İçişleri Bakanlığı kadrolarına yerleştirilenlerden istenilen belgeler

İçişleri Bakanlığı, 2016/1- KPSS atamalarında yerleşen adaylardan istenen belgeleri açıkladı. PEki Bakanlık kadrolarının yerleştirilenlerden istenen belgeler neler? Detaylar haberimizde.

İçişleri Bakanlığı kadrolarına yerleştirilenlerden istenilen belgeler
22 Temmuz 2016 Cuma 15:51

İçişleri Bakanlığı, Haziran ayı içerisinde yapılan 2016/1- KPSS atamalarında bakanlık bünyesine yerleşen adaylardan istenecek belgeleri açıkladı. Bakanlığa yerleştirilen adaylardan istenilen belgeleri açıklayan İçişleri Bakanlığı, taşra teşkilatlarına atanan adayların atandıkları valiliklere başvurmaları gerektiğini belirtti. Peki İçişleri Bakanlığı yerleştirilecek adaylardan hangi belgeleri istiyor? İşte Bakanlık tarafından yapılan açıklama.

 
2016/1 KPSS YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI KADROLARINA YERLEŞTİRİLENLERDEN
 İSTENİLEN BELGELER
 
  1. Atama Başvuru Formu  (TIKLAYINIZ)
 
     2- Mal Bildirim Formu    (TIKLAYINIZ)
 
     3- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi Formu (TIKLAYINIZ)
 
     4- Öğrenim Belgesinin aslı ve fotokopisi veya tasdikli sureti
 
      5- 2 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Bilgisayarda doldurulup her birine fotoğraf yapıştırılıp imzalanacaktır. Söz konusu formun doldurulması aşamasında oluşabilecek hataların giderilmesi için doldurmuş olduğunuz formu Flash Belleğinize kaydedip yanınızda getirmeniz veya e-postanıza kaydetmeniz gerekmektedir.(TIKLAYINIZ)
 
     6- 3 Adet Renkli Vesikalık Fotoğraf (4,5 x 6 ebadında, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun.)
 
    7-  Yerleştirildiği  kadro veya pozisyonda  Nitelik Kod Klavuzu (Özel Koşullar-2016/1)  tablosunda yer alan kod veya kodların bulunması halinde, adayların bu kod ve kodlar karşılığında yer alan şartlara da sahip olduğunu gösterir belge.       
    
     NOT 1: Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir, bu kişiler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.
 
      NOT  2: Yukarıda belirtilen belgelerle birlikte taşra teşkilatına atananların atandıkları Valiliklere başvurmaları gerekmektedir.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber