Ptt A. Ş. 5000 Sözleşmeli Personel Alım İlanı - Başvuru şartları 2022

Ptt, 5000 sözleşmeli personel alımı yapacağını bildirdi. Personel ihtiyacını karşılamak amacıyla 5 bin alım yapacak olan PTT, ilanda hangi kadrolar için alım yapacak, aranan şartlar neler, başvuru nasıl yapılacak sorularına açıklık getirdi. İşte detayları ile PTT personel alımı...

Ptt A. Ş. 5000 Sözleşmeli Personel Alım İlanı - Başvuru şartları 2022
Kamusaati
Kamusaati
15 Ocak 2022 Cumartesi 17:22

Personel ihtiyacını gidermek isteyen PTT 5000 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Hangi kadrolar için alım yapacak, aranan şartlar neler, başvuru nasıl yapılacak sorularına ilan ile cevap veren kurum, başvuruların kısa zaman içinde başlayacağını açıkladı. Özel şartların da yer aldığı ilanda şu ifadeler yer aldı:

"Şirketimizin Merkez ve Taşra Teşkilatına, 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın “Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca istihdam edilmek üzere (Ek-1) listede ili, unvanı, adedi ve nitelikleri belirtilen pozisyonlara idari hizmet sözleşmeli personel alınacaktır. 

Söz konusu idari hizmet sözleşmeli personel sosyal güvenlik bakımından 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi hükümleri uyarınca sigortalı olacaktır."

Başvuru şartları şöyle:

- Türk vatandaşı olmak.

- On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

- Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

- Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

- Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

- Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

- Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. 

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

- Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

Sınav Ücreti

 Başvuru için ödenecek sınav ücretide ilanda yer aldı. Buna göre adaylardan, sınav ücreti olarak 60 TL tahsil edilecek. PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına sınav başvurusundan önce yatırılacak. 


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.