Hangi illerde okullar tatil edildi? -10 Ocak 2017 Salı

Yurdun bir çok yerinde beyaz esaret etkisini göstermeye devam ediyor. Peki hangi ilde okullar tatil edildi? İstanbul, Ankara, Samsun, Yalova, Balıkesir, Yozgat, Çanakkale, Afyon, Edirne'de kar tatili olacak mı? MEB ve Valilik son dakika kar tatili açıklamaları. Eğitime ara verilen iller listesine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Hangi illerde okullar tatil edildi? -10 Ocak 2017 Salı
09 Ocak 2017 Pazartesi 20:45

Yurdun bir çok kesimi beyaz esarete teslim olmuş durumda. Kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Olumsuz hava koşulları eğitimde de aksaklıklara yol açıyor.  Milyonlarca öğrenci illerinde okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Peki yarın yani  10 Ocak 2017 Salı  hangi illerde okullar tatil edilecek? Ankara, İstanbul, Kayseri, Afyon, Kırıkkale, Balıkesir, Yalova, Denizli ve Edirne'de kar yağışı etkisini sürdürüyor. Peki yarın okullar tatil mi olacak? Detaylara kamusaati.com adresimizden ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (10 Ocak 2017 Salı) 1 gün daha ara verildiği duyuruldu.


İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada artan kar yağışı, ara yollardaki tıkanma ve buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (10 Ocak 2017 Salı) 1 gün daha ara verildiği duyuruldu. Valilikten yapılan açıklama şöyle;

''Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre; ilimizde devam eden ve artması beklenen kar yağışının bugün gece saatlerine kadar etkisini sürdüreceği öngörülmektedir.

Yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.''

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ve ertesi gün ara verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle 10-11 Ocak'ta ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği kaydedildi.


BALIKESİR

Balıkesir'in 15 İlçesinde, 10 Ocak Salı günü eğitime bir gün ara verildi. Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada;

''Olumsuz hava şartları nedeniyle Bigadiç, Marmara, Sındırgı, İvrindi, Kepsut, Manyas, Balya, Susurluk, Dursunbey, Erdek, Gönen ve Bandırma ilçelerimizde özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liselerde 10 Ocak Salı günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ilçelerimizde de 10 Ocak Salı günü taşımalı eğitim gören öğrenciler için (1) gün süre ile eğitime ara verildi.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.'' denildi.

YALOVA

Yalova Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle il genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de ilk ile orta dereceli okullarda 10 Ocak salı günü eğitim yapılamayacak.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kent genelinde dört gündür etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Olumsuz kış şartları yüzünden, kent merkezi ile bağlı tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime salı günü ara verildi.

Aynı gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

TOKAT

Tokat'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, kent genelinde kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Öğrencileri zor durumda bırakmamak için okulların yarın da tatil edildiğini belirten Yazıcı, "İl Hıfzıssıhha Kurulu, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verdi. Aynı zamanda engelli ve hamile memurların yarın izinli sayılması kararlaştırıldı." dedi.

EDİRNE

Edirne'de, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi.

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, valilik kararı ile olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiğini söyledi.

Bu arada, valilikten yapılan yazılı açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

KIRKLARELİ

Kırklareli'de olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar yarın da tatil edildi.

Kırklareli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde tüm okulların 10 Ocak Salı tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı belirtildi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle 10.01.2017 tarihinde Tekirdağ ili genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır" denildi.

KASTAMONU

Kastamonu'da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, etkili kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile merkeze bağlı yerlerde taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitim öğretime 10 Ocak Salı ara verildi.

ÇORUM

Çorum merkez ilçede kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle Çorum merkez ilçede 10 Ocak Salı günü taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir" denildi.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, 10 Ocak Salı günü taşımalı olarak eğitimine devam eden öğrenciler ve köy okullarında bir gün süreyle okulların tatil edildiği açıklandı.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de merkeze bağlı köylerdeki okulları ile taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının ardından kentte etkili olan soğuk hava ve yollardaki buzlanma nedeniyle il merkezine bağlı köylerdeki okullar ile taşımalı sistemle eğitim yapılan okullarda 10 Ocak Salı eğitime ara verildiği belirtildi.

SAMSUN

Samsun'un bazı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Kent genelinde kar yağışının etkili olduğu bu nedenle bazı ilçelerde ilk, orta ve lise dereceli okullarda 10 Ocak salı günü eğitime bir gün ara verildiği öğrenildi.
 

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE SAMSUN İL VE İLÇELERİNDE EĞİTİM ve ÖĞRETİME DEVAM DURUMU
S.No İLÇELER TARİHLER
10.01.2017 
1 ALAÇAM Taşıma kapsamında  gelemeyen güzergahlardaki öğrenciler izinli sayılacaktır.
2 ASARCIK 10.01.2017 Tarihinde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir
3 ATAKUM Taşıma kapsamında  gelemeyen güzergahlardaki öğrenciler izinli sayılacaktır.
4 AYVACIK 10/01/2017 tarihinde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.
5 BAFRA Taşıma kapsamında  gelemeyen güzergahlardaki öğrenciler izinli sayılacaktır.
6 CANİK  Taşıma merkezli okullarımızın tamamı ile yuksek mahalle okullarımızdan   yarın  (10.01.2017 salı günü) tatil edilenler aşağıya çıkarılmıştır .  Şehir merkezindeki okullarımıza taşıma gelen öğrencilerimiz izinli sayılacaktır. 
TATİL EDİLEN OKULLARIMIZ 
Başalan ilk -Ortaokulu, Gökçepınar ilk-Ortaokulu , Hacınaipli İlk-Ortaokulu, Başkonak İlk-Ortaokulu, Demirci İlk -Ortaokulu, Dereler İlk-ortaokulu, 
Tuzaklı İlk-ortaokulu , 
Gödekli İlkokulu, 
Uluçayır Köroğlu ilkokulu ,
Düzardıç İlkokulu, 
Düvecik ilkokulu 
Devgeriş ilkokulu 
Gölalan İ. H. ortaokulu 
Başalan İ.H. Ortaokulu
7 ÇARŞAMBA Olumsuz hava koşulları nedeniyle köy okullarımızın tümü 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süreyle tatil edilmiştir. Şehir merkezi okul ve kurumlarımız eğitim öğretime devam edecektir.Ayrıca taşımalı servis ile gelen öğrenciler 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süreyle izinli sayılacaktır
8 HAVZA 10/01/2017 eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.
9 İLKADIM İlkadım Çatkaya İlkokul/Ortaokul taşıma merkezi 10/01/2017  Salı günü tatil edilmiştir. Canikten İlkadıma taşınan Ortaöğretim taşıma öğrencileri için   Salı günü tatil edilmiştir.
10 KAVAK 10/01/2017 eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir.
11 LADİK Eğitim Öğretim Devam ediyor.
12 19 MAYIS Ondokuzmayıs ilçemizde eğitim öğretime yarın devam edilecektir.Taşımada gelemeyen güzergahlardaki öğrenciler izinli sayılacaktır.
13 SALIPAZARI Salıpazarı ilçemizde bütün okullarımız  olumsuz hava koşulları kar/buzlanma nedeniyle 10/01/2017 Salı günü bir gün süreyle tatil edilmiştir.
14 TEKKEKÖY Yaylageriş ilk-ortaokulu ve Yağbasan İlk-Ortaokulunda 0/01/2017 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.
15 TERME 10/01/2017 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.
16 VEZİRKÖPRÜ 10/01/2017 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.
17 YAKAKENT Eğitim Öğretim Devam ediyor.

KOCAELİ

Kocaeli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik verilere göre olumsuz hava şartlarının ve buzlanmanın etkili olmaya devam edeceği öngörüldüğünden, il genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (Özel Rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 10 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ORDU

Ordu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 10 Ocak Salı günü eğitim öğretime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtilerek, "Olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Korgan, Kumru, Ulubey, Kabataş, Çatalpınar ve Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitim öğretime 10 Ocak Salı günü ara verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarında yarın tatil edildiği belirtildi.

SİNOP

Sinop'ta kar yağışı nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle Saraydüzü ilçesinin tamamında, Erfelek, Türkeli, ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda yarın eğitime ara verildi.

Bölgede kar yağışının aralıklarla devam etmesi sebebiyle söz konusu ilçelerdeki okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

SAKARYA

Sakarya'da yoğun kar yağışı sonrasında 3 ilçede okullar tatil edildi.

Cuma gecesinden itibaren etkili olan kar yağışı sonrasında Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinde okulların 10 Ocak Salı günü tatil edildiği açıklandı.

İZMİR

Karaburun ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitim öğretime ara verildi.

 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber