Afyon Kocatepe Üniversitesi 236 Sözleşmeli Personel Alacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi 236 sözleşmeli personel alımı yapacağını DPB'ye verdiği 28 Mart 2018 tarihli ilan ile duyurdu. Başvuru şartları, yeri ve son tarih haberimizde...

Afyon Kocatepe Üniversitesi 236 Sözleşmeli Personel Alacak
28 Mart 2018 Çarşamba 15:57

Afyon Kocatepe Üniversitesi 236 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu nedenle DPB'ye ilan veren üniversite, son başvuru tarihi, başvuru yeri ve şartlarına yönelik detaylı bilgi verdi. 

Başvurular, başvuru dilekçesi, mezuniyet belgesi ve ilgili (2016 yılı) KPSS (B) grubu puan belgesi ile birlikte Afyon Kocatepe Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak.

10 Nisan 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edildiği ilanın aranan şartları şöyle sıralandı:

- T.C. Vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adayların, askerlikle ilgisi bulunmaması,

- 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- Sınav tarihi itibariyle en az on sekiz (18) yaşını tamamlamış olmak,

- 2016 yılı KPSS sınavına girmiş olmak,

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Güvenlik soruşturması ve / veya arşiv araştırması olumlu olmak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber