33 YILLIK SEKTÖREL BİRİKİM İLE ANKARA’NIN EN KÖKLÜ PR AJANSI: NeSS İLETİŞİM

33 YILLIK SEKTÖREL BİRİKİM İLE ANKARA’NIN EN KÖKLÜ PR AJANSI: NeSS İLETİŞİM
17 Eylül 2017 Pazar 13:30

İletişim sektöründe 33 yıllık köklü bir deneyimin üzerinde yükselen ve  Ankara’nın en bilinen PR Ajansı olan NeSS İletişim, 6’ncı yaşını kutlarken, iş ortaklarına kattığı başarılarla, her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. NeSS Başkanı Nesrin Sevimli, “mektepli bir iletişimci” olarak, önce medya, ardından 22 yıl kamuda başarılı halkla ilişkiler projelerine imza atan bir iletişim uzmanı. NeSS İletişim’in PR Ajansı olarak farklarından birini ekibinin “farklı alanlarda edindikleri uzmanlık birikimi ile gelecek vizyonunu buluşturan; kamu, medya ve uluslararası sektör deneyimini harmanlayan birikimi” oluşturuyor.

NeSS İletişim, 2011 yılında, Ankara’da kurulmasından sonra halkla ilişkiler alanında ‘butik’ çalışan bir PR ajansı özelliği ile göze çarparken, Ankara dinamiklerine hakim, sektör ve ekonomi birikimi,  ‘kamu dilini bilen’ özelliği ile de öne çıktı. Kamu ve özel sektörde çok sayıda iletişim projesine imza atan NeSS İletişim, Ankara’dan İstanbul’a, Konya’dan Bolu’ya ve Anadolu’nun farklı şehirlerindeki şirketlere, kurumlara PR Ajansı olarak hizmet verdi.

İLETİŞİMİN HER ALANINDA NeSS VAR

Ajans Başkanı Sevimli’nin, “Stratejik İletişim Yönetimi” olarak adlandırdığı prensiple hizmet veren PR ajansı, Medya İletişimi Yönetimi, Konu-Gündem Yönetimi, Lider İletişim Yönetimi, Mesaj ve İçerik Yönetimi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yönetimi, Kurumsal İtibar Yönetimi, Kriz İletişimi Yönetimi, Etkinlik Yönetimi, Dijital İletişim Yönetimi, Kurum İçi İletişim Yönetimi, Prodüksiyonel İşler Yönetimi ve Kreatif Kurumsal Yayın Çalışmaları Yönetimi konularında “İletişim Danışmanlığı” hizmeti veriyor.

MÜŞTERİ YELPAZESİ, BAŞARININ BİR DİĞER KANITI

NeSS İletişim’in, “iş ortaklarımız” olarak nitelendirdiği geniş müşteri yelpazesi de, profesyonel iş alanları birbirinden ne kadar farklı olursa olsun, NeSS’in oluşturduğu güven ve PR çalışmalarındaki özeni, medyanın dilini ve mutfağını bilen bir ekiple çalışması başarı öyküsünde de etkili oldu. NeSS İletişim, halkla ilişkiler(PR) ajansı olarak 6 yıl içinde gösterdiği üstün performansla,  enerji, inşaat ve sağlık sektörlerinin yanı sıra yerel yönetim yve belediyeler konusunda sektörel deneyime sahip PR Ajansı oldu. Şehir turizm iletişimi  konusunda da çalışan NeSS İletişim, bu alanda yaptığı işlerle de turizmde iletişim değerinin ekonomik değere dönüştürülmesi konusunda örnek çalışmalara imza attı. Cittaslow-Sakin Şehir seçilen Göynük ve “Tabiatın Talbi” sloganıyla tanıtım çalışmalarını sürdüren Bolu bu konuda çarpıcı örnekleri oluşturdu.

Kamu sektöründen özel sektöre kadar onlarca “iş ortağı” ile büyüyen NeSS’in geçmişte ve halen çalıştığı kurumlar arasında, Bolu Belediyesi, Göynük Belediyesi, Altındağ Belediyesi, Ekin Teknoloji, Nurus, Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu (AKO), Petlas, Akkuyu Nükleer A.Ş, Rönesans Holding, Türk Nöroloji Derneği, Uyku Tıbbı Derneği, Parkinson Derneği, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu(TİSK), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası(İNTES), Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği(BYSD), Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği(TMSD), Türkiye Satranç Federasyonu, Türkiye Bilişim Derneği(TBD), Gökyay Vakfı Satranç Müzesi gibi Türkiye’den ve yurt dışından çeşitli kurum, kuruluş ve markalar yer alıyor.

KRİZ İLETİŞİMİ VE ULUSLARARASI ÖDÜL SAHİBİ

NeSS İletişim, Türkiye’nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Santral gibi kriz iletişimi yönetimi açısından son derece riskli bir projenin de 1,5 yıl süreyle halkla ilişkiler ajansı olarak çalıştı. Türkiye’de, nükleer enerji alanında halkla ilişkiler çalışmalarını yürüten ilk PR Ajansı oldu. Ankara, İstanbul, nükleer santralin kurulduğu Mersin ve Moskova’da yürüttüğü halka ilişkiler çalışmaları, bu süreçte sadece PR açısından değil, Türkiye ve Rusya ikili ilişkileri çerçevesinde; ülkelerin dilini, kültürünü ve politikasını da değerlendiren özelliği ile de dikkat çekti.

Bu süreçte, kriz iletişimi yönetimi, medya ilişkileri yönetimi ve sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla NeSS İletişim, Rusya’nın ‘en büyük halkla ilişkiler ödülü’ olan RUPOR PR ödülünün de sahibi oldu.

İŞ YAPIŞ BİÇMİ, İŞ KADAR ÖNEMLİ

PR şirketleri, hedef kitleleri gereği, genellikle aynı mecralarda iş yapsalar da, farklarını aldıkları sonuçlar, vizyonel perspektif ve müşterilerine, markalarına kattıkları değer ile gösteriyor. NeSS İletişim’in, “iş yapış şekli”nde de Mevlana felsefesi öne çıkıyor. “Ne söylediğiniz kadar nasıl söylediğiniz de önemlidir” anlayışı ile hareket eden NeSS İletişim, “Algı gerçek! Ancak algı tasarlanabilir, yönetilebilir ve değiştirilebilir. Yeter ki profesyonel, sağlıklı, gerçekçi, planlı bir iletişim süreci oluşturulabilsin” noktasından hareket ediyor.

İş ortaklarının “İtibar ve değer” katma hedefiyle hareket eden NeSS İletişim, sosyal sorumluluk projelerine de özel bir önem veriyor. NeSS’in, iş ortaklarını teşviki ile başlayan sosyal sorumluluk projeleri, hedef kitlelerin zihninde markayı canlı tutuyor, sürdürülebilirlik sağlıyor.


Etiketler; #NeSS #iletişim

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber