Fetö Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen Soysuzu Hakkında Bilmedikleriniz | Türkiye'de Fetö Hakkında Bilinmeyenler

Son dakika Fetö Haberleri, Fetö nedir?, Fetö Borsası, Fetullahçı terör örgütü elebaşı Fetullah gülen nerede?, nereli?, Fetullah Gülen Yakalandı mı?, Fetullah Gülen serbest mi bırakıldı?, karanlık dünyası, fetö ordu ilişkisi, fetö polis ilişkisi Deatylar haberde...

Fetö Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen Soysuzu Hakkında Bilmedikleriniz | Türkiye'de Fetö Hakkında Bilinmeyenler
28 Kasım 2019 Perşembe 14:24

Fetö Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen Soysuzu Hakkında Bilmedikleriniz | Türkiye'de Fetö Hakkında Bilinmeyenler

Son dakika Fetö Haberleri, Fetö nedir?, Fetö Borsası, Fetullahçı terör örgütü elebaşı Fetullah gülen nerede?, nereli?, Fetullah Gülen Yakalandı mı?, Fetullah Gülen serbest mi bırakıldı?, karanlık dünyası, fetö ordu ilişkisi, fetö polis ilişkisi Deatylar haberde...


1/ 1941- -27 Nisan da doğuyor. Erzurum da Pasinler ilçesinde. -Cemaati doğum tarihini 1938 olarak biliyor. Ama daha sonra 1941 olduğu ortaya çıkıyor.

2/ -1945 yılında 4 yaşında iken Annesinden Kur'an öğreniyor ve kısa sürede hatmediyor. -1946 yılında ilk okula başlıyor. -1949 yılında İlk okulu bırakıyor. Daha sonra dışarıdan bitiriyor. -1951 de babası olan Ramiz hoca dan Arapça dersleri alıyor.

3/ -1952 de Hasan kalede Hacı Sıtkı Efendi den Tecvit dersleri alıyor. -1951 yılında 4 yaşında başladığı Kur'a nı 10 yaşında iken hıfzederek hafızlığını tamamlıyor. -1955- Ezurum da talebelik yılları. -1956- Manevi hocası Alavarlı Efe Hazretleri vefat ediyor.

4/ -1957- Risale-i Nur ile tanışıyor. -1959- Erzurum dan Edirne ye gidiyor. Edirne de iken mahkeme tarafından çağrılıyor ve İki idamlık için ''RUHANİ REİSLİK'' yapması isteniyor. -1960- Evlenmeme kararı alıyor. -10.11.1961- Ankara Mamak'ta acemi askerliğini yapıyor.

5/ -1963- Terhis oluyor. -1964- Erzurum da 1 yıl kaldıktan sonra tekrar Edirne ye dönüyor. -4 Temmuz 1964 de Dar'ül Hadis camiin de Kuran kursu öğretmeni ve fahri imam olarak göreve başlıyor.

6/ -31.07.1965-1 yıl sonra Edirne den tahin isteyip Kırklareli ne gidiyor. -31.07.1965- Kırklareli merkez vaizliğine tayin ediliyor.

7/ Ve sahneye asıl hocası çıkıyor Yaşar TUNAGÜR -11.03.1966 yılın da Yaşar Tunagür ün referansı ile İzmir merkez vaizliğine tahin ediliyor -Ayriyeten Kestane pazarı Derneği Kur'an kursunda gönüllü öğretmenlik yapmasının önü açılıyor -Fetula soysuzunu eğiten Yaşar Tunagür dür

8/ -18.02.1968- İlk kez Hac ca gidiyor. -1969- Kahve sohbetlerine başlıyor. Bir çok il ve ilçede vaazlar veriyor. -1971- 12 Mart Muhtarın dan önce Ne hikmetse Kestane Pazarında ki görevlerinden aniden ayrılıyor.

9/ -03.05.1971- Tutuklanıyor. Ceza evinde nurcu guruplar iel anlaşmazlığa düşüyor. -09.11.1971- 6 ay yattıktan sonra yine ilginç bir şekilde en kısa sürede tahliye oluyor.

10/ -09.11.1971- Tahliyeden sonra Diyanet İşlerine başvuruyor. Cevap gelmeyince Erzurum'a gidiyor.Aynı yıl içinde dönüyor ve Salepçioğlu ve Alsancak Camilerinde vaaz vermeye başlıyor. -23.02.1972- Edremit merkez vaizliğine tayin ediliyor.2 yıl burada kalıyor.

11/ -29.06.1974- Edremit'ten ayrılarak Manisa Merkez vaizliğine atanıyor. -Bu dönemde Rahmetli Erbakan'ın Msp si ni destekleme kararı alıyor. -Bu desteğinden dolayı Demirelin Ap sini destekleyen Nur talebeleri ile arası açılıyor.

12/ -20.09.1974- Babası Ramiz efendi vefat ediyor. Ve Yine ani kararlar alarak çıtasını yükseltiyor. -1975- Kur'an ve İlim, Darwinizm, Altın Nesil, İçtimai adalet ve Nübüvvet isimli konferanslar serisine başlıyor.

13/ -1976- Bu konferanslara İzmir dışın da , Ankara, Çorum, Malatya, Diyarbakır, Konya, Antalya, Aydın, gibi illerde devam ediyor. -28.09.1976- Manisa da 2 yıl kaldıktan sonra, İzmir Bornova ya tayini çıkıyor. 12 eylül 1980 İhtilaline kadar kalıyor.

14/ Ve yurt dışı maceraları başlıyor. -1977- Görevli olarak Almanya ay gönderiliyor. Çeşitli konferanslar yapıp sohbetlere katılıyor.

15/ -26.08.1977- İstanbul' a merhaba diyor. İlk vaizini İstanbul Eminönü'n de bulunan Yeni Cami'de veriyor. -Vaazının konusu Müslüman önce kendine ve Benliğine çeki düzen vermeli.

16/ -09.09.19777- İstanbul da ikinci vaazını Sultanahmet camii'n de veriyor. -Vaaza Dönemim Başbakanı Süleyman Demirel ve Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil de dinlemeye geliyor.

17/ -1977- Bu yıl içerisinde ( Şimdi ki yapılanmasının Yurtların, evlerin temellerini atıyor. ) -Üniversite öğrencilerine kalacak yerler ayarlıyor. Öğrencilerin kalması için evler açtırıyor.

18/ -Fakat, aynı yıl haklarını aramak için Boykota giden Yüksek İslam Enstitüsü öğrencilerinin Boykotunu kıran , İslamda Boykot yoktur fetvasını veriyor. -Boykotun kırılmasına sebep olarak bir çok öğrencinin mağdur olmasına sebep oluyor.

19/ - 1979 - Şimdi ki medya yapılanmasının temelini Sızıntı dergisinin de ( ilk sayısı ) Baş yazıları ve daha sonra orta sayfa yazılarını yazmaya başlıyor. -Ne hikmetse bu dönemden sonra, bir zamanlar desteklediği Rahmetli Erbakan Hoca yı eleştiren yazılar yazmaya başlıyor.

20/ -05.09.1980- 12 Eylül 1980 Askeri darbesinden önce 5 eylül Cuma günü, Bornova da son Vaazına çıkıyor. -Ve o vaaz da olan oluyor.

21/ -Caminin imam odasında Turgut Özal ile Baş başa bir görüşme yapıyorlar. Kimse ne konuşulduğunu bilmiyor. -Daha sonra siyaset ile yakından uzaktan alakam yok diye açıklamalar yapıyor.

22/ - 12.09.1980- Görevini bırakıyor. 45 günlük heyet raporu alıyor. Çanakkale merkez vaizliğine atanıyor ama rahatsızlığını ileri sürerek görevine başlamıyor. -Ve Siyasetin göbeğine doğru emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor.

23/ - 1981-Darbeyi gerçekleştiren Kenan Evren hakkında, onu öven yazılar yazıp yayınlıyor -Vaazların da Kenan Evren'i öven konuşmalar yapıyor -Daha sonra ki yıllarda Kenan Evrenin yaptıklarına '' İÇTİHAT '' kılıfı uydurarak, Kenan Evren'in '' CENENTLİK '' olduğunu ilan ediyor

24/ - 20.03.1981- Sıkıyönetimden dolayı Vazlar veremedi. Aranan Teröristler arasında resimleri Ülkenin dört bir tarafına dağıtıldı. -Daha sonra bu arama kararının '' MASLAHAT '' gereği verildiği tartışmaları yaşandı. ( Fayda sağlamak için )

25/ - 1985- Sıkıyönetim ve askeri darbenin etkisinden dolayı bir süre görevini yapmadı. -Bu süre zarfında cemaatini güçlendirdi büyüttü. Anadolu nun bir çok şehrini aranmasına rağmen rahatça dolaşıp sohbetlere katıldı. Konuşmalar yaptı.

26/ - Tüm cemaatine Turgut Özal'ın Anavatan partisini desteklemeleri gerektiğini söyledi. -Arama kararı varken Turgut Özal sayesinde rahatça dolaştığı Ankara kulislerine düştü. -Ordu içinde de bir çok Üst rütbeli asker ve generaller iel görüşmeler yaptığı ayyuka çıktı.

27/ - Hatta bu dönem zarfında Cemaati öyle bir güçlendir di ki, cemaate üye olmak için herkes yarış yapıyordu. -Nerede ise cemaate üye olmak kariyer sayılıyor ayrıcalıklı görülüyordu.

28/ -Ordu içinde ki bir çok üst rütbeli askerler ile yaptığı görüşmelerde. -Devletin '' TÜRK İSLAM SENTEZİ '' çizgisinde yönetilmesi gerektiğini dile getiriyordu.

29- -Hakkında yakalama kararı olan Fetula soysuzu Burdur da yakalanıyor. -Sorguya alınıyor ve daha sonra serbest bırakılıyor. -Ve bu Soysuz örgütünü büyütmeye genişletmeye son gaz devam ediyor.

Fetö Lideri Soysuz şerefsiz Fetutullahın Çok enterasan bir hayatı bağlantıları var  28. maddeyi okuyun . TÜRK İSLAM SENTEZİ  diyor Bir ara Erbekan hocayı destekliyor hatat Rahmetli Başbuğu bile ama sonra ters düşüyor 7. maddeyi okuyun mesala. Asıl akıl hocası  Yaşar Tunagür 1966 da ortaya çıkıyor 1966 da bugun  yıl 2020 deyiz 54seneden bahsediyoruz yurt dışında iken tekrar yakalama çıkıyor. Kaçak yolalardan ülkeye sokuyorlar. 9. madde de çok ilginç. Herkes içeride kalıyor bu pezevenk 6 ay sonra serbest kalıyor 17. madde, yurtlar okullar evler kuruyor açıyor. 1977 yıl 2020 43 sene önce  sayın okurlar düşünün bir  bunaları Milelte anlatamıyoruz Ak parti hükümeti tarafından bitirilen Fetö Terör örgütü bugun değil 1950 den beri faliyet gösteriyor Ah bir anlatabilsek Millet bir anlayabilse 21. madde mesala Özal la oda da ne konuştu kimse bilmiyor sadece ikisi kalıyor oda da. ne konuşulduğunu kimse bilmiyor Mesala 26. madde gücüne güç kattığı dönem Özal dönemi Kısaca Piçi hepsi korumuş hemde en üst düzeyde korunmuş Benim anladığım ve çıkardığım bu şerefsiz feto devletin ilk günden ebri ana damarlarında içindeymiş. Bunu devlet biliyor ve bana göre bilerek izin veriyordu Sanki birileri bu piçi almış küçükken egitmiş yetiştirmiş bilerek Devletin içine yerleştirmiş soysuzu taki Karşısına Recep Tayyip erdoğan gibi Güçlü bir lider çıkana kadar bugün ise Erdoğan fetö terör örgütüne karşı açtığı savaşı hala kazanmış sayılmaz çünkü devlet içinde kritik makamlarda hala bir çok fetöcü olduğunu düşünüyorum fetö borsası diye bir tabir var fetö şuan hala kritik pozisyonlarda ve Sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hala fetö ile mücadele konusunda malaesef çok yanlız Ama inanıyorum ki Başkan Erdoğan ilerleyen yıllarda fetö terör örgütü ve devletin içindeki kritik makamlarada bunlara yardım eden vatan hainlerini temizyeceğini bildileri için Erdoğan' çeşitli ekonomik operasyonlara ve halkı yavas yavas erdoğandan sogutmaya ve iktidar gücünü kaybettirmeye çalıyorlar Türk milleti aklını başına alır bütün olna biteni iyi kavrarsa Türkiye Çok güçlü bir ülke yolunda hızla ilerlemeye devam edecektir

Yazar Ulusal Güvenlik Teşkilatı

Kamu saati sayfamızı sosyal medya üzerinden takip ederek güncel iş ilanları memur ve işçi alım haberlerine herkesten önce ulaşarak bir adım öne geçebilirsiniz.

Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber