Devletin Bekası


Doğan İlgun

Doğan İlgun

26 Ağustos 2016, 17:39

Ne kadar dua etsek, ne kadar gurur duysak azdır milletimizle. Vatan için, bayrak için, devletimizin bekası ve gelecek kuşakların selameti için canını ortaya koyan aziz milletimiz tüm dünyaya bir kez daha Çanakkale ruhunun ne olduğunu, bu ülkenin hiçbir zaman düşmana teslim olmayacağını ve vatan hainlerinin hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını gösterdi. Her gün haberlerde bir kahramanlık hikâyesi daha duyuyoruz. Her biri inanmanın verdiği güçle Seyit Onbaşının mucizesini tekrarladı ve tonlarca ağırlıktaki tankları durdurmayı başardı.

Bu yiğitliklerden sonra şimdi de yeni zorluklarla karşı karşıyayız. Ülkemizin psikolojisini bozmak, vatandaşlarımızı kargaşa ortamına çekmek için her gün bin bir türlü hain plan yapılıyor. Vatandaşlar olarak bizler genciyle yaşlısıyla farklı görüşlere mensup tüm kesimlerle geçmişte yaşanılanları unutmadan devletin bekasının kendi geleceğimizin teminatı olduğu bilinciyle hareket etmeliyiz ki ediyoruz.  Burada önemli olan bu bütünlüğün ülkemize neler kazandırabileceğini öngörmek ve buluştuğumuz ortak paydadan basit sebeplerle kopmamak. Çünkü yapılanlar sadece bir görüşe inanan insanlara yönelik değil tüm Türkiye’ye yapıldı. Bunlardan sadece bir kesim zarar görüp de diğerleri rahat yerlerinde oturmayacaklar. Herkes kendi payına düşeni alacak. Bu sebeple en radikalinden en liberaline kim olursa olsun tek yürek olup geçmiş ayrılıkları bir kenara bırakmalıdır. Kalpler Türkiye için çarpmalı, fiiller Türkiye için yapılmalıdır. Tüm dünyaya milli bir duruş sergilemeli Türk’ün her türlü zorluğa göğüs gereceğini, yıllardır attıkları ayrılık tohumlarının hiçbir işe yaramayıp çürüdüğünü göstermeliyiz. Biz bunu yaptığımız sürece onların umutları azalacak, ancak o zaman hain planlarını hayata geçiremeyeceklerdir.

Aramızda mutlaka çatlak sesler olacaktır. Pire için yorgan yakmak anlamsız olur, bize vakit ve enerji kaybettirir. Onlar için küçük önlemler alıp birliktelik ruhunu devam ettirmeli hepimiz tek başına birer çubuk gibi kırılmaya hazır değil de bir düzine çubuk gibi birleşip kırmaya hazır olmalıyız. Çünkü birlikten kuvvet doğar. Biz de yeni bir kurtuluş savaşı veriyormuşçasına özverili davranıp beraberce zorlukların üstesinden gelmeli, ayrılıp zorlukların bizi ezip geçmesine izin vermemeliyiz.

 Ümit ediyorum ki üzerimizdeki bulutlar dağılacak, zor zamanlar yerini kolaylığa ve ferahlığa bırakacaktır. Yüce Türk Devleti her zaman yaptığı gibi yine taşları yerine oturtacak ve milletimiz selamete kavuşacaktır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber