Ak parti gerçekten ülkeyi iyi yönetiyor mu 2019 ?

ak partiye oy verilir mi,akp ülkeyi iyi yönetiyor mu,yerel seçimlerde ak partiye mi oy verelim,chp ye mi gibi soruların cevabı haberimizde..

Ak parti gerçekten ülkeyi iyi yönetiyor mu 2019 ?
12 Şubat 2019 Salı 21:48

Malesef son dönemdeki ekonomik durumun kötüye gitmesi nedeni ile devlet eli ile bir takım satışlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır.Bu satışların aslında memleketin sorunlarınında ne kadar düşünüldüğünün kanıtıdır.Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üzerine doğrudan emri ile bazı il ve ilçelerimizde tanzim satış denilen küçük kulübeler oluşturularak sebze-meyve vb. satışlarına dahi başlamıştır.Hükümetin gece gündüz memleket için neler yapılabilir diye düşünme cabası vatandaş için yeterli mi?Ak parti gerçekten Türkiye'yi iyi yönetiyor mu?

ÖZELLİKLE DOLARDAKİ OYUNLAR,SORUNLARI KAÇINILMAZ HALE GETİRDİ!

Türkiye'nin son 15 yıldaki büyümesi,dünyadaki bir çok çıkar grubunun ilgisini çekmeyi başardı.Ancak bu çıkar grubu yani bir nevi parayı elinden bulunduran yahudi sermaye Türkiye ile hiçbir boyutta mücadele etmeyi başaramadı..Her yolu denediler..Her şeyi yaptılar..Türkiye'deki kanlı ellerine darbe yaptırmayı bile denediler.Olmadı bu defa vatandaş bunu yutmadı.Vatandaş devletinin ve hükümetinin yanında oldu sonuna kadar.Son oyunları kaldı bence..Oda Türk halkını ciddi şekilde vuracak bir oyun..EKONOMİ!!!..

Türk halkı özellikle son 15 yıldır belirli bir refah seviyesine ulaştı.Esnafın satış rekorları kırdığı günler oldu,sanayiciler ilk defa yurt dışına ihracat yapmaya başladı.Memur artık ay sonunu getirmeyi değil,ev alma,lüks araba alma yarışına girdi.Emekliye bir çok ikramiye verildi ve maaşlarında ciddi artışlar yapıldı..Öğrenciler verilen burs ve krediler ile rahat bir nefes aldı,ailelerinden para bile talep etmeyeye başladı.Asgari ücret son 6,7 yılda ciddi bir sıçrama yaptı ve 2024 tl seviyesine ulaştı.Şimdi asgari ücrete az,yetersiz,geçinemiyoruz diyenler mutlaka olacaktır.Ancak 7 yıl önce asgari ücretin 2 bin tl üzerine çıkacağını söylesem herkes bana gülerdi..

Elbette hükümetinde bazı yanlışları oldu bunu kimse inkar edemez.Ancak benim görüşüm Türkiye Cumhuriyetinin en başarılı,en istikrarlı,en kalıcı hükümeti yine Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümetleri olmuştur.

DIŞ GÜÇLERİN OYUNLARI GERÇEK Mİ?

Dolarda birçok oyun oynandı ve hala oynanıyor.Kriz dış güçlerin planlı bir oyunu dediğimiz zaman bazı insanlar buna kızıyorlar " ne dış güçmüş be arkadaş işleri yok bizle uğraşacaklar" gibisinden de laflar ediyorlar..Bende onların dediklerine gülüyorum!!!Evet dış güçler var ve Türkiye'nin ortadoğu'da güçlenmesini,söz sahibi olmasını istemiyorlar.Bunu aslında tarihi iyi okuyan ve iyi yorumlayan her Türk evladı kolaylıkla anlar! Ama anlamayan ya da hükümetin başarısını çekemeyen bir takım gruplar malesef var ülkemizde..

Dış güçlerin müdahelesine en iyi örnek: Geçenler de hatırlarsanız Amerikan başkan Donald Trump bir tweet attı..Tweetin Türkçesi aynen şöyle idi: "Türkiye seni ekonomik olarak mahvederim!' Dış güçler olayına gülen insanlar bu sözü iyi okusun.Koca Amerikan başkanı Trump bile açıktan açığa Türkiye'yi tehdit ediyor..Bunu bu kadar kolaylıkla dile getiren bir başkan ve onun gibi düşünenler kim bilir Türkiye için ne oyunlar oynuyor ve planlıyorlar!

FAZLA DEĞİL 5 YIL ÖNCE TERÖR İLE SALDIRIYORLARDI

Değerli kardeşlerim fazla geçmişe gitmenize gerek yok.Bundan 5,6 yıl önce pkk terör örgütü ile Türkiye'ye saldırmanın her yolunu denediler.Türkü Kürde,Kürdü Türke kışkırtmanın da her yolunu denediler.Başarılı olamadılar!Olamayacaklar da.Hatırlarsanız o günlerde her gün Şehit haberleri ile memleketimizin,vatandaşımızın deyim yerinde ise ciğeri yanıyordu.Bu haberlerin neticesinde de hükümete tepki büyüyordu.Hükümetimiz öyle önlemler aldı,öyle yöneticiler atadı,öyle güzel işler yaptı ki şimdilerde Şehit haberlerini duymuyoruz çok şükür.Şehit haberi olsada ya kazadan ya da başka bir sebebden dolayı oluyor.Pkk iyice çözüldü hatta dağılma noktasına geldi.Şimdi soruyorum hükümet pkk terör örgütünün hakkından gelmedi mi? Ne zaman unuttuk o günleri..Ak parti bu işi artık bitirmek için İçişleri bakanı olarak Süleyman Soylu'yu atamadı mı? Bu değerli kardeşimiz Süleyman Soylu,bunların kökünü kazıyacağım dedi de kazımadı mı? Elinizi vicdanınıza koyun en şikayet ettiğimiz terör olayları hemen hemen bitme noktasına gelmedi mi?

YILLARCA FETÖ İLE SALDIRDILAR,15 TEMMUZ MİLATLARI OLACAKTI AMA HALK DUR DEDİ!

Fetö benim için şu anlama geliyor.Ben Türkiye vatandaşıyım,Türkiye'de doğdum ve Türkiye için çalışıyorum.Şimdi sizlere 3 sorum var:

1.Ben ve benim gibi Anadolu'nun çocukları Türkiye için çalışıyoruz.Peki fetö denilen örgüt kimin için çalışıyordu?

2-Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi kendini yönetme taraftarıyım,o hain fetö benim seçtiğimi değil,kendi seçtiğine beni yönettirmeye çalışmadı mı?

3-Lütfen şuna cevap verin,fetö dış güçlerin Türkiye'yi istediği gibi yönetebilme planı değilmi idi?

Solcu olun,milliyetçi olun,Hdp'yi destekleyin ya da hükümet taraftarı olun.Sorduğum 3 soruya gönlünüzden geldiği gibi doğru cevabı verin.Şundan eminim ki 3 soruya da haklısın diyeceksiniz!

Ak parti'nin ülkeyi iyi yönetiyor mu sorusunun cevabı evet olmasın mı şimdi? Bilmem kaç yıllık bu ahlaksız,vatandaşın sözünü hiçe sayan bu örgütlenmenin bile kökünü Ak parti kazımadı mı?

HASTANE ÖNÜNDE YATIP KALKAN,ECZANELERDE İLAÇ KUYRUĞUNA GİREN SEN DEĞİL MİYDİN?

O günleri aslında babalarımıza,güzel analarımıza sormak lazım.Benim yaşım 33.Benim tek hatırladığım birgün şiddetli şekilde dişimin ağrıdığı idi..Daha lise öğrencisiydim,öyle bir dişim ağrıdı ki..Neredeyse dişimi kendim yerinden söküp rahatlamak istemiştim..Bu ağrı dayanılacak gibi değildi ve doktora gitmeye karar verdim sene 2001..Gittim bir ilçede hastaneye.Hastanedeki görevliye dişim çok ağrıyor ne yapacağım dedim.Görevli kimliğime baktı "Sen SSK'lısın SSK hastanesine gitmen lazım dedi,devlet hastanesinde muayene olamazsın" dedi.SSK nerede diye sordum,hemen yan tarafta dedi.Küçük bir müstakil ev gibi bir yer SSK hastanesi imiş.Girdim içeri durumu anlattım ordaki görevliye bana "Geç kaldın,doktor az önce çıktı" dedi.İnanın saat daha 14.30 du.Meğer o zamanlar doktorlar öğlene kadar çalıştıkları devlet kurumlarındaki hastanelerde dururlarmış,öğleden sonra da özel polikliniklerine giderlermiş! Şaka gibi! sosyal güvenceniz olsa bile bırakın diş doktorunu muayene olacak bir pratisyen bile bulamıyorsunuz!Tabi o zamanlar gençtim,bu olaydan hiçbir şey anlamamıştım.Dişimin ağrısını geçirebilmek için zor güç bir eczaneden ağrı kesici bir ilaç bulmuştum!

Şimdi SSK,Devlet hastanesi ayrımı kalktı.İsteyen herkes her yerde muayene olabiliyor.Hatta doktor 5 dk geç kaldığı zaman doktora fırça atar durumuna geldik! Neydik ne olduk! İşini iyi yapan doktorlarımız bu sözümü asla yanlış anlamasınlar,onların her biri bizlerin gözbebeği..

Ee güzel kardeşim,bir insan evladı için en mühim olan SAĞLIK olayını bu hükümet iyileştirip,en iyi yerlere getirmedi mi? O zamanlar özel hastanelere sadece belli zengin bir kesim giderken,şimdi özel hastanelerde vatandaş kuyruğu oluyor!

EV SAHİBİNE "MARK" İLE KİRA VERDİĞİNİ NE ZAMAN UNUTTUN BE ARKADAŞIM?

O zamanlar küçük bir ilçe de bile ev kiraları eski alman para birimi olan Mark ile ödeniyordu.Şimdilerde de elbette euro,dolar olarak ödenen iş yerleri,evler var elbette ancak,çok değil Ak parti iktidara gelmeden önce ne Toki vardı,ne inşaat sektörü bu kadar gelişmişti..

İnşaat sektörü gelişti,gariban memur Ayşe teyzem ev aldı,O yıllarda devletin memurunun bile ev sahibi olması çok zordu.Ev sahibi olmak hayalden öteye gidemezdi.O memur maaşı ile bırakın ev sahibi olmayı,2 odalı bir evin kirasını ödemek bile maaşın yarısının gittiğini kabullenmekti.Ama ülkeyi iyi yönetemediğini iddia ettiğiniz Ak parti'nin gelmesi ile bu işler çok değişti.Artık memurlarımız,orta gelirli ailelerimiz 250,300 bin tl ye ev alıyor.Borçlanarak da alsalar,evlerinin taksitlerini paşa paşa ödüyorlar.Ev sahiplerine çalışmak yerine artık kendilerine,evlatlarına çalışıyorlar.

Hükümet TOKİ projesini tüm Türkiye'de başlattı,Memurların,orta gelirli vatandaşlarımızın bile o yıllarda ev sahibi olmalarının çok zor olduğunu yaşı benim kadar olan kardeşlerim iyi bilir.Ancak şimdilerde asgari ücretle çalışan Ali abim,Veysel yiğenim Toki'nin sayesinde ev sahibi oldu.Hemde 353 TL. taksitle..Eğer Ak parti üllkeyi iyi yönetmemiş olsa idi,bırakın tokideki sıcacık güzel iyi evleri,şimdi 2 odalı evlere 1000 TL kira veriyor olurduk

Yukarıdaki söylediklerim Doğrumu Ey Kardeşim?

Şimdi başlıktaki gibi soruyorum Ak parti ülkeyi iyi yönetiyor mu?

DAHA YAZILACAK NELER NELER VAR AMA BANA AYRILAN SÜRENİN SONUNA GELDİM!

Bugünlerde bir ekonomik krizi senaryosu yazan tüm art niyetli,Türkiye'nin büyümesini,gelişmesini,dünya da söz sahibi olmasını istemeyen tüm insanlara sesleniyorum.BAŞARAMAYACAKSINIZ!

Türkiye'yi Suriye gibi Irak,Mısır gibi yapamayacaksınız!

Türkiye'yi bölemeyeceksiniz!

Türk ekonomisi her şeye rağmen büyüyor Durduramayacaksınız!

Memleketime bırakın takla attırmayı,çelme bile Takamayacaksınız!

Türkiye 700 yıl olduğu gibi yine adalet dağıtan,refah getiren,huzur getiren bir ülke olacak,Kaçamayacaksınız!

Türkü ile Kürdü,Lazı,Çerkezi,Arnavutu ile Türkiye bir bütüntür Parçalayamazsınız!

Ak partilisi,CHP'lisi,MHP'lisi,İyi partilisi,Saadet Partilisi ve tüm diğer partililer birdir,inanandır,bizi birbirimize Düşüremeyeceksiniz.

Not: Hiçbir siyasi bir partiye üyeliğim yoktur,Hiçbir siyasi partiye üyeliğim yoktur.Sadece gönlümden geçenleri yazdım.

KAYNAK: www.kamusaati.com

YAZAR: NAZMİ YAKUT


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Verilir - 9 ay önce
Sayın yazar kısaca verilir başka alternatif yok deseydin.
Satılan ülke mutsuz yarınlar,
Bitirilmiş adalet.
17 yıldır başını alıp giden yolsuzluk, hırsızlık, adam kayırma.
Hiç iktidara tek başına gelmemiz CHP ye suç bulma,
Çöken tarım, biten eğitim. Had Safhada Ahlaksızlık, yalancılık.
Ak Partiye oy vermek için daha çok neden var da... Aynı cemaat savunmasındaki gibi Allah beni affetsin öbür inananların belasını versin. mantığı ile temiz siyaseyet.
Avatar
zonguldaklılar - 9 ay önce
ancak AKP nin yaptığı büyük yanlış ileride byk sorunlar rahatsızlıklar çıkaracak ben bu kesin söylüyorum acayip şekilde trabzonlu yayılmacılığı var hem yerel siyasette hemde devlet içi yapılanmada liyakatsiz kişiler ne yaypıp yapıp tüm bakanlıklarda köşe tutmuşlar diğer bir dertise karadeniz bölgesinde parti içi demokrasi yok yerel halkların istememesine rağmen her yere torpilli siyasetçiler dolduruldu İl ve İlçe yönetimleri İl encümenleri Belediye encümenleri bu işler yerel halkta çok byk huzursuzluk ve anti pati uyandırıyor

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber