Ak Parti, Neden Hata Üstüne Hata Yapıyor !!!

Ak Parti, Neden Hata Üstüne Hata Yapıyor !!!, Ak partinin hataları, Ak parti bilerek mi hata yapıyor, Ak parti neden halktan Uzaklaştı?, Ak parti son zamanlarda neden sürekli zam yapıyor, Ak parti vatandaştan uzaklaştı mı, Ak partiye neden yanlış rapor veriliyor, Başkan Erdoğan Ak partideki hataların farkında mı? Ak parti vatandaşın milletin sinir uclarıyla oynamaya başladı, ak parti bitiyor mu?, Detaylar Haberimizde...

Ak Parti, Neden Hata Üstüne Hata Yapıyor !!!
02 Ekim 2019 Çarşamba 00:10

AK Parti Son zamanlarda Neden Bu Kadar Çok Hata Yapıyor?

31 Mart ve 23 Haziran seçimleri sonrasındaki öngörümde; "AK Parti bugün bulunduğu yerde dahi durmayı başarabilir ise, vatandaş Bazı illerde Ak partiden Chp ye geçen daha doğrusu millet ittifakına geçen, CHP'li belediyelerin haline bakıp yeniden partisine Ak partiye dönecektir. Yeter ki AK Parti milletin sinir uçlarına cebine dokunacak hatalar yapmasın" demiştim.

Maalesef Son zamanlarda ne kadar engellemeye çalışsak da, gerçekleri göstermeye çalışsak da, halkın istediğini yansıtsak da AK Parti hata yapmaya, hatalar yapmaya devam ediyor.

Son zamanlardaki hatalar dizisine gerçekci bir vatandaş olarak bakacak olursak, geçmiş seçimin hemen arifesinde poşetlerin aniden paralı hale getirilmesi meselesine dikkat çekmiştik.

"25 kuruşluk bir poşetin vatandaş üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiyi tahmin bile edemezsiniz, en basitinden vatandaş marketlerin bu poşetler üzerinden ne kadar kar ettiğini ve devletin vergi aldığına kadar kuruşu kuruşuna hesap eder oldu. Ekonominin bir anda bozulması döviz kurunun yükselmesi ve adata satın aldığımız herşeye zam gelmesinin akabinde, İnsanlar şu sıkıntılı zamanda poşete para vermeyi şahsına edilmiş küfür gibi algılıyor. Tabi çevreyi korumak için yapılmış düzenleme çok da güzel düzenleme fakat,  Milletin ekonomik sıkıntıdan yana feveran ettiği bir zamanda yapılmaz bu. Bugün yine tekrar ediyorum yapılan zamlardan poşet paralarından geri adım atılmazsa AK Parti bunun ceremesini daha çok çeker" demiştik. Başkan Erdoğan'a kim rapor veriyor, halkın düşüncesini başkana kim yansıtıyor ise son seçimler göstermiştir ki yanlış rapor düzenliyor. Ak parti geçmişte olduğu gibi halk ile iç içe girmezse dile getirilen sorunlara çözümbulunmaz ise Ak parti için malesef kötü bir son olabilir.

Seçime giderken özellikle iç anadolu ve doğu illerinden yani Ak partinin kalesi bölgelerden vatandaşların çoğu, "Ben ekonomik krizle boğuşurken, dış güclerin saldırısı var millet olarak aşacağız diyipte birde bunca zammın üzerine poşeti paralı yapanlarla işim olmaz" diyerek AK Parti'ye tepki olarak oy vermedi. Genel seçim ve yerel seçim bitti ve hala o poşet meselesi konuşuluyor biliyor musunuz. Vatandaşlar ne zaman markete giripte ne zaman poşet almak zorunda kalsa, mırıltılı küfürlerle duruma isyan ediyor. Büyük marketlerin 1 günlük poşet karları ise çok ciddi milyon dolarlar seviyesinde muhalefet bu durumu perk ala fırsata çevirdi ve Ak parti aleyhine kullandı. Ak parti ise kendi içinde bu durumu önemsemedi ve çok büyük hata yaptı. Başkan Erdoğan'a verilen yanlış raporlar ve verilen yanlış seçim anketleride bunu resmen doğrular niteliğindedir.

Gelelim bu güne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2013 senesinden bu yana yürürlükte olan sigara yasağını aniden genişletme ve şahsi araçlar dahi her yerde devreye sokma kararı aldı. Olayı anlatanlar, "Cumhurbaşkanı yolda görmüş olduğu bir araçta çocuklar varken sigara içen aile bireylerini görünce sinirlendi ve böyle bir karar verdi" diyorlar. Cumhurbaşkanı bu tepkisinde haksızdır demek yanlış olur elbette doğrudur araçta çocuk varken sigara içilmesine 153 lira değil, bin beş yüz elli üç lira ceza kesilsin. Fakat olay şurda keskinleşiyor, sigaraya yapılan önce 2 liralık zam ardından 3 liralık zam sonrasında vatandaş zaten çok kızgın birde üstüne  her bireyin "Özel alanı" olan şahsi aracında sigara içmesini yasaklamak korkunç bir şey! İnsanların oy versin vermesin şahsi alanlarına, cebine dokunursan o insanı kaybedersin!!! Günlerdir bu karara itiraz neredeyse milyonları buldu, binlerce kişiyi dinlemekten, mesajlara cevap vermekten bize gına geldi. En fanatik, en koyu Erdoğancılar bile bir anda alınan karara itiraz ediyor. Erdoğan ve AK Parti'yi bugüne kadar her yerde savunan alt taban koyu Erdoğan ve Ak partililer dahi bu kararı açıklamakta zorluk çekiyor.

Poşetlerin ücretli olması, meselesinde olduğu gibi, dostane bir düşünce ile AK Parti'yi özellikle Başkan Erdoğan'ı tekrar uyarmak istiyoruz Sayın Cumahurbaşkanım siz her işe her yere yetişemezsiniz biliyoruz ve gayet de farkındayız ama son seçimler göstemiştir ki size halkın durumunu rapor eden raportörleriniz ve yetkilileriniz hata yapıyor sizi halktan uzaklaştırıyor. Bu sigara yasağı uygulanır uygulanmasına ama bedeli gelen onca zamların üzerine poşet meselesi gibi çok ağır olur. Haddimi aşmayı kesinlikle istemem ama yapılması gereken tonlarca iş varken, görevden alınması gereken binlerce liyakatsız genel müdür ve yönetici sınıfı varken yine son zamanlarda doğalgaz, elektrik, su, ulaşım, vs zamların sonrasında önceliğin bu meselelere verilmesi bana normal gelmiyor.

Elbette yapılan yanlışlar dizesi yanlızca poşet ve sigaradan sınırlı değil. Son 1 senedir Ak partinin izlediği politiklara bakıyorum, "Bir insan 'ben bugün nasıl yanlış yapsam acaba' diye araştırsa dahi böyle yanlış yapamaz" diyorum. Şöyle genel olarak baktığımızda Ekonomi Bakanı Berat Albayrak yeni ekonomi paketini açıklıyor. ekonomik göstergelerin yukarı doğru seyrettiğini anlatıyor. Ekonomide canlanmanın yaşandığını ve her şeyin çok daha iyi olacağını müjdeliyor. Göstergelere baktığınızda durum gerçekten de bunu gösteriyor. Tamam artık normale bindik zam gelmeyecek, Dolar düşüyor, borsa yükseliyor falan...Ama...

Açıklamanın ardından saatler sonrasında bir bakıyorsunuz ki Epdk tarafından Elektriğe geçen temmuz ayında yapılan yüzde 15 lik zam yetmemiş gibi üzerine bir yüzde 15 zam haberi gelmiş! Üstelik iki ay önce yüzde 15 oranında zam geldiği halde. Durup dururken ikinci bir zam haberi daha bindiriliyor. Farkındamısınız bilmiyoruz ama işsizlik oranları çok yüksek seviyede ve asgari ücret yalnızca 2020 tl bu gerçekeleri göz önüne almadan neden bu millete bunu reva görüyorsunuz bu millet ne yiyecek !!!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başındaki şahış, Finansal düzenleme adı altında belediyenin sahip olup işlettiği iğneden ipliğe her şeye zam yapıyor. Millet tam hayal kırıklığı içinde, "Bunu nereden seçtik?" diye isyan etmeye başlayacakken, hükümetten daha okkalı bir zam haberi gelince millet bu şahsın yaptığı zamları unutup hükümete Ak partiye kızıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başındaki şahış da, tabiki her zaman ki gibi  fırsatı kaçırmıyor!

"Siz benim değil, hükümetin yaptığı zamlara bakın" diyerek chp ye rağmen bizce te başına çok güçlü bir siyaset yapıyor. Siz böyle yaptıkça İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başındaki şahısın yaptığı bütün hatalar bir kalemde unutuluyor ve Ak partinin hataları üzerinden prim yapmaya devam ediyor.

Gerek alt taban ile yaptığım toplatılar olsun, gerekse yerel yöentimdeki bazı arkadaşlarımla yaptığımız istişareler olsun Konuşmamızda hem fikir olduğumuz tek konu, AK Parti'yi sabote etmek için özel bir gayret sarf etmiş olsanız, ancak bu kadar sabote edebilirsiniz. Elektriğe 4 yıl zam yapmayan bir iktidarın 2 ay arayla yüzde 30 zam yapması, doğalgaza toplamda yüzde 50 lik zam yapması, tütün ürünlerine yüzde 50 ye varan zammın yapılması ve herşeye yüzde 50 civarı zam gelmişken 2018 yılında enflasyonun yüzde 20 çıkarılması, son olarak yine herşeye zam gelmişken enflasyon oranalarının düşük gösterimesi düşmesi akılla mantıkla anlatılabilecek bir şey değil.

AK Parti'nin üst düzey kurmayları Adeta sözleşmişler, sanki kendi aralarında anlaşmışlar gibi İstanbul'un başındaki adam hakkında her gün farklı bir açıklama yapıyor. Bu durum o sıradan basit insanın ekmeğine yağ sürmekten başka işe yaramıyor. Benden söylemesi Ekranlarda 23 hazirandan itibaren gördüğümüz 2 isim var 1 Dünya lideri mazlumların hür sesi Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul büyükşehir belediyenin başkanı İstanbul büyükşehir belediyesinin başındaki şahışa Ak partili yetkililer resmen şov yapma imkânı tanınıyor ve bu şahış da kendisine verilen bu alanda çok iyi şov yapıyor. Son zamanlarda ise çoğu kişi tarafından yapılan algıda iki isim cumhurbaşkanlığı için yarıştırılıyor ve anketler yapılıyor bakın buradan yine uyarıyoruz daha öncekiler gibi uyarımızı dikkate almamazlık yapmayın ve gerçekleri görün halkın içine girin.

Sayın Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanım bu yazımızı dikkate almanızı alt tabanın çok rahatsız olduğunu size bildirmekiçin haddimizde olmayarak bu yazıyı yazdık fakat Sayın cumhurbaşkanım İl ve İlçe örgütlerinin yöneticileri alt tabandan en ufak ses çıksa yapılan hata karşı çıkılsa dışlanıyor. Taktir edersiniz ki bu durumdaise karşı çıkanlar partiden dışlandıkları için partimizi terk ediyor. Bu durumun önüne geçebilmek adına Bütün İl ve İlçe yöentimlerini baştan sona değiştirmek ve genç dinamik parti ve davamıza bağlı insanları getirmek ve tekrar ilk günki aşk ile canla başla çalışacak insanlara ihtiyacımız var.Bu hata ve yukarıda saydığım diğer hatalar AK Parti'den alt tabanı kaybediyoruz, Bu hataların önüne acilen geçilmesi gerekiyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber