Ortaokullara yeni ders eklendi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda ortaokullara 'Ortaokul Düşünme' dersi getirildiği belirtildi.

Ortaokullara yeni ders eklendi!
06 Mayıs 2016 Cuma 16:03

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda ortaokul 7'nci ve 8'inci sınıflara yeni bir ders getirildiği kaydedildi. 5 Mayıs 2016 tarihli ve 'Ortaokul Düşünme Eğitimi (7 ve 8'inci sınıflar) Öğretim Programı' konulu resmi yazıda, ortaokullara yeni bir ders eklenmesinin kararlaştırıldığı kaydedilmiştir. Ders sadece 7 ve 8'inci sınıfları kapsayacak.

Söz konusu yazıda, bir dersinde kaldırılacağı kaydedildi. Buna göre, ortaokullara eklenen "Ortaokul Düşünme Eğitimi Dersi (7 ve 8.sınıflar) Öğretim Programı" dersi, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren 7. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya konulacak. Ayrıca İlköğretim Seçmeli Düşünme Eğitimi Dersi (6, 7  ve 8. sınıf) Öğretim Programı da, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren 6 ve 7. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamadan kaldırılacak. 

MEB'in yazısında,

"İlgi : Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02/05/2016 tarihli ve 4897355 sayılı yazısı.

Ortaokul Düşünme Eğitimi Dersi (7 ve 8.sınıflar) Öğretim Programı"nın kabulüne ilişkin 15/04/2016 tarihli ve 18 sayılı ilgi Karar ve ekleri ekte gönderilmiştir.

Bilgilerinizi ve ilgi Kararın ilinizde faaliyette bulunan tün özel ortaokul müdürlüklerine duyurulması hususunda gereğini rica ederim."
denildi.

Yazının ilgi ekinde, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 'Kurul Kararı' konulu yazısı yer aldı. Yazıda: 

" 652 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 28. maddesinin 6. fıkrasının (a) bendi hükmü gereğince Başkanlığımızca hazırlattırılan ve Kurulumuzda görüşülen "Ortaokul Düşünme Eğitimi Dersi (7 ve 8.sınıflar) Öğretim Programı"nın kabulüne ilişkin ilgi karar örneği ve eki ilişikte gönderilmiştir." ifadeleri yer almaktadır.

" 652 sayılı MEB Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 28. maddesinin 6. fıkrasının (a) bendi hükmü gereğince Başkanlığımızca hazırlattırılan ve Kurulumuzda görüşülen "Ortaokul Düşünme Eğitimi Dersi (7 ve 8.sınıflar) Öğretim Programının,  2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren 7. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya konulacak. Ayrıca İlköğretim Seçmeli Düşünme Eğitimi Dersi (6, 7  ve 8. sınıf) Öğretim Programı da, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren 6 ve 7. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamadan kaldırılması hususunu uygun görüşle arz ederiz."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber