688 sayılı KHK ile göreve iade edilen personellerin İSİM LİSTESİ (EGM, MEB, Tam liste)

29 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de 688 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) yayımlandı. Yeni KHK ile bir çok kamu kurum ve kuruluşta çalışan personeli göreve iade edildi. 688 sayılı KHK ile göreve iade edilen personellerin TAM İSİM LİSTESİ'ne kamusaati.com'dan ulaşabilirsiniz.

688 sayılı KHK ile göreve iade edilen personellerin İSİM LİSTESİ (EGM, MEB, Tam liste)
29 Mart 2017 Çarşamba 23:23

FETÖ'ye yönelik kamu kurum ve kuruluşlardaki temizlik devam ediyor. İhraçların yanı sıra daha önceden örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle ihraç edilen kamu personellerinden göreve iade edilenlerin isimleri yayımlandı. 29 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de 679 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile çok sayıda kamu personeli göreve iade edildi.

Adalet Bakanlığından 15 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğünden 24 kişi, Sağlık Bakanlığından 83 kişi göreve iade edildi.

Sadece bu kamu kurum ve kuruluşlarından değil TBMM, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Danıştay gibi kurumlarca çalışan kamu personellerinde göreve iade yapıldı. 

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA BAZI TEDBİRLER ALINMASI
HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Karar Sayısı: KHK/688


Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 20/3/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.


İade hükümleri


MADDE 1 – (1) Ekli listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.


(2) İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.

688 sayılı KHK ile göreve iade edilen personellerin TAM İSİM LİSTESİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gazi - 5 yıl önce
Yalancılar hani ihraç listesi. Hak ödeme günü gelecek bir gün