'Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye' kısa film yarışması finalistleri

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, 31 Mart 2017 tarihi itibariyle başvuruları tamamlanan Kısa Film Yarışması’nda ön değerlendirmeyi geçen 25 finalisti açıkladı.

'Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye' kısa film  yarışması finalistleri
19 Nisan 2017 Çarşamba 16:55

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finansmanıyla yürüttüğü “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II” kapsamında düzenlediği “Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” temalı Kısa Film Yarışmasına 125 film katılım sağladı.
 
03-07 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılan ön değerlendirmede filmlerin temaya uygunluğu ve hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık yaratma amacıyla kullanıma uygunluğu değerlendirildi ve 25 film ön değerlendirmeyi başarıyla geçerek finale kaldı. 
 
Finale kalan 25 film, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Andreas TRESKE’nin jüri başkanlığında, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi Başkanı Sedat ABDULHAKİMOĞULLARI, yönetmen Mesut UÇAKAN, yapımcı ve yönetmen Mustafa UĞUR, yapımcı ve yönetmen Şafak TÜRKEL, HBÖ-II Proje Koordinatörü Ayşegül AŞIK, HBÖ-II İletişim Uzmanı Gülru TOPÇU ve HBÖ-II İletişim Eş Uzmanı İsmail KARATAŞ’tan oluşan seçici kurul tarafından izlenecek ve ilk 5’e girecek filmler belirlenecek.
 
Sonuçlar 28 Nisan 2017 Cuma günü “hayatboyu.meb.gov.tr/yarisma” adresinden duyurulacak. Ayrıca dereceye giren katılımcılar, başvuru formunda yer alan telefon numaralarından aranarak sonuç hakkında bilgi verilecek.
 
Alfabetik Sıraya Göre Ön Değerlendirme Sonrası İlk 25’e Giren Kısa Filmler:

* Ben Cris – Yönetmen: Mustafa Burak Akel (İzmir)
* Bir – Yönetmen: Ezgi Yıldırım (İstanbul)
* Devam – Yönetmen: Ekin Gökgöz (İstanbul)
* Elâ – Yönetmen: Özgür Alıcı (İzmir)
* Günlük – Yönetmen: Ebru Topal (İstanbul)
* Hayalde Kalmasın – Yönetmen: Özge Gezer (İzmir)
* Hayat Beni Çağırıyor – Yönetmen: Nuray Israel (İzmir)
* Hayat Boyu Sev – Yönetmen: Vasıf Koçer (Niğde)
* Hayat Büyük Bir Okuldur – Yönetmen: Hakan Akyüz (Adana)
* Keçe Aşkı – Yönetmen: Yüksel Çilingir (Bursa)
* Leyla’nın Hikayesi – Yönetmen: Enes Yıldız (İstanbul)
* Natamam – Yönetmen: Özlem Şahin (Mersin)
* Nereden Nereye – Yönetmen: Muhammed Zakir Aydınlı (İstanbul)
* Ofiste – Yönetmen: Arzu Özer (Ankara)
* Oyuncak – Yönetmen: Emre Berkün (İstanbul)
* ÖG – Yönetmen: Adalyat Bunyatov (Antalya)
* Öğrenme Biterse Hayat Biter – Yönetmen: Ahunur Soysal (İzmir)
* Öğrenme Maratonu – Yönetmen: Ali Ünlü (Antalya)
* Öğrenmek Güzeldir – Yönetmen: Cihan Çoker (Ankara)
* Örgü – Yönetmen: Ozan Kaçmaz (İstanbul)
* Sahnenin Dışındakiler – Yönetmen: Ömer Dişbudak (İstanbul)
* Sarı Bez – Yönetmen: Kenan Gökşin (İstanbul)
* Sedat Amca – Yönetmen: Gökhan Deniz (İstanbul)
* Sonsuza Kadar – Yönetmen: Yunus Namaz (Elazığ)
* Tristan – Yönetmen: Kenan Erer (Brüksel)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber