Dünya Üzerinde İngilizcenin Önemi

İngilizce uzun yıllardır insan hayatında bulunan ve olmaz ise olmazlardan bir durum olmaktadır.

Dünya Üzerinde İngilizcenin Önemi
07 Aralık 2015 Pazartesi 14:26

İngilizce uzun yıllardır insan hayatında bulunan ve olmaz ise olmazlardan bir durum olmaktadır. İngilizcenin evrensel bir dil oluşundan dolayı İngilizce bilmekte kişiyi evrensel yapmaktadır. Okullarda daha küçüklükten başlayan İngilizce eğitimi lise son yıllara kadar devam etmekte ve konusarak ogren metodu hayata geçirilmektedir. Okul haricinde kurslar da çok yardımcı olmakta hem kişinin çevresi genişler iken hem de grup veya özel dersler ile İngilizcesi de gelişmektedir. Okullarda daha çok klasik eğitim sistemi görülmekte bu da zaman içinde aslında öğrenilen bilgilerin unutulmasına neden olmaktadır. Her zaman klasik eğitim dışında modern eğitim verilmeli ve ezberden yanı sıra kişinin gerçekten öğrenmesi sağlanmaktadır. Ezbere dayalı eğitimlerde bilgiler belli bir süre hatırlansa da unutulmaya yüz tutmaktadır. Çalışır iken bazı zamanlarda konuşma esnasında kişi beklemekte ve hafızasını taramaktadır ki doğru kelimeyi bulsun bu neden ile ezber eğitimden sıyrılmak her zaman faydalı olmaktadır. Kurslarda önce kişinin İngilizcedeki seviyesi ölçülmekte ve İngilizceden ne beklediği sorulmaktadır. Klasik İngilizce, akademik İngilizce, ileri seviye İngilizce veya konuşmaya dayalı İngilizce gibi ders çeşidinden kişi kendine uygun olanı seçmekte ve kendi müsait gün ve saatine göre dersliklere katılabilmektedir.

Temel bilgileri olmayan kişilere başlangıç aşaması zor gelebilmekte hatta kişi sıkılıp vazgeçebilmektedir. Yeni şeyler öğrenmek için her zaman sabır ve azim gerektiği unutulmamalıdır. İlk öğrenilecek bilgiler kolay; ancak temeli oluşturan bilgiler olmaktadır. İngilizce sayılar, renkler, ay isimleri, hafta isimleri ve İngilizce alfabe temeli oluşturan bilgiler arasında yer almaktadır. Bu bilgilerden sonra cümle kalıplarına yer verilmekte geçmiş, şimdiki veya gelecek zaman kipleri öğrenilmektedir. Cümle kalıpları ile birlikte zaman kipleri de kullanılarak farklı cümleler kurulması öğrenilmekte ve kelime haznesi ile desteklenmektedir. Kelime dağarcığı bir dilin öğrenilmesinde ve rahatça konuşulmasında önemli yer tutmaktadır. Ne kadar çok kelime bilinir ise o denli farklı cümleler kurulabilmekte ve karşıdaki insan o kadar rahat anlaşılabilmektedir. Okul veya kurslarda öğrenilen bilgilerin desteklenmesi açısından İngilizce kitap okumak, müzik dinlemek veya gazete ve dergi okumak yapılması gereken aktiviteler arasında olmaktadır. Böylelikle her bir kitap okumada veya müzik dinlemede yeni kelimeler öğrenilmesi mümkün olmakta ve bu yeni öğrenilen kelimeler ile cümle kurularak kişi her geçen gün kendini yenilemekte ve geliştirebilmektedir.

Dünya üzerinde milyarlarca insanın ikinci dili İngilizce olmaktadır. Anadil ve resmi dilleri İngilizce olan ülkeler haricinde birçok kıta ve ülkelerde ortak dil veya anlaşma dili olan İngilizce kabul görülmekte hatta bu ülkelerde de İngilizce dili ikinci dil olarak seçmeli ders niteliğinde verilmektedir. Birbirinde kilometrelerce uzak olan, dini veya kültürel olarak birbirine hiç yakınlığı olmayan insanlar İngilizce sayesinde anlaşabilmektedir. Bu durumda da İngilizce her zaman gerekli olmakta ve önem arz etmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber