Liberland Oturum İznine Sahip Olmanız İçin Nasıl Bir Yol İzlemeniz Gerekmektedir?

Liberland Oturum İznine Sahip Olmanız İçin Nasıl Bir Yol İzlemeniz Gerekmektedir?
26 Temmuz 2018 Perşembe 10:40

Liberland dünyanın bir sonrası mikro devleti olarak önerilmiştir. Çevresinde kendisinden çok daha büyük uluslar bulunmaktadır. Onlara oranla daha küçük bir ulustur. 3 kilometrekareden daha küçük bir alana sahiptir. Aslında Liberland için dünyanın bir sonraki vergi cenneti denilmektedir ve özgür insanların en çok tercih edeceği yerlerden biri olacaktır. Başkent Liberpolis’te yeni Liberland bayrağı çekilmiştir. Dünyanın dört bir yanından gelen medya bura hakkında röportajlar yapmaktadır. Ayrıca yeni ülkesinin de haritada yer almasını yani yeni bir devlet olarak yer almasını istediğini belirtmektedir.  Vatandaşlar için oldukça güzel imkânlar vermektedir. Vatandaşlık şirketi olarak üzerine düşenleri güzel yapan ve örnek olmaya aday bir ülke olarak bahsedilmektedir.

Burada yaşayan vatandaşlar vergiler konusunda ne kadar ödeme yapmak istediklerini kendileri belirtmektedir. Ayrıca işletmeler de memnuniyet ile karşılanacaktır. Liberland ülkesi Bitcoin’i bir para birimi olarak kullanmak için kendi gizliliklerini incelemektedir. Herkes tarafından saygı duyulan ülke olmasının yanında özgürlükçü bir felsefeye sahiptir. Neredeyse 250.000 kişi bu ülkenin vatandaşı olmak için başvuru yapmıştır.

Liberland vatandaşı olmak için vaktinden önce başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Çünkü vaktinden önce yapılan vatandaşlık başvuruları kabul edilmektedir. Şuan ihtiyaç duyduğu bazı kişiler bulunmaktadır. Irk, etnisite, din ve yönelim bakılmaksızın başkalarına ve görüşlerine saygı gösterilmektedir. Dokunulmaz olan özel mülklere karşı saygı, komünist, nazi ve aşırılık yanlısı bir geçmişe sahip olmama ile birlikte geçmişteki ceza suçları ile de cezalandırılmamaktır.

İnternet adresinde Liberland ideal vatandaş tanımını yapan bir yazı içermektedir. Burada tanım ile ilgili bazı detaylar verebiliriz. Kişilerin ne olursa olsun ırk, etnik, köken, din ve yönelim fark etmeksizin başkalarının fikirlerine saygı göstermelerini istiyor. Ayrıca kişilerin özel mülklerine de ne olursa olsun saygı gösterilmelidir. Suç dosyası yönünden ise Komünist ve Naziler ile birlikte aşırı suç geçmişine sahip olmayan kişiler olması gerektiği belirtilmektedir

Başvuru yaparken hazırlayacağınız ilk belgenin kim olduğunuzu ve neden bir Liberland vatandaşı olmak istediğinizi belirten mektup içermesi gerekmektedir. Sizin ile ilgili bir özgeçmiş hazırlamanız ve evraklar içerisinde sunmanız gerekmektedir. Geçerli kimlik kartınız ile beraber sahip olduğunuz geçerli pasaportunuzun fotokopisi gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz belgelerde eğer bahsedeceğinizi bir adres tanımı bulunmuyor ise bunun için de E postalar konu bölümüne bir yazı yazmanız gerekecektir. Telefon numarası belirtmeyi de ihmal etmeyiniz. Ani ve acil bir durumda ya da size ulaşmaları gereken durumlarda her zaman kolaylıkla ulaşılır bir halde olmalısınız. Yapılan başvurular değerlendirilmeye alınırken tarih sırasına göre değerlendirilmektedir. Kişiler ile iletişim kurulurken sadece elektronik ortamlardan faydalanılarak iletişim kurulmaktadır. Posta göndermek için henüz mevcut bir adresi bulunmamaktadır.

Liberland Arnavutluk, Sırbistan ve Hırvatistan arasında bulunmaktadır. İnternet ile de daha fazla bilgi sahibi olmanız mümkündür. Gitmeden önce http://gezilecek.org/ ile kendinize bir plan oluşturabilirsiniz. Hiçbir ülkenin bulunduğu bölge üzerinde bir egemenliği bulunmamaktadır


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber