Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alımı 2019

kara kuvvetleri uzman çavuş alımı,kara kuvvetleri eleman alımı,KKK uzman jandarma alımı,Kara Kuvvetleri sözleşmeli er alımı başvuru formu,gibi soruların yanıtı haberimizde..

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alımı 2019
25 Şubat 2019 Pazartesi 14:16

Türk silahlı kuvvetlerimiz nihayet profesyonel bir ordu olma yolunda attığı adımları hızlandırmaya başladı.Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları tüm halkımızı heyecanlandırdı.Erdoğan yeni askerlik sistemini anlattı ve ordunun yavaş yavaş da olsa tamamen profesyonel bir ordu olacağını söyledi.

ASKERLİK 9 AYA MI DÜŞTÜ HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

KARA KUVVETLERİ TAM 13 BİN SÖZLEŞMELİ ER ALIMI GERÇEKLEŞTİRECEK

Profesyonelleşen ordu için çok ciddi bir adım atılıyor ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı tam 13 bin sözleşmeli er alımı ilanını yayınladı.Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılında istihdam etmek üzere tam 13.000 sözleşmeli er alımı yapacaktır.

GENEL OLARAK SÖZLEŞMELİ ER OLABİLMEK İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI:

1-İLK ÖĞRETİM MEZUNU ADAYLARIN BAŞVURU KABUL EDİLECEK YANİ İLK ÖĞRETİM MEZUNU OLSANIZ BİLE İLANA BAŞVURABİLİRSİNİZ.

2-HERHANGİ BİR KPSS PUANI ARANMAYACAKTIR

3-TÜRK VATANDAŞI VE ERKEK OLMA ŞARTI ARANACAKTIR

4-ASKERİ OKULLARDAN HER NE SEBEB OLURSA OLSUN İLİŞİĞİ KESİLMEMİŞ OLMAK ŞARTI

5-EN AZ 20 YAS DA OLMAK YA DA 25 YAŞINI GEÇMEMİŞ OLMAK ŞARTI VARDIR

6-DAHA ÖNCE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEMİŞ OLMAK ŞARTI VAR.

7-KAMUSAL HAKLARDAN DAHA ÖNCE MAHRUM BIRAKILMAMIŞ OLMAK

8-BOY VE KİLO ŞARTLARINA UYGUN OLMAK / AŞAĞIDA BAŞVURU KILAVUZUNDA DETAYLI BİLGİ BULUNMAKTADIR

9-Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı  Sağlık Yeteneği YönetmeliğindeSözleşmeli Erbaş ve Erler için belirtilen şartları taşımak

SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Öncelikle bir E-DEVLET şifreniz olmalı ve e-devlete giriş yapabilmelisiniz.Https://personeltemin.msb.gov.tr adresine e-devlet bilgilerinizle giriş yapacaksınız.Sınav başvurusu tamamen online yani internet üzerinden yapılacak başvuru ile gerçekleştirilecektir.

Not: Halen silahaltındaolan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonraEk -4’tebulunan dilekçeye başvuru  sayfasının  çıktısını  da  ekleyerek,  kıta  özlük  dosyalarının muhafaza  edildiği  ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.(2)Adayların  çevrimiçi  (online)  başvuru  formunu  doldurmalarını müteakip başvuru bilgileri başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde TC Kimlik Numarası kullanılacaktır.

Başvuru yaparken mutlaka doğru mail adresi ve telefon numarası veriniz.Çünkü gerekli durumlarda bu tür iletişim araçları ile sizinle bağlantı kurabilir ilgili kurum.

Başvurusu kabul edilen adaylara, faaliyet takviminde belirtilen tarihte https://personeltemin.msb.gov.tr internet  adresi  üzerinden  seçim  aşamalarına katılmaları  için  çağrı  yapılacaktır. Adayın internet üzerinden başvuru durumunu takip ederek  yapacağı  işlemleri  öğrenmesi  kendi  sorumluluğundadır.Bu   husus,   askerlik hizmeti devam eden adaylara ilgili birlik komutanları tarafından hatırlatılacaktır. Bu sebeple https://personeltemin.msb.gov.tr internet   adresinin   takip   edilmesi   mağduriyetleri engelleyecektir

ÖNEMLİ UYARI: Başvuruların kabul edilip edilmediği ve seçim aşamalarına çağrılma süreci https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden takip edilebilir.Başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı,ne zaman biteceği,sınav tarihleri gibi konular henüz netleşmemiştir.Bu yüzden ilana başvuran adayın ilgili internet sitesini takip etmesi gerekmektedir.Ayrıca www.kamusaati.com olarak da sınavlarla ilgili her gelişmeyi sitemizde anında yayınlayacağız.

BAŞVURULAR ŞUANDA BAŞLAMIŞTIR.LÜTFEN BAŞVURU YAPMADAN YAZIMIZI İYİ OKUYUNUZ YA DA AŞAĞIDAKİ BAŞVURU KILAVUZUNU DETAYLI İNCELEYİNİZ.E-DEVLET ŞİFRENİZ VAR İSE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sınavlar ve Seçim Aşamaları Nelerdir ve Kimler Çağrılacaktır?

Sınavlara girmeye hak kazanan adayların bilmesi gereken aşamalar aşağıdaki gibi olacak.

*SINAVA GİDERKEN EVRAKLARINIZI MUTLAKA YANINIZDA BULUNDURUN.GEREKLİ EVRAKLAR BAŞVURU KILAVUZUNDA YAZIYOR.

1-EVRAK KONTROLÜ YAPILACAK.

2-BOY VE KİLO ÖLÇÜMÜ YAPILACAK  / KILAVUZDA KİLONUZA GÖRE BİR CETVEL VAR.BU CETVELDEKİ BOY VE KİLO KOŞULLARINA UYMANIZ GEREKMEKTEDİR.

3-FİZİKİ YETERLİLİK TESTİ / DAHA ÖNCE UZMAN JANDARMA YA DA ASTSUBAY SINAVLARINA GİRDİ İSENİZ FİZİKİ TESTLERE YABANCI DEĞİLSİNİZDİR.KOŞU,BARFİKS,MEKİK VE UZUN ATLAMA GİBİ TESTLER YAPILMAKTADIR.FİZİKİ YETERLİLİK TESTİNİ GEÇEBİLMEK İÇİN BUNLARI YAPABİLMENİZ GEREKECEK.

4-SÖZLÜ MÜLAKAT..SÖZLÜ MÜLAKATTA FARKLI FARKLI SORULAR SORULABİLİYOR.

Sözlü mülakatta kendinize güvenin ve bunu mülakatı yapan kişiye hissettirin.

Verilen sorulara doğru cevap vermeye çalışın ve kesinlikle sadece sorulan ne ise ona cevap verin gevezelik yapmayın

Asker olmak istediğinizi belirtin ve bu meslekte başarılıı olabileceğinizi,yıllardır iyi bir asker olmak istediğinizi vurgulayın

Mülakatı yapan kişiden gözlerinizi kaçırmayın,dik durun,heyecanlanmayın!

5-SAĞLIK RAPORU VE GÜVENLİK SORUSTURMASI.

Sağlık raporu vucudunuzda askerlik yapmanıza engel bir durum olup olmadığını kontrol edecek bir rapor.Ciddi bir sorununuz yok ise raporu muhtemelen alırsınız.Güvenlik soruşturması ise sizin haberiniz dahi olmadan yapılıyor.Özellikle terör örgütleri ile daha önce ufak bir bağlantınız varsa dahi soruşturma olumsuz sonuçlanabiliyor.Mesela Fetö ile bir alakanız var mı daha önceden,varsa şansınız yok gibi.

SINAVA GİRMEYE HAK KAZANDINIZ PEKİ SINAVLAR NEREDE VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurusu   kabul   edilen   adayların   sınavları   internette yayımlanacak tarihte,MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında(Cebeci/ANKARA) yapılacaktır.

Sınava girmeye hak kazanan kişiler yukarıda da belirttiğim gibi ilgili adresten yayınlanacaktır.Başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil.Buna bağlı olarak mülakat tarihlerininde ne zaman yapılacağı belli değil.Ancak en geç mayıs ayında mülakatların yapılabileceği görüşündeyim.Çünkü KKK'nin şu anda personele ihtiyacı var.Durum böyle olunca da personel alımı işlemleri hızlandırılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU VE TÜM DETAYLARI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ER NEDİR,NE İŞ YAPAR,ÖZLÜK HAKLARI NELERDİR?

Sözleşmeli er aslında Uzman çavuş gibi düşünülebilir.Sözleşmeli er olmak istediğinizde doğuda,iklim şartlarının kötü olduğu yerlerde,arazi şartlarının ciddi şekilde sorunlu olduğu bölgelerde görev yapmayı da göze almış olursunuz.Bu durumlara ve fiziksel hem de psikolojik olarak hazır olmanız gerektiğini unutmayınız.Askerlik gerçekten zor bir iş.Bazen geceniz gündüzünüz olmaz.Ancak ülkemizde askerlere verilen birçok özlük hakkı verilmektedir.Ve ülkemizde askerlik hem çok saygı duyulan hem de ekonomik şartların iyi olduğu bir meslektir.

Sözleşmeli er olduğunuzda sizlere akıllı kart verilir.Sözleşmeli er kendisine verilen silahları makineli tüfek,piyada tüfeği,roketatar vb kullanacaktır.

Sözleşmeli er olduğunuzda UNUTMAYIN vatani görevini yapan askerler gibi kışlada kalacaksınız! Aynı normal askerde olanlar gibi 3 öğün yemeğiniz devlet tarafından verilir.Yemek,barınma gibi haklara ücret ödemezsiniz.

SÖZLEŞMELİ ER OLARAK EN AZ 3 YIL GÖREV YAPMANIZ GEREKİYOR.Ardından yeniden sınavlara girerek,uzman çavuş,astsubay olabiliyorsunuz.

Her yıl 30 gün yıllık izniniz mevcut

Sözleşmeli er olarak en 7 yıl görev yapanlar olumlu görülürlerse herhangi bir kamu kuruluşunda görev yapmaya gönderilebilirler.

Sözleşmeli er maaşları ülkemizdeki koşullara bakılacak olunursa iyi durumdadır.Yeni başlayan bir sözleşmeli er aşağı yukarı 4000,4500 TL maaş alacaktır.

TSK dayanışma vakfına üye iseler,TSK dayanışma vakfının imkanlarından faydalanabilirler.

Sözleşmeli Er konusunda sorularınız var ise aşağıda yorum yaparak herkese sesinizi duyurabilirsiniz.

KAYNAK: www.kamusaati.com


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber