Su Perdesi Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Su Perdesi Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?
17 Ocak 2018 Çarşamba 13:10

Su perdesi diğer bir deyişle su şelalesi. Öncelikle su perdesinin ne olduğu sorulacak olursa bir mekânda suyun yapay bir halde şelale gibi gözükmesini sağlayan teknolojik bir sistemdir. Gelişen teknoloji ile beraber su şelaleleri birçok mekânda boy göstermeye başlamıştır. Bu su perdesi sistemi günümüzde birçok işyeri ve hatta evlerde dahi dekoratif bir öğe olarak kullanılmaya devam etmektedir. Su perdesi dışarıdan basit bir mekanizmaymış gibi gözükse de yapılması oldukça zor olan bir sistemdir. Su perdelerinin ayrı olarak şelale modelleri mevcuttur. Bu modeller daha estetik görünümünün yanı sıra camlı su perdesi, su perdesi, su duvarı, baloncuklu su duvarı, misinalı su perdesi olmak üzere çeşitlendirilebilir. Şelale modellerinin yanı sıra portatif diye adlandırılan modellerde mevcuttur. Portatif kelimesi katlanıp taşınabilecek duruma getirilebilecek biçimde olan, taşınması kolay anlamında kullanılır. Bu tarz sistemler sökülüp bir başka mekânda kullanılabilmektedir. Bu tarz perdeler firmalar tarafından genelde kiralanma hizmetlerinde kullanılan perdelerdir. Portatif su perdelerinin kullanım alanları ise genelde sergi, açılış ve tören gibi özel günlerde ve sürekli yer değiştiren, kısa süreli mekanlar içindir.

Reklam Balonu Kullanım Alanları Nelerdir?

Reklam Balonu öncelikle amacı dikkati üzerine çekerek hedeflediği tüketici insanlar üzerinde, o marka ürününü almaya teşvik edecek belirli bir düzeyde etki yaratmak ve bu reklam için hedef kitlenin alışkanlıklarını değiştirmek ve düşüncelerini etkilemektir. Bu etkileme ve değiştirme sonucunda bu tüketici kitleyi söz konusu reklam ürününü almaya yönlendirmek ve reklam sahibi işletmenin karını arttırmak amaçlarını taşır. Asıl amaç reklamın yerine ulaşarak firmanın kar edebiliyor olmasıdır. Bu amaca varabilmek için ilk koşul kullanılan bu reklam balonunun hedeflediği tüketici kitlesine temas etmesi ve bununla beraber mesajını bu tüketici kitleye verebilmesi gerekmektedir. Bu amacın yerine getirilebilmesi de ilk olarak iletişim hedefinin yerine getirilip sağlanmasıyla mümkün olmaktadır. Reklam balonu çeşitleri oldukça fazladır. Bu balon tipleri ise şöyle sıralanabilir: helyum balon, gökyüzü balonları, küçük balonlar, motorlu (elektrikli balonlar), yer balonları, yol tak balon ve şişme kostümler olarak ifade edilebilir. Helyumlu reklam balonları helyum gazı ile doldurulup gökyüzüne salınarak, içerisindeki yüksek voltajlı ışık sayesinde ileti ver markalarınızı geniş kitlelere taşımaktadır. Dev reklam balonlarının ise şekil bakımından da çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar ay yıldızlı, ampul zeplin, kanatlı zeplin ve küre zeplin olarak sayılabilir.

Şişme Çadırı Nedir? Şişme Çadırı Kullanım Alanları Nelerdir?

Şişme çadırı içinde hava dolu boruları içeren iskeletsel bir yapıya sahiptir. Yaklaşık olarak 6 dakika içerisinde otomatik olarak şişirilebilen ve kolaylıkla kullanıma hazır hale getirilebilen bu şişme çadırları acil durumlar için kendisini ideal kılar. Eğer havası boşaltılıp toplanırsa çok küçük bir hacime sahip olduğu gözlenebilir. Modüler tasarım tekniği sayesinde çok farklı düzenler için sistemler tasarlanabilir. Sert koşullara karşı oldukça sağlam, UV ve yangın geçirmez kumaşı ve çadırın tümünde HF kaynak tipi ile birlikte tek parça biçiminde bir araya getirilmiştir. Şişme çadırı sistemleri kullanım alanları bakımından düşünüldüğünde amaca uygun olarak bir şekilde tasarlanabilen, amaca çok fazla hitap edebilme potansiyeline sahip bir yapı sistemidir. Bu şişirilip istenilen zaman ve yerde kullanılabilen yapılar ürün tanıtımları, bilgilendirici seminerler ve hatta dersler için ve sunumlar için ideal bir ortam oluşturabilir. Bunun yanı sıra bu çadırlar istenilen renk ve boyutlarda imal edilebilmektedir. Size model olarak sunulabilmekle beraber istediğiniz seçenek modeller içerisinde yoksa isteğinize uygun olarak imal edilebilmektedir.

http://www.skyreklam.com


Etiketler; #su perdesi

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber