FETÖ Türkiye'yi 9'a bölmüş!

FETÖ mensuplarının Türkiye'yi 9'a bölerek faaliyetlerini sistemsel olarak yürüttüğü ortaya çıktı.

FETÖ Türkiye'yi 9'a bölmüş!
16 Ağustos 2016 Salı 14:38

15 Temmuz darbe girişimi halkın desteğiyle bastırıldı. Halk günlerce yeni bir darbe girişimine karşı geceleri Demokrasi nöbeti tuttu. Bu arada güvenlik birimleri FETÖ mensuplarına yönelik operasyonlarına ara vermeden devam etti.

FETÖ mensuplarına ilişkin soruşturmaları kapsamında hergün ayrı bir detay ortaya çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkan detaylardan biri de FETÖ'nün Türkiye'yi 9'a böldüğü... Türkiye'yi 9'a bölen FETÖ'nün, ayırdığı bölgeleri kodlarla şifrelediği öğrenildi.

Eminiyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadale Daire Başkanlığı'nın FETÖ raporlarında örgütün bilinmeyenleri gün yüzüne çıktı. Raporda örgüt mensuplarının yemin metninden, örgütün illlere göre kodlu sistemine kadar birçok detay yer alıyor.

EGM tarafından hazırlanan 40 sayfalık raporda (FETÖ)'nün kuruluşu, amaç ve hedefleri detaylıca anlatılıyor. 17-25 Aralık soruşturmalarında ihbarcılar, itirafçılar ve yapılan operasyonlarda elde edilen verilerden yararlanılarak oluşturulan raporda ilginç ayrıntılar var. İddianamalerde FETÖ örgütünün il kodları ve haritalandırılması, örgüte girenlerin ettiği yemin, çalınan soruların Fetih Okutması adı altında ezberletilmesi gibi detaylar yer alıyor.

Rapora göre 2014 yılından bu zamana kadar yapılan soruşturmalarda ihbarcı ve itirafçılardan elde edilen bilgilere göre FETÖ'nün belli okullara yerleştirmek istediği öğrenciler, sınavlara birkaç ay kala gruplar halinde farklı yurtlara çıkarılıyor. Bu gruplar, daha sonra daha küçük gruplara ayrılıyorlar. Her öğrenciye 'kod' adı veriliyor. Mülki idare, Emniyet, TSK ve Yargı gibi stratejik kurumlar için hazırlanacak öğrenciler, daha özel şartlarda seçilip, özel şartlarda hazırlanmaktadır. Bunlar özellikle 'dörder kişilik gruplar' halinde hazırlanmakta ve bunların mümkün olduğunca diğerleriyle teması sınırlanmaktadır. Bunlara 'hücre tipi' yapılanma modeli uygulanmakta; askeri okullara, Polis Akademisi ve Polis Koleji'ne sokulacak öğrenciler, kesinlikle kendi dershanelerine gerçek isimleri ile kayıt edilmemektedir, Bu öğrencilere sınav soruları sınavlardan önceden verilir. Buna örgüt jargonunda 'Fetih okutmak' denir. Ele geçirilen bu belgelerden Türkiye'yi 9 bölgeye ayırdıkları ve bu bölgelere harf kodları verdikleri tespit edildi. Harflerin hangi illeri kapsadığı da ortaya çıkartıldı.

FETÖ'nün kod verdiği o iller:

1)AH-İstanbul, Kırklareli, Edirne,

2) FT-Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Bilecik

3) HL-Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli

4)SLÇ- Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Bolu, Çankırı,

5) SLM- Adana, Hatay, Mersin,

6)TR-Konya, Karaman, Isparta,

7)KN-Kayseri, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat

8)SD-Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli

9)AKF-Trabzon, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Artvin şeklinde

İşte hainlerin yemin metni:

" Gücüm yettiği kadar Kuran'ı hayatıma gaye edineceğime; Kardeşlerime karşı sadakat izinde bulunacağıma; Halkın ve talebe arkadaşların izzet ve onurlarını izzetim ve onurum kadar yükseltmeye çalışacağıma; Kusurlarımın hatırlatılması karşısında memnuniyet ihzar edeceğime; Dahilden ve hariçten gelen bilumum taarruz ve tenkitleri, 'nefsime yapılmış' gibi 'ret' edeceğime; Bilumum karar listesindeki esaslara riayette bulunacağıma; Hizmet adına uhdeme aldığım vazifeleri veya kararla bana tahmil edilen mükellefiyetleri, 'itirazsız' yerine getirmeye çalışacağıma; 'herhangi bir talebe gibi' dershanede vazifeme devam edeceğime; VALLAH-BİLLAH kasemleriyle yemin ediyorum"


Etiketler; #türkiye #fetö

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber