aile ve sosyal politikalar bakanlığı personel alımı 2019

Zehra Zümrüt'ün bakanlığını yaptığı Aile ve sosyal politikalar bakanlığı 2019 personel alımının ilk ilanını verdi..Aile ve sosyal politikalar bakanlığı personel alımı,iş başvurusu,iş başvuru formu gibi soruların cevabı haberimizde..

aile ve sosyal politikalar bakanlığı personel alımı 2019
29 Ocak 2019 Salı 13:12

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı 2019 yılında da personel alımı yapacak.Bakanlığa bağlı kadrolarında onbinlerce kişiyi istihdam eden bakanlık 2019 yılının ilk personel alımı ilanını Ocak ayının sonunda yani bugün verdi.

Müjde, Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı 80 personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"ın ek 2 nci maddesinin (c) bendi ve ek 5 inci maddesine göre 80 adet avukatlık pozisyonu için hukuk fakültesi mezunu personeller alınacak.

Bakanlık 80 avukat personel alımını bakanlığın merkez binasında gerçekleştireceği sözlü mülakat yolu ile alacak!

SÖZLÜ MÜLAKATA NASIL BAŞVURACAĞIM?

www.ailevecalisma.gov.tr adresine tıklayın ve yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru ekranından elektronik ortamda gerçekleştiriniz.

Eksiksiz bir şekilde doldurularak çıktısı alınan ve imzalanan başvuru formu, başvuru süresinin bitiminden önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Emek Mah. 17. Cad. No:13 Kat :2 Emek/ANKARA adresine şahsen, herhangi bir yakını aracılığıyla veya posta ile ulaştırılacaktır. Postada meydana gelebilecek gecikmeler sebebiyle zamanında ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kamu saati sayfamızı sosyla medya üzerinden takip ederek güncel iş ilanları memur ve işçi alım haberlerine herkesten önce ulaşarak bir adım öne geçebilirsiniz.
Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ
Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Uyarı: Kamusaati.com olarak başvuru belgenizi bizzat kendiniz gidip teslim etmeniz en doğrusu olacaktır.

MÜLAKATA BAŞVURU TARİHLERİNİN BAŞLAMASI: 04/02/2019

SON BAŞVURU TARİHİ: 12/02/2019

Şubat ayının 4 ile yine şubat ayının 12 si arasında başvurular tamamlanacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI VE TAKİBİ:

İstenen belgeler, başvuruların değerlendirilmesi, sonuçların duyurulması, sınavın şekli, konusu, tarihi, yeri ve sonuçlarının ilanı ile diğer hususlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesi (www.ailevecalisma.gov.tr) ve Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi (www.dpb.gov.tr ) adresinde 04.02.2019 tarihinden itibaren yayınlanacaktır.

80 AVUKAT ALIMI İLANININ GENEL ŞARTLARI NELER?

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve Avukatlık ruhsatına sahip olmak,

c) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak,

ç) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

d) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

e) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

BAŞVURULARA VE SINAV ŞEKLİ VE KONULARI YAYINLADIKÇA www.kamusaati.com adresimizde yayınlanacaktır.

Kamu saati sayfamızı sosyla medya üzerinden takip ederek güncel iş ilanları memur ve işçi alım haberlerine herkesten önce ulaşarak bir adım öne geçebilirsiniz.
Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ
Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
melis - 1 yıl önce
başvuru formunu bakanlığın sayfasında bulamıyorum.
Misafir Avatar
Efsane Ersan - 1 yıl önce @melis
Duyurunun altında link çıkıyor.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber