a başvurmaktır. Birçok sektörde yer alan alımlar İŞKUR birlikteliği ile gerçekleştiğinden iş arayanların bu kanal üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Hizmet sektörünün birkaç ayağı faaliyet göstermektedir. Akhisar iş ilanları da bu hizmet sektörü aşamalarına aittir. Çünkü firmalar, çeşitli kariyer sitelerine ilan vererek de personel gereksinimlerini karşılamayı hedeflemektedirler.

Akhisar Belediyesi Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Akhisar Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Akhisar Belediyesi  Başvurular Nasıl Yapılacak?

Akhisar Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Akhisar Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Akhisar Belediyesi ve Denizli'de’bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Akhisar Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Akhisar Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Güncel İş İlanları Yayınlandığı anda Sosyal medya hesaplarımızda Yer Alacaktır. Aşağıdaki Grubumuza katılarak yayınlanacak iş ilanlarından ilk Siz Haberdar olabilirsiniz

TÜRKİYE GENELİ İŞ İLANLARI KAMU PERSONELİ ALIMI İLANLARI
Üyelere Özel grup · 3.878.849 üye
Gruba Katılmak İçin Buraya TIKLAYINIZ
KAMU VE ÖZEL SEKTÖR PERSONEL ALIMI iŞÇİ ALIMLARI PAYLAŞIMI BİNLERCE İŞ İLANI İÇİN GRUBA KATILIN ARKADAŞLARINIZI DAVET EDİN

Sitemizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerindende Takip Edebilirsiniz.. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz Kamusaati.com

twitter-logo – Ömer Sezer

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber