Bingöl İl MEM 2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi Ücretli Öğretmenlik başvuruları için duyuru yayımladı.

Bingöl İl MEM 2017 Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu
14 Ağustos 2017 Pazartesi 17:30

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi Ücretli Öğretmenlik başvuruları için duyuru yayımladı.

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME BAŞVURUSU ÖN KABUL VE GÖREVLENDİRME ESASLARI

1.      Bu esaslar, 657 sayılı devlet memurları kanunu 89.maddesi ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9.maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

2.      İlgililer, Bingöl Merkez İlçesinde 2017-2018 öğretim yılı süresince öğretmen sayısının yetersiz olması halinde ihtiyaç bulunan/oluşacak eğitim kuramlarında görevlendirilecektir.

3.      Ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirme başvuruları 15 Ağustos – 6 Eylül 2017 tarihleri arasında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün https://bingol.meb.gov.trinternet adresi üzerinden alınacaktır.

4.      Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek olup; internet üzerinden başvuran adayların görevlendirilmesi tamamlandıktan sonra, ihtiyaç oluşması halinde yeniden müracaat alınacaktır.

5.      Başvurunuzun geçerli olması için Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formunu yukarıdaki site üzerinden tamamladıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesi’nden onaylatmanız gerekmektedir.

6.      Ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirme başvuruları sonucunda adaylardan aşağıdaki belgeler istenecektir:

a.   Nüfus cüzdanı fotokopisi

b.    Savcılık Sabıka Kayıt Belgesi, (Yeni tarihli alınmış, e Devletten alınabilir)

c.     Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi

d.     Varsa Formasyon Belgesinin Fotokopisi

e.     Varsa sertifika (İngilizce, Almanca, Özel Eğitim Sertifikası)

f.      Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmadığına dair belge

g.     Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans  programı bölümünün 3.ve 4. sınıf öğrencisi olduğuna dair belge.

7.      Görevlendirildiği halde 3 (üç) gün içinde görevine başlamayan öğretmenin yerine yeni öğretmen görevlendirilecektir.

8.      Görev verilip göreve gitmeyenler veya mazeretsiz bir şekilde görevi bırakan öğretmenler sıra hakkını kayıp etmiş olup ikinci bir değerlendirmeye kadar tekrar görev verilmeyecektir. 

9.      Ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirmelerinde KPSS puan üstünlüğüne göre aşağıdaki sıralama takip edilecektir:

1.    Öncelik          : Eğitim fakültesi mezunları

2.    Öncelik          : Fen edebiyat fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi alanlar)

3.    Öncelik          : Fen Edebiyat Fakültesi mezunları(Formasyon eğitimi almayanlar)

4.    Öncelik          : Yan alanı ve sertifikası olanlar.

5.    Öncelik          : Diğer alanlar

6.    Öncelik          : Ön Lisans Mezunları.

Emekli öğretmenler, 1. 2. ve 3. Öncelikli alanlar tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir. Kamu görevlileri ise tüm öncelikler tamamlandıktan sonra görevlendirilecektir.

10.  Ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirmelerinde 4. maddede bahsedilen önceliklerle ilgili açıklamalar

a)    Aşağıda listelenen sertifika görevlendirmeye esas olarak kabul edilecektir:

·         İngilizce Sertifikası

·         Almanca Sertifikası

·         Özel Eğitim Sertifikası

·         Bilgisayar Sertifikası

b)    Fakülte veya Açık öğretim Fakültesi 2+2 İngilizce ve okul öncesi öğretmenliği lisans programı bölümünün 3. ve 4. sınıf öğrencileri ihtiyaç olması halinde görevlendirileceklerdir. Bu kapsamdaki başvurular, lisans mezunlarının görevlendirilmeleri sonrası ihtiyacın devam etmesi halinde değerlendirilecektir.

 11.    FETÖ/PDY veya devletin milli güvenliğini tehdit eden diğer örgütlere mensubiyeti, iltisakı veya bağlantısı, güvenlik soruşturması sonucunda tespit edilenlere görev verilmeyecek, verilse dahi iptal edilecektir.

 Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber