İkiyüzlü Batı


İbrahim Aydın

İbrahim Aydın

12 Ekim 2017, 14:57

Batı medeniyetini, sömürge üzerinde yükseldiği, mazlum ve mağdur duruma düşürdüklerine dönüp bakmadığı için bana hep soğuk gelmiştir, sahte gelmiştir ve inandırıcı gelmemiştir. Batı medeniyeti; bencildir, paylaşımcı değildir ve vahşidir. 

Bir zamanlar “kadın insan mıdır” gibi çok önemli bilimsel tartışmalar yapan kültürdür. Buzlar arasına sıkışmış balinayı kurtarma gösterileri, çocuğunu 18 yaşını doldurunca kapının önüne koyma huyunu kapatamaz.

Batı medeniyetinin yaptığı soykırımlar, katliamlar ve zulümleri yazmakla bitiremeyiz. 

Asıl bu yazımda ele almak istediğim yönü ikiyüzlü olmasıdır.

Malum bu medeniyet, Osmanlı Devleti’ni sokmuş olduğu milliyetçilik akımı ve fitnelerle yıkmıştır. Dünyadaki mazlum ve mağdurlar sahipsiz kalmış, iki eşkıyanın (ABD ve SSCB) elinde oyuncak olmuştur. Günümüzde dünyadaki en önemli yeraltı kaynakları olan petrol ve doğalgaz için, yakmadıkları can, yıkmadıkları ülke, öldürmedikleri Müslüman bırakmadılar. 

Ne diyor Victor Hugo? “Batıda bir kişi öldürülmüşse cinayettir, doğuda 50 bin kişi boğazlanmışsa haberdir!!” 

Bu sırada eski süper gücün mirasçısı Türkiye, ekonomik krizler, askeri darbeler, içerdeki sadık köpekleri ile adeta esir alınmış, kendi derdinden başını kaldıramaz olmuştur. Tam da istedikleri gibi. Değneksiz Dünya!!!

Afrika ve Ortadoğu’da sınırlarını cetvelle çizerek oluşturdukları devletlerin başlarına diktatörler, hanedanlar getirilmiş bu şekilde sömürü düzeni sürmüştür. 

Ancak bunlar tüm istedikleri yapmamaya başladıkları için son kullanma tarihleri dolmuş ve gitmeleri gerekiyordu. Cezayir’den başlayıp, Libya, Mısır, Irak (Zaten uzun süredir ordalar) derken artık Suriye’deler. Buradan Türkiye, sonra İran hedefleri!!! Ancak Türkiye’de işler istedikleri gibi gitmedi. Bu durum her istedikleri olan bu emperyallerin alıştıkları bir durum değil. Hırçınlıkları da tam bu yüzden!!!! 

Irak’ı bölme politikasının son aşaması Kuzey Irak'taki referandum. Suriye'nin bölünmesi işlemi ise adım adım devam ediyor. Destekleyenler kim ABD ve Birleşik Krallık başta olmak üzere Batılılar. Ancak asıl perde arkasındaki İsrail’i unutmayalım. Ama Allah’ın işine bak ki aynı günlerde İspanya Katalonya'da da referandum oldu. Batı ne desin şimdi? Kuzey Irak’ın bölünmesi işine geliyor, demokrasi, insanların kendi kendini yönetmesi doğal hakkı gibi yaldızlı ifadeler. Ancak Katalonya için ne demeli? Çok zor bir durum ve suçüstü hali!!!

Peki bu iş bitti mi? Tatbikî hayır. Daha arkası gelecek!!! İskoçya, Birleşik Krallık’tan (İngiltere-Galler-Kuzey İrlanda ve İskoçya) ayrılmak istiyor. Daha önceki %45’e karşı %55 kaybettikleri bağımsızlık referandumu gelecek sonbaharda tekrarlayacaklar.

Belçika'da Flamanlar,  Fransa'da Korsikalılar, İtalya'da Padanya ve Tiroller, Almanya'da Bavyeralılar ve hatta ABD'de Teksaslılar ayrılmayı düşünen bölgeler…
Irak'ı bölme konusunda ABD’ye en çok destek veren Birleşik Krallık ve İspanya  bugün bölünmenin eşiğinde. Rabbim ne büyüksün… İnsanın içinden ah Abdülhamithan ah demesi geliyor…

Şunu da söylemeden geçersem rahat edemem.  Hepinizin bildiği gibi Barcelona'da İspanya’nın uyguladığı şiddet, Batının demokrasi anlayışına tam da CUK oturdu!!!” Konu Kuzey Irak olunca hoşgörü, insan onuru, hukukun üstünlüğü, demokrasi!!! Ancak söz konusu Katalonya ise yaşasın Hitlerrr!!!

Aynı konu, aynı dönem ama iki farklı duruş!!! Sonuç: Batı’nın gerçek yüzü; İKİYÜZLÜLÜK…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Se - 2 yıl önce
Harikabir tespit..
Avatar
Enver çakır - 2 yıl önce
Eline yüreğine kalemine sağlık
Avatar
Ali Tanrıkulu - 2 yıl önce
Çok yerinde tesbit.Kaleminize sağlık hocam.
Avatar
İrfan - 2 yıl önce
Yönümüzü, batıya döndük yüz bulamadıkDoğuya döndük haz bulamadıkÖze dönecek güç bulamadıkDoğrusu dönecek öz bulamadık
Avatar
Fatih - 2 yıl önce
Durumda tamda böyle hocam elinize sağlık.. İnşAllah bu bilinçlendirmeyi arkadan gelen nesillere de aktarabilirsiniz..

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber