Toplu Sözleşme ile Şeflerin Hepsine Verilecek Ek Tazminat Ne Kadardır?

Şeflerin Hepsine Anlaşma ile verilecek ek tazminat ne kadardır?

Toplu Sözleşme ile Şeflerin Hepsine Verilecek Ek Tazminat Ne Kadardır?
12 Şubat 2020 Çarşamba 11:13

Şeflerin Hepsine Anlaşma ile verilecek ek tazminat ne kadardır?

"Her toplu anlaşma sırasında yüzde 10 şeklinde artarak  tazminat ödemesi hakkı kazanmaktayız bunların toplu halde birikerek verilmesi gerekmektedir" şeklinde bir talep doğru değildir. Çünkü toplu anlaşmalar esnasında kapsadığı iki sene için gerçekleştirilebilir, sonrasında geçerliliğini kaybeder . Tanınan yasal haklar tekrar yeni toplu anlaşma bu sebepler ile yer almaktadır.

Şeflere toplu sözleşme ile ödenecek ilave tazminat ne kadardır?

Kamu Çalışanları Hakem Kurulu Kararının İkinci Aşamasında Ve artan tüm kademelerde 10 puan ilave edilerek  hak edişler çalışanların tamamına takdim edilmektedir

İşte o madde;

Kamu Görevlilerinin Tamamına Yönelik Mali ve Sosyal Haklar

Şeflerin özel hizmet tazminatı

Madde 28- (1) 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (II) ve (III) sayılı Cetvelde şef kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları tazminat oranlarına 10 puan ilave edilir."

Kamu Çalışanları Hakem Kurulu Kararının söz ettiği bulunduğu hüküm Devlet Çalışanlara verilecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin yasa .

Devlet  bünyesinde çalışan elemanlara Verilecek Zam Ve Tazminatlar ile alakalı Kararın "Özel Hizmet Tazminatı" başlıklı II Sayılı Cetveli 16. Grubu 3. fıkrasınca de milli eğitim müdürlüklerindeki patrona  derecelerine göre yüzde 60 Özel Hizmet ödemesi verilmektedir

İşte o madde;

Bu madderce 1., 2., 3. ve 4. Derecelerindeki şeflerin; Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararının İkinci Kısmında "Kamu Görevlilerinin tamamına Yönelik Mali ve Sosyal Haklar" başlıklı ilk  Bölümünde olan "liderlerin özel hizmet tazminatı" adlı28. maddesindeki hükümlerine göre faydalanmakta oldukları yüzde 60 tazminat oranına 10 puan eklenmesi gerekmektedir.

 Devlet Memurlarına Verilecek Zam ödemeleri  Ve Tazminatlara İlişkin Kararın "Diğer Tazminatlar" başlıklı III Sayılı Cetveli (G) fıkrasına göre de milli eğitim müdürlüklerindeki şeflere yüzde 50 ilave tazminat verilmektedir.

İşte o madde;

Ayrıca Kamu Çalışanları Hakem Kurulunun varmış olduğu İkinci Aşamasında "Kamu Görevlilerinin Tamamına ait Mali ve Sosyal Haklar"başlıklı ilk Bölümünde bulunan "Şeflerin özel hizmet tazminatı" başlıklı 28. maddesindeki kararlar göre aşamalarına göre (II) ve (III) sayılı Cetvelde şef takımların da bulunanlar ek olarak 10 puan tazminat tutarında faydalandığından Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlar ile alakalı Kararın

"Diğer Tazminatlar" başlıklı III Sayılı Cetveli (G) fıkrasında derecelerine göre tazminat verileceğinin için ilave 10 puan tazminattan yararlanamayacakları açıkca ortadadır.

Toplu anlaşma şartlarında tanınan haklar ilgili konular ile ilgili hukuki değişiklik yapılarak işlenmediğinden her iki sene de bir  tanınan yasal haklar yeni toplu anlaşma da tekrar bulunmaktadır. "Her toplu anlaşma yüzde 10 tazminat bunların toplanarak ödenmesi gerekmektedir" şeklinde bir anlayış doğru olamaz . Çünkü toplu anlaşmalar kapsadığı iki sene adına geçerlidir sonrasında geçerliliğini yok olur . Tanınan yasal haklar tekrar yeni toplu anlaşma da bu sebepler bulunmaktadır.

Kamu Saati Sayfamızı Sosyal Medya Üzerinden Takip Ederek Güncel İş İlanları Memur ve İşçi Alım Haberlerine ve Son Dakika Haberlerine Herkesten Önce Ulaşarak Bir Adım Öne Geçebilirsiniz.

Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Android Uygulamamızı Telefonuza indirip Son Dakika Gelişmelerinden ve Memur İşçi Alımlarına Herkesten Önce Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber