Yarın okullar tatil mi? 4 Ocak 2019 Cuma kar tatili olan illerin listesi

Ülkemizin Batısı, Trakya, İç kesimleri ve Doğusunda etkili kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Kar yağışı bazı bölgelerde etkili olacak. Peki hangi illerde okullar tatil edilecek? Kar tatili İstanbul, Ankara, Erzurum, Kars, Ağrı'da okullar tatil mi? Son dakika Valilik kar tatili açıklamaları haberimizde.Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ'da okullar tatil tatil olacak mı? 4 Ocak 2019 kar tatili olan iller ile ilgili merak edilenler haberimizde.

Yarın okullar tatil mi? 4 Ocak 2019 Cuma kar tatili olan illerin listesi
03 Ocak 2019 Perşembe 21:45

Kar yağışı balkanlarda ülkemize giriş yaptı. Gece boyu Trakyada etkisini gösteren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Peki yarın 4 Ocak 201 Cuma okullar tatil olacak mı? Kar tatili ve İl MEM Valilik açıklamalarına ve hava durumuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimleri ile Erzurum, Muş, Bingöl ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Muğla, Antalya'nın doğu kesimleri, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yoğun kar şeklinde görülecek yağışların; Ege, Akdeniz ve Orta Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkenin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı; iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla, Antalya'nın doğu kesimleri, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların; Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇANAKKALE
Çanakkale Milli Eğitim İl Müdürlüğü il genelindeki tüm okulların yarın tatil olduğunu duyurdu. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldığımız bilgiye göre yarın (4 Ocak Cuma) yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime bir günlüğüne ara verilecek.

KIRKLARELİ 

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde etkili olan kar nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. 

Demirköy Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle yarın ilçede eğitime ara verildiğini söyledi. 

Kaymakamlık tarafından olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle tatil kararının alındığını ifade eden Ak, bölgede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirtti. 
 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve karla karışık yağmur, bu gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; akşam ve gece saatlerinde Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul'un batı çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden çok kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BURSA -1°C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ÇANAKKALE 1°C, 3°C

Çok bulutlu, yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

İSTANBUL 2°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren batı kesimlerinden başlamak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden sonra Silivri ve Çatalca çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

KIRKLARELI -2°C, 1°C

Çok bulutlu, yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Muğla çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, kıyılarda yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR 1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

IZMIR 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANISA 1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

MUĞLA 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, Antalya'nın doğu ilçeleri ile bu gece saatlerinden itibaren Adana, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer çok kuvvetli ve fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden itibaren ise doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURDUR 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

HATAY 8°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur zamanla kuzeybatı kesimlerinden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

AKSARAY 4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu

ANKARA 3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

CANKIRI 2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

ESKISEHIR 2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı olmak üzere yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerinde yağmur; zamanla bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, akşam saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

BARTIN 4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu

BOLU 2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, kar yağışlı

DÜZCE 4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 5°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde Orta Karadeniz'in yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla bölgenin iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

AMASYA 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla kar yağışlı

ARTVİN 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren bölgenin batı kesimleri ile Muş, Erzurum ve Bingöl çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Malatya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ 1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM -6°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra kar yağışlı

IĞDIR -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -10°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile Diyarbakır çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) sabah saatlerinde Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

GAZIANTEP 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

SIIRT 2°C, 7°C

Çok bulutlu

ŞANLIURFA 7°C, 13°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz’de tam fırtına; Doğu Karadeniz’in batısı, Marmara, Kuzey Ege ve Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Güney Ege’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, batısı yer yer karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde batısı kuzeydoğudan, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren doğusu güneybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), yer yer 10 (105 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde batısı doğudan, yarın (Cuma) sabah saatlerinde güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde batısı güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın (Cuma) öğle saatlerinde batısı kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m Batı ve Orta Karadeniz 4,0 ila 5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinde kuzeydoğudan 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, akşam saatlerinde 3,5 ila 4,5m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Kuzey Ege’nin kuzeyi kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde güneyi güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan, yarın (Cuma) öğle saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinde 9 (90 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), akşam saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinde 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına ve kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinde batısı kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.