Memur can derdinde Kaymakam kıyafet!

Cüngüş Kaymakamı Ahmet Başer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şef Vekili İdris Karakuş'a serbest kıyafeti yüzünden uyarma cezası verdi.

Memur can derdinde Kaymakam kıyafet!
16 Ocak 2016 Cumartesi 00:22

Ülkenin doğusu ve güneydoğusu aylardır terör örgütü PKK’nın hudud bilmez tavırları ve PKK’nın üniversite kadrolarındaki destekçileri ile yeteri kadar çalkalanmakta iken bir de bazı bürokratların “ben iş yaptım” tavırları bölgede yaşayan ve canları pahasına oradaki halka hizmet etmeye çalışan öğretmenlerin, memurların, sağlıkçıların ve doktorların meslek aşklarını zedeliyor.

Aylardır ailesinden uzakta, cadı kazanı bir bölgede canını dişine takarak çalışan tüm devlet personeli bu işgüzar yöneticiler sebebiyle çıkmaza düşüyor ve dimdik ayakta durulması gereken bir dönemde maalesef basit sorunlarla uğraşmak zorunda bırakılıyor.

Daha evvel birçok kez dile getirdiğimiz kılık kıyafet serbestliği hususunda yine bir yönetici bir memura uyarma cezası veriyor. Bu sefer cezayı veren de bir Kaymakam.  Üstelik Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, Müsteşar Yusuf Tekin’in öğretmenin kılık kıyafetine karışılmaması yönünde direktifleri ve sendikaların bu yönde aldıkları “serbest kıyafet eylemi kararı” varken.

Cüngüş Kaymakamı'ndan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şef Vekili'ne kılık kıyafetten dolayı uyarma cezası geldi.

Diyarbakır'ın Cüngüş ilçesi kaymakamlığından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şef Vekili İdris Karakuş'a kılık kıyafetinden dolayı uyarı cezası geldi. İdris Karakuş'a gönderilen ''uyarma cezası'' konulu belgede, İlçe Kaymakamı Ahmet Başer'in 05.01.2016 Salı Günü saat 10.30 sıralarında kurumlar içerisinde gerçekleştirdiği teftiş sırasında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şef Vekili İdris Karakuş'un Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun olmadığı kaymakam tarafından görüldüğü belirtildi.

Kaymakamlık Karakuş'tan konu ile ilgili savunma isterken, savunmanın devlet memurlarının uyması gereken kılık kıyafet kurallarına uymamayı gerektirecek yeterlikte bulunmadığı ifade edildi.

Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şef Vekili İdris Karakuş'un 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 125.Maddesinin A bendinin g) fıkrası gereğince Kılık ve Kıyafet hükümlerine aykırı davrandığı, bu nedenle uyarı cezası verildiğini bildirdi. Bundan sonra Karakuş'un davranışlarında daha dikkatli olması aksi halde hakkında idari ve hukuki işlem yapılacağı belirtildi.

İşte o Kaymakam’ın uyarısı:

Sayın İdris Karakuş

İlgi sayılı yazımız gereğince İlçemiz Kaymakamı Sayın Ahmet BAŞER'in 05.01.2016 Salı Günü saat 10.30 sıralarında kurumlarda yapmış olduğu denetim kontrolünde Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun olmadığınız görülmüş ve tarafınızdan bu konuyla ilgili savunmanız istenmiştir. Bu konuyla ilgili olarak Kaymakamlığımıza vermiş olduğunuz yazılı savunmanız devlet memurlarının uyması gereken kılık kıyafet kurallarına uymamayı gerektirecek yeterlilikte bulunmamıştır.

Sizi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 125.Maddesinin A bendinin g) fıkrası gereğince belirlenen Kılık ve Kıyafet hükümlerine aykırı davranmak suçunu işlemiş olmanız nedeniyle Uyarma cezası ile cezalandırılmış bulunmaktasınız.

Bundan sonraki davranışlarınızda daha dikkatli olmanızın gerektiğini disiplin cezasını gerektirecek hal ve davranışlarınızdan kaçınmanızı aksi taktirde hakkınızda idari ve hukuki işlemin başlatılacağının bilinmesini;

Rica ederim.


öğretmen kılık kıyafet uyarı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adana - 2 yıl önce
Bu tip insanlarla neden ugrasiyoruzki, tüm enerjimizi, bağlılığımizi alıp goturuyorlar. Sendika kararları ve genel hakim gorys varken, meseleleri kişiselleştirip ceza yağdırmak bir kaymakama yakismamis.
Avatar
baba - 2 yıl önce
Kaymakam beyin mahiyetindekilere moral destek olması daha yerinde olur
Avatar
Selim - 2 yıl önce
Artık ilçelerinde icraat yapan liderlere ihtiyaç var. Armudun sapı, üzümün çöpü ile uğraşılmamalı. Bilmem anlatabildim.
Avatar
Kahraman - 2 yıl önce
Kaymakamı bu dargörüşlü beyin yapısı hazımsız tavırları ve siyasi yaklaşımından dolayı kınıyorum
Avatar
irfan - 2 yıl önce
Ne demeli bilmiyorum ama kaymakamı üstün başarılarından dolayı tebrik ediyor daha yüksek cezalar vererek duygularını tatmin etmesini bekliyoum
Avatar
Kuralcı - 2 yıl önce
Kuralları bozanları uyarmak kötü bi şey mi? Yönetmeliği uygulaması istenmiş bence gayet normal ülkenin neresinde olunursa olsun yönetmeliği uygulamalı tüm memurlar
Misafir Avatar
Mustafa Taşan - 2 yıl önce @Kuralcı
Yönetmeliği koyan kim? Yönetmelikler değişemez mi?
Avatar
Memur - 2 yıl önce
Ya ya ya !!?? şa şa şa !!! Kaymakam çok yaşa
Avatar
Ahmet KAra - 2 yıl önce
İyi yapmış, adamlar memur mu serseri mi belli değil; kendilerine çekidüzen versinler. Bu arada Çüngüş'te terör yoktur bilginize..

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber