İstanbul’daki Özel Okullar

Okulların açılmasına çok az bir süre kala, veliler çocuklarını hangi okula kayıt ettireceklerine dair düşünüyorlar. istanbul özel okul fiyatlarındaki yüksek rakamlar, velileri tereddütte bırakıyor

İstanbul’daki Özel Okullar
29 Ağustos 2017 Salı 23:03

Okulların açılmasına çok az bir süre kala, veliler çocuklarını hangi okula kayıt ettireceklerine dair düşünüyorlar. istanbul özel okul fiyatlarındaki yüksek rakamlar, velileri tereddütte bırakıyor. Çocuklarına kaliteli bir eğitim vererek geleceklerini şekillendirmeyi hedefleyen anne ve babalar, hem uygun fiyata hem de iyi bir öğrenim hizmeti alabilmek için okulların kapılarını aşındırıyorlar.

Yeni kurulan ve henüz hiçbir öğrenci yetiştirmemiş okullar kadar köklü okulların da yer aldığı mega kent İstanbul, özel ilkokul ve özel okul statüsünde en çok okulun bulunduğu il konumundadır. Çocuklarını devlet okulunda okutmak yerine, belli bir miktar karşılığında özel okullara kayıt ettirmek isteyen veliler için zamanın giderek daralması, stresi de artıran bir faktör.

Devlet okullarına nazaran verdikleri eğitimin kalitesi nedeniyle tercih edilen özel okullarda, öğrenciler hem teknolojik hem de sosyal imkanlardan yararlanabiliyorlar. Öğrencileri daha modern, daha yaratıcı ve daha yenilikçi yapmayı hedefleyen kolejler, bu çerçevede sundukları imkanları da genişletiyorlar. Geleneksel stilden ziyade farklı öğrenme tarzlarını uygulayan kimi okullarda uluslar arası bakış açısına sahip bir nesil yetiştirme amacıyla eğitim veriyor.

İstanbul Özel İlkokul

Kolejlerde verilen eğitim, öğrencinin düşünme becerilerini geliştirmeye yönelik uygulamalar içerir. Yabancı dil eğitiminin birinci sınıfta başladığı okullarda; satranç, drama ve bilişim teknolojileri gibi, müfredatın dışında ek dersler de verilir. Bu dersler sayesinde ritim duyguları ve yaratıcılıkları gelişen çocuklar, daha sosyal olurlar ve kendilerini daha iyi ifade ederler.

Yapılan çeşitli geziler ile hem okul müfredatındaki konular hem de müfredat dışındaki konular daha iyi öğrenilerek, öğrencilerin tecrübe kazanmaları sağlanır. Tiyatro, müzik ve spor gibi çeşitli uygulamalı derslere ait kulüplere katılabilen öğrenci, dönem sonlarında yapılan etkinliklerde kendini gösterebilir.

Özel Orta Okullar

Çocukluğun bitip gençliğe ilk adımların atıldığı ortaokul yılları bir geçiş dönemidir. Özel okullarda bu geçiş dönemlerini en rahat atlatabilecek bir eğitim sunularak; öğrencilerin milli değerlerini tanıyan, değişik görüşlere açık, farklı öğrenme tarzlarını benimseyen ve sosyal yönleri kuvvetli birey olmalarını amaçlanır.

Farklı hayat becerileri almaya yönelik akademik bir eğitimden geçen öğrenciler; aldıkları eğitim sonunda teknolojiyle haşır neşir, İngilizceyi ezberlemiş değil anlamış olarak ve yüksek düşünme becerilerine sahip bir şekilde mezun olurlar.

Özel okullarda sunulan eğitimde farklı görüşlere saygılı olunması öğretilir. Öğrencilerin duygusal ve sosyal olarak sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri için Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servislerinden yardım almaları teşvik edilir.

Her öğrencinin farklı bir şekilde öğrendiğini bilen eğitimciler sayesinde farklı öğrenme teknikleri ile öğrencilerin gelişimleri yakından takip edilerek ölçme ve değerlendirme testleri yapılır. Derslikler dışındaki eğitim alanlarında konferanslar, tiyatrolar ve konserler gösterilir.

Tüm bu olanaklar çerçevesinde bilinçli ve sağlıklı bir neslin gelişmesi için sağlam adımlar atan özel okullar, maddi durumu uygun olan veliler için tercih edilebilir okullar arasındadır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber