Ankara, İstanbul, İzmir ve 81 il burs veren vakıflar

Hangi vakıflar üniversite öğrencilerine burs veriyor. Okulların açıklamasıyla birlikte burs veren vakıflar merak ediliyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde burs veren vakıflar hangileri? İşte burs veren kurumlar ve vakıflar ile ilgili detaylar haberimizde.

Ankara, İstanbul, İzmir ve 81 il burs veren vakıflar
21 Eylül 2016 Çarşamba 12:08

Üniversitelerin açıklması ile birlikte binlerce öğrenci hangi vakıfların ve kurumların burs verdiğini merak ediyor. 81 İl genelinde üniversite okuyan öğrencilere burs imkanı sağlayan kurum ve vakıflara haberimizden ulaşabilirsiniz.  Vakıflar Genel Müdürlüğü Üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar listesini açıklandı. Maddi durumu yetersiz olduğu için öğrenim hayatında sıkıntı çeken gençlere, hayırsever kurumların, kişilerin ve iş adamlarının kurduğu vakıflar destek oluyor.

Ankara'da 533 kurum ve vakıf öğrencilere burs imkanı sunuyor. İstanbul'da 1000 üzerinde vakıf öğrencilere burs verirken, burs şartlarını vakıflardan öğrenebilirsiniz. İşte Ankara, İstanbul ve İzmir'de burs veren vakıflara haberimizin sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı:

2011 yılından günümüze Türkiye Diyanet Vakfı Bursu yaklaşık 240 bin öğrenciye verilmiş. Diyanet Vakfı burslar için vatandaşlardan bağış toplamakta ve bu bağış oranında da öğrencilere burs vermektedir. Her yıl TDV öğrenci bursu için başvuru almaktadır.

Türk Eğitim Vakfı:

Türk Eğitim Vakfı bursu her yıl binlerce öğrenciye verilmektedir. Mesleki Ortaöğretim ve Üniversite öğrencilerine (Lisans, Y. Lisans ve Doktora) burs imkânı sağlanmaktadır. Vakıf ayrınca kız öğrencilere yurt bursu, YGS-LYS puan türlerinde ilk 5000’ne girmiş öğrencilere ayrı bir burs için başvuru imkânı tanımaktadır. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında verilecek burs miktarı şu şekildedir:
Mesleki Orta Öğretim 160.-TL
Üniversite 480.-TL
Yüksek Lisans 800.-TL
Doktora 1.120.-TL

Vehbi Koç Vakfı:

Vehbi Koç Vakfı bursu her yıl binlerce öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilmektedir. Ayrıca Koç grubu şirketlerinde çalışanların çocuklarına ayrı bir kontenjan verilmektedir. Her yıl eğitim-öğretim başında burs duyurusu yapılmakta ve çevrimiçi başvuru alınmaktadır. 2016 Vehbi Koç Bursları için 1-31 Eylül 2016 tarihleri arasında başvuru yapmak gerekiyor.

Sabancı Vakfı:

Sabancı Vakfı bursu her yıl LYS’de üstün başarı göstermiş öğrencilere, kalkınmada öncelikli illerdeki liselerden mezun olmuş öğrencilere ve engelli öğrencilere karşılıksız olarak verilir.42 bin 500’ün üzerinde öğrenciye burs veren vakıf, 2016-2017 eğitim yılında da 400’ü yeni olmak üzere, toplamda 1.500’e yakın lisans ve ön lisans düzeyindeki üniversite öğrencisine karşılıksız burs desteği sağlayacak. Burs tutarları, lisans öğrencileri için 450 TL, ön lisans öğrenicileri için 220 TL olarak belirlendi. Sabancı Vakfı tarafından verilen burs ile ilgili detayları öğrenmek için “www.sabancivakfi.org” adresine girebilirsiniz. 

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

1 yılı 3.5 not ortalaması ile bitiren öğrenci, sonraki yılı başarı bursuyla okuyor. Yarışmalarda Türkiye’yi temsil edip derece alanlara spor bursu veriliyor.

Alarko Holding:

Alarko Holding Bursu her yıl çok sayıda öğrenciye burs imkânı sağlamaktadır. Alarko Holdingin sosyal sorumluluk projeleri altında verilen burs için ilgili tarihlerde başvuruda bulunulmalı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı:

Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkânı sağlanmakta. Toplanan bağışlar ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilmekte olup 2016 TOG Bursu başvuruları 5 Ağustos 2016 tarihi itibariyle başlamış bulunmakta. Vakfın şartlarını taşıyan her öğrenci başvuruda bulunabilir.

Şahinler Holding:

Şahinler Vakfı bursu her yıl 500 öğrenciye karşılıksız olarak verilir. Şahinler Vakfı bursu için belli bir dönemde vakfa başvuruda bulunmanız gerekmekte.

Sema Yazar Gençlik Vakfı:

Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursu 1990 yılından itibaren ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen karşılıksız burstur. Her yıl yüzlerce öğrenciye günümüz koşullarında yüksek miktarlarda burs verilir.

Mehmet Zorlu Vakfı:

Şimdiye kadar 15 bin öğrenciye verilen Mehmet Zorlu Vakfı bursu bu yıldan itibaren Mühendislik, Hukuk, İşletme, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya bölümünde okuyan öğrencilere verilecektir.

Anadolu Vakfı:

Anadolu Vakfı Bursu 1979 yılından beri ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım amaçlı burs vermektedir. Her yıl 1-30 Eylül tarihleri arasında vakfın internet sitesi üzerinden başvurular alınır. Vakfın internet sitesinde burslar hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Hüsnü Özyeğin Vakfı:

1990 yılından beri yaklaşık 13 bin başarılı ve yardıma muhtaç öğrenciye Hüsnü Özyeğin Vakfı bursu verilmiştir. Bağışlarla toplanan yardımlar ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturuluyor. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için iki ayrı burs programı planlanmış bulunmaktadır.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı:

İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde bulunan Üniversite ve Teknik-Meslek Lisesinde okuyan öğrencilere İstanbul Sanayi Odası Vakfı bursu verilmektedir. Vakıf bursundan yararlanmak isteyen öğrencilerin genel şartları taşıması halinde 1-30 Eylül 2016 tarihinde vakfın internet sitesi üzerinden çevrimiçi burs başvurusunda bulunmaları gerekiyor.

İstanbul Ticaret Odası:

İstanbul Ticaret Odası her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkânı sunmaktadır. Bugüne kadar 16 binin üzerinde öğrenciye burs veren ticaret odasına burs başvurusu yapmanızı öneriyoruz.

Milli Eğitim Vakfı:

35 yıldır eğitime destek veren vakıf bugüne kadar 26 öğrenciye burs imkânı sunmuş. Eğitimin her düzeyinde destek sunan vakıf her yıl çok sayıda öğrenciye yeni burs imkânı sağlamaktadır. Milli Eğitim Vakfı Bursu bağışlardan destek sağlıyor.

Tübitak:

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu her yıl çok sayıda öğrenciye burs imkânı sağlamaktadır. Kurum hemen hemen her eğitim düzeyindeki öğrencilere burs vermektedir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği:

Dernek her yıl çok sayıda öğrenciye 150-200 TL arasında değişen miktarlarda burs vermektedir. 2016 yılı için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği burs başvuruları 20 Eylül – 10 Ekim 2016 tarihleri arasında öğrencilerin okudukları üniversitenin bulunduğu ildeki ÇYDD şubesine şahsen yapılacak.
Ankara Burs Veren Vakıfları görmek için TIKLAYINIZ

İstanbul Burs Veren Vakıfları Görmek için TIKLAYINIZ

İzmir Burs veren vakıfları görmek için TIKLAYINIZ

81 ilde burs veren vakıfları sorgulamak için TIKLAYINIZ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber