Yarın okullar tatil mi? 13 Aralık 2018 Perşembe kar tatili olan illerin listesi

Ülkemizin İç anadolu ve doğusunda etkili kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Kar yağışı bazı bölgelerde etkili olacak. Peki hangi illerde okullar tatil edilecek? Sivas, Kayseri, Ankara, Erzurum, Kars, Ağrı'da okullar tatil mi? Son dakika Valilik kar tatili açıklamaları haberimizde.

Yarın okullar tatil mi? 13 Aralık 2018 Perşembe kar tatili olan illerin listesi
12 Aralık 2018 Çarşamba 20:34

13 Aralık 2018 PErşembe okullar tatil mi? MEB ve Valilik kar tatili açıklaması yapıldı mı? Kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde kar yağışı akşam saatlerinde etkisini göstermeye devam ediyor. Ankara'da akşam saatlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Meteoroloji tahminlerine göre Ankara'da 13 Aralık 2018 Perşembe okullar tatil olacak mı? Sibirya soğukları tüm yurdu etkisi altına aldı. Geçtiğimiz hafta başlayan kar yağışı bazı bölgelerimizde gece boyunca devam edecek. Binlerce öğrenci okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Peki hangi illerde okullar tatil olacak? Artvin, Tokat, Sivas ve Kayseri'de okullar tatil mi? Kar tatili ile ilgili son dakika gelişmelerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ankara'da okullar yarın tatil mi?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre Ankara'da kar yağışı akşam saatlerinde kendini göstermeye başladı. Sabah erken saatlerde de etkili olacak kar yağışı nedeniyle öğrenciler okulların tatil edilme ihtimalinin olup olmadığını merak ediyor. Ara ara kar yağışı olması nedeniyle kar tatili olma ihtimali düşük gözüküyor. Ama Ankara Valiliğinden kar tatili açıklaması yapılması durumunda haberimizden öğrenebilirsiniz.

SİVAS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Sivas'ta kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde taşımalı eğitim yapan okullar, öğleden sonra tatil edildi. Kent merkezinde gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, etkisini sürdürüyor. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, merkezde 8, ilçelerden Akıncılar'da 5, Doğanşar'da 5, Gemerek'te 1, Gürün'de 5, Hafik'te 15, İmranlı'da 20, Kangal'da 5, Koyulhisar'da 3, Suşehri'nde 5, Şarkışla'da 5, Ulaş'ta 15, Yıldızeli'nde 18 ve Zara'da 20 olmak üzere 130 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Merkez ve ilçelerde 32 greyder, 19 yükleyici, 10 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon, 29 adet destek aracı olmak üzere toplam 99 iş makinesi ve 211 personelle karla mücadele çalışmaları sürdürülüyor.

BİTLİS'TE OKULLAR TATİL

 Bitlis merkez ile bağlı köylerdeki okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın için bir gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle pansiyonlu öğrenciler hariç kent merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitime yarın bir günlüğüne ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Afyon, Isparta, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Çankırı ve Ankara çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Malatya, Elazığ, Osmaniye, K. Maraş, Hatay ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde 2 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzlara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve baca kaynaklı zehirlenmeler, ağaç devrilmesi vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bilecik, Kocaeli ve sakarya çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA -3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI -2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAKARYA 1°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

EGE

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

IZMIR 3°C, 10°C

Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

KÜTAHYA -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANISA 0°C, 8°C

Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta, Osmaniye, Hatay ve K. Maraş çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 7°C, 15°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

HATAY 10°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

ISPARTA -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -3°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

CANKIRI -4°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

ESKISEHIR -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

KAYSERİ -2°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimler ile kıyıların yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU -4°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

DÜZCE 0°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

KARABÜK -2°C, 5°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

ZONGULDAK 4°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA 1°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GİRESUN 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SAMSUN 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TRABZON 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Elazığ ve Malatya çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

ELAZIĞ -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

ERZURUM -3°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAKKARİ 1°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KARS -3°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatlerinde doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 3°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DIYARBAKIR 5°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

GAZIANTEP 2°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

KİLİS 4°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege açıkları ile ilk saatlerde Akdeniz’de fırtına, Karadeniz, Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu ok bulutlu, batısı kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunda 5 ila 7(40-60 km/sa), sabah 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7(60 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 1,5 ila 2,5m, zamanla tamamında 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatler ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu Rüzgâr: Güney ve güneybatı, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam güneyi 6 (50 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam Orta ve Güney Ege'de 1,5 ila 2,5m, güneyinin açıkları 4,0mGörüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: : Parçalı bulutlu, ilk saatler ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, akşam güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, akşam güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı ilk saatlerde 2,5 ila 3,5mGörüş: Orta.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber