Darbeyi ihbar eden mektupta FETÖ'cü subayların isimleri verildi! İşte mektuptaki isimler

FETÖ'yü darbe girişiminden iki yıl önce 'vatansever bir subay' imzalı bir mektupta ihbar edildiği ve FETÖ'cü subayların isimlerine de yer verildiğinin emekli Askeri Yargıtay Üyesi Yasin Aslan anlattı.

Darbeyi ihbar eden mektupta FETÖ'cü subayların isimleri verildi! İşte mektuptaki isimler
16 Eylül 2016 Cuma 10:03

FETÖ'nün darbe girişminin ardından darbe öncesi yaşanılan olaylar gün yüzüne çıkmaya devem ediyor. Bu seferde darbe öncesi darbe ihbarı yapıldığını emekli Askeri Yargıtay Üyesi Yasin Aslan Star'a anlattı.

Terör örgütünün darbe hazırlığında olduğunu belirten 2014 yılına ait 'vatansever bir subay' imzalı mektubun FETÖ tarafından nasıl örtbas edildiğini anlatan Aslan, Mayıs ve Haziran'da 'vatansever bir subay' imzalı iki mektubun geldiğini ve burada FETÖ üyesi olan subayların isimlerin yer verildiğini söyledi. 

Ahmet Zeki Üçok ve emekli Askeri Yargıtay üyesi Yasin Aslan'a gönderilen bu mektubun araştırılması ve gerekenin yapılması için çalıştığını ve yaşadığı zor anları şöyle anlattı:

Mektuptaki isimler araştırılmadı

"Mektuplar Mayıs ve Haziran 2014 aylarında bana ve eşime geldi. Mektuplarda FETÖ'cü askeri cuntanın darbe yapacağı ve FETÖ'cülerin isimleri yazılıydı. Mektupları derhal dilekçe ile Milli Savunma B'ye gönderdim. Haziran 2014'de N. Özel (emekli Genelkurmay Başkanı Necdet Özel) soruşturma emri verdi. Soruşturmayı yapan Kurtuluş Kaya (askeri savcı), Muharrem Köse'nin (dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri) talimatı ile darbe iddialarını ve mektuplarda isimleri geçenleri hiç araştırmadı."

Benim aleyhime delil toplandı

"Kurtuluş Kaya, yetkisi olmadığı halde aleyhime delil toplayıp mektupları Askeri Yargıtay'a gönderdi. Askeri Yargıtay Başkanı ve FETÖ'cü üyeleri de darbe ihbarını ve FETÖ'cü üyeleri, askeri hakimleri hiç araştırmadı. Benim aleyhime delil toplayıp Aralık 2014'de aceleyle, yangından mal kaçırır gibi bana en ağır disiplin cezasını verdiler. Bunun üzerine emeklilik dilekçesi verdim. Disiplin cezasına itirazımızı daha önce hiç görülmemiş şekilde 3 günde aceleyle yangından mal kaçırır gibi inceleyip darbe ihbarını hiç dikkate bile almadan reddettiler. Mektupları ben yazmadığım halde bana orduevlerine giriş yasağı verildi. Ayrıca ceza davası da açtılar. Mektuplarda adı geçen FETÖ'cü 20'den fazla üye benden şikayetçi oldu."

Üçok'a da gönderildi

"Her iki mektup da bana ve Üçok'a eş zamanlı gönderilmiş. Üçok cezaevindeyken zaten emekli olmuştu. Ona gelen mektup cezaevine gitmiş. O da dilekçe vermiş. Üçok artık sivil kişiydi. Ona bu yüzden soruşturma açamadılar"

Darbe ihbarını örtbas ettiler

"2014'de bu mektupları dilekçe ekinde araştırılması için gönderdim diye bana soruşturma açıp disiplin cezası vererek emekliliğe zorladılar. Ama mektupta yer alan darbe ihbarını ve FETÖ'cülerin isimlerini ise örtbas ettiler"

CIA tarafından yönlendiriliyor

"Hizmet hareketi ülke yönetimini ele geçirme gayretindedir. 40 yıllık çalışmanın neticesini ölmeden görmek isteyen ve bu yönde CIA tarafından yönlendirilen Fetullah Gülen'in talimatı ile örgüt faaliyete başlamıştır. Ergenekon, Balyoz ve Casusluk ana dosyaları ile kendilerinden olmayanları ve hareketlerine muhalif olanları ordudan tavsiye eden örgüt, ordunun tüm icrai, istihbarat, hukuk ve personel kısmını ele geçirmiştir. Demokratikleşme ve temiz toplum sözde sloganıyla muhalefet partilerini dizayn etmiş, bunu yaparken sözde hükümet talimatıyla yapmıştır. Son 10 yıldır hükümetin attığı adımları da tek tek kaydetmiştir. MİT'te ve emniyette hizmetten habersiz kuş dahi uçmamaktadır. MİT' kritik göreve getirilen personel iki taraflı çalışmaktadır. Hizmet hareketi hükümeti yolsuzluk ile istifa ettirip çıkan kaos nedeniyle TSK'daki yapısıyla ihtilal planlamaktadır. Çünkü cemaat bu ülkede ihtilal olmadan tüm kurumların ana yapısı ile değişmeyeceği inancındadır."


Mektupta yer alan isimlerden tutuklananların bazıları:

"Muharrem Köse, Turgay Öztoprak, Haluk Zeybel, Hakan Ata, Yusuf Tamer Çetin, Arif Fikret Özev, Mehmet Şimşek, Şeref Ayyıldız."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber