Ücretli öğretmen alımı başvurusu ve istenen belgeler

Yalova İL MEM, il genelinde bulunan okullarda ücretli öğretmenlik başvurusu yapacaklara önemli bir duyuru yayınladı. PEki ücretli öğretmenlik başvurusunda istenen belgeler nelerdir? Başvuruda öncelik hangi branşlara verilecektir? Ücretli öğretmenlik ile ilgili detaylar haberimizde.

Ücretli öğretmen alımı başvurusu ve istenen belgeler
17 Ağustos 2016 Çarşamba 13:11

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmelik başvurusunda bulunacak öğretmen adaylarını ilgilendiren önemli bir duyuru yayınladı. Yapılan duyuruda ücretli öğretmenlik başvurusunda bulunacak adaylardan istenen belgeler ve başvuru öncelik sırası açıklandı. Peki ücretli öğretmenlik başvuruları nasıl yapılıyor? Ücretli öğretmen alımı ile ilgili detyalar haberimizde. 

Yalova İL MEM tarafında yapılan ücretli öğretmenlik açıklaması şu şekilde;

İlimiz merkez ve ilçelerinde öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarında MEB Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9 uncu maddesi ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 8/C maddesi gereğince branş, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanlarında Merkezdeki eğitim kurumlarımızda ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılacaktır.

Görev almak isteyenlerin başvuruları 17/08/2016 -09/09/2016 tarihleri arasında http://yalova.meb.gov.tr/ucretlibasvuru/) adresi üzerinden, kişilerin  başvuru bilgilerini doldurmaları suretiyle gerçekleştirilecektir.
 
Adaylar,  sistem üzerinden yapmış oldukları başvurularda beyan etmiş oldukları bilgilerin doğruluğundan sorumlu tutulacaklarından bilgi girişlerinde bu hususlara titizlikle riayet edilmesi gerekmektedir.
     
Görevlendirilecek öğretmenlere Müdürlüğümüz personeli tarafından  telefonla ulaşılarak, göreve başlatılmak üzere (diploma-formasyon- sertifika, kimlik fotokopisi vb) gibi belgelerini  Müdürlüğümüze getirmeleri istenecektir.
   
 Ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılan ancak görevlendirdikleri eğitim kurumunda göreve başlamayanlar, yada geçerli bir mazeret sunmadan görevinden ayrılanlar 2016-2017 ders yılında haklarını kullanmış sayılacaklarından, bu durumda olanlara  tekrar görev verilmeyecektir.

    Ücretli Öğretmen Görevlendirmeleri İlçe bazında yapılacağından, diğer ilçelere başvuru yapmak isteyenlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir
 
Görevlendirmede öncelik sırası şu şekilde;
 
1)     Eğitim Fakültesi Mezunları / Fakülte Mezunu olup Pedagoji Formasyonu olanlar
2)    Fakülte Mezunları - (119 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu kararında öğretmenliğe kaynak teşkil eden programlardan mezun olanlar.)

3)    Önlisans / Yüksekokul Mezunları (Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi, ve Okul Öncesi Öğretmenliği ile Açık Öğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
Lisans Programında 2. sınıftan dersi olmayıp, 3.ve 4 sınıfta okuyanlar)

4)    Daha önce görev yapmış deneyimli adaylara öncelik verilecektir
 
Ücretli Öğretmenlik Başvurusunda istenen belgeler

1-     Diploma veya Mezuniyet Belgesinin fotokopisi,(Göreve Başlarken)

2-     Formasyon Belgesinin fotokopisi (olanlar için) (Göreve Başlarken)

3-     Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Göreve Başlarken)

4-     Sertifikalar (İngilizce, Bilgisayar vb.) (Göreve Başlarken)

5-     Kimlik Fotokopisi  (Göreve Başlarken)

6-     Aile Hekimliğinden Alınacak Sağlık Raporu (Göreve Başlarken)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber