MEB'den Rehberlik Yıl Sonu Çalışma Raporlarına ilişkin yazı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yıl Sonu Çalışma Raporlarına ilişkin resmi yazı gönderildi.

MEB'den Rehberlik Yıl Sonu Çalışma Raporlarına ilişkin yazı
17 Mayıs 2016 Salı 14:43

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yıl Sonu Çalışma Raporlarına ilişkin resmi yazı gönderildi.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 'Yıl Sonu Çalışma Raporları' konulu resmi yazı gönderildi.

MEB'den gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi: 

"İlgi : a) Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği,
        b) Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği,
        c) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 02.06.2015 tarihli ve 5667988 sayılı yazısı.

Bilindiği üzere rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, okullarımızda ve rehberlik ve araştırma merkezlerinde ilgi (a) Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yürütülmekte, yürütülen çalışmalar i,lgi (a) yönetmeliğin 23. ve 47. maddeleri gereğince eğitim öğretim yılı başında ve sonunda Genel Müdürlüğümüze iletilmesi gerekmektedir.

İlgi (c) yazı ile zaman ve insan kaynağının etkili kullanılması ve maliye kayıpların (kağıt israfı vb.) en aza indirilmesi amacıyla Yıl Sonu Çalışma Raporları 2014-2015 eğitim-öğretim yılı itibariyle elektronik ortamda düzenlenmeye başlanmıştır.

2015-2016 eğitim-öğretim yılı okul rehberlik ve psikolojik danışma servisleri yıl sonu çalışma raporları Bakanlığımıza bağlı tüm özel ve resmi okul/kurumlar (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, halk eğitim merkezi, mesleki eğitim merkezi ve Genel Müdürlüğümüze bağlı özel eğitim okulları) tarafından 01-30 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda düzenlenecektir.

Bu amaçla okul/kurumda rehberlik öğretmeni olup-olmadığına bakılmaksızın;

1 - Okul/kurumlar tarafından 01-30 Haziran 2016 tarihleri arasında https://mebbis.meb.gov.tr/ adresine okul-kurum şifresi ile girilip, RAM Modülü sekmesinde "Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu" başlığı altındaki tüm bilgilerin girilerek kaydedildikten sonra bir nüshasının çıktısının alınması,

2 - Çıktısı alınan "Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu"nun imzalanıp okulda muhafaza edilerek, rehberlik ve araştırma merkezlerine gönderilmemesi,

3 - Rehberlik ve araştırma merkezleri tarafından ise 18 Temmuz-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında RAM Modülü'nde yer alan "Yıl Sonu Çalışma Raporu" başlığı altındaki tüm bilgilerin RAM Modülü Müdür şifresi ile girilerek kaydedildikten sonra bir nüshasının çıktısının alınması ve merkezi muhafaza edilmesi,

4 - Yıl sonu çalışma raporlarının, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri veya Genel Müdürlüğümüze resmi yazı ile gönderilmesi gerekmektedir." 
ifadelerine yer verildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber