82 MODEL YASAKÇI ZİHNİYET


Ahmet Aydınsoy

Ahmet Aydınsoy

Okunma 27 Kasım 2017, 11:05

Eski Türkiye'den kalan yasakçı zihniyeti, yeniden  hortlatmaya çalışan yöneticilere dikkat!

16.07.1982 tarihinde, darbeci zihniyetin hakim olduğu günlerde, “dünyada eşine az rastlanır “mı bilmem ama, bugün hala yürürlükte olan kılık kıyafet yönetmeliğini uygulamaya çalışan mülki amirler var. Beyler! Uyanın, eski Türkiye rüyanızdan.  

Özgürlüklerin ve inancın düşmanlığını ve bayraktarlığını yapan, 82 yılının Darbeci zihniyetinin ürünü, dünyanın en saçma yönetmeliğini, hala uygulamak için direnmekle, bu ülkeye ne kazandıracağınızı zannediyorsunuz? Bilemedim. Bilemedim çünkü, bunu art niyetle yaptığınızı düşünmek istemiyorum.

Karanlık zihniyetin ürünü çağdışı yönetmelik, uygulamada, tarihin çöplüğündeki yerini çoktan almıştır. Özgürlüklerin önünü tıkayan bu tutum, büyük medeniyetimizin inşasında, Türkiye'nin hızını kesmeye, bilinçsizce devam ediyor.

Yıllarca mücadelesini verdiğimiz, özgürlüklerin önünü tıkamak anlamına gelecek bu anlamsız tavırlarınız daha ne kadar devam edecek? 

Bu ülkede, başörtülü insanlara ikna odaları kuran, dindarları kendi uydurdukları “kamusal alan” yalanında gördükleri zaman, kırmızı görmüş boğa gibi çıldıran zihniyetin ürettiği çağdışı kılık kıyafet yönetmeliğini, 12 milyon 300 bin imza ile tarihin çöp sepetine attığımızı ne çabuk unuttunuz ? Aklınızı başınıza devşirin.

Yaptığınız baskıların bugün anlamı budur.

Unutmayın, bizim geçmişteki yasakçı zihniyetten farkımız, sadece kendimiz için değil, herkes için özgürlük istememizdir. Kılık kıyafet yönetmeliğinden kaldırıp attığımız, başörtüsü yasağı değil sadece, üç yıldır uygulamada hükümsüz kıldığımız yönetmeliğin tamamıdır. Lütfen, ya kendinize gelip, özgürlük mücadelemize katılın. Ya da özgürlükler ülkesi Yeni Türkiye'nin önünde gölge etmeyin. 

Ama yok, hala bu yasakçı, çağdışı tutumunuza devam etmek istiyorsanız; Önce şapka kanunun gereğini yerine getirip, yasakçı zihniyetinize ev sahipliği yapan kafanızı, kanundaki şapkayla koruyun. 

Ne tuhaf değilmi? Hem kamu düzenini sağlamak için ucube yönetmeliği dayatacaksınız. Hem de kanuna muhalefet edeceksiniz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.

Tüm zamanların en ucube yönetmeliğini, kadınların etek boyundan topuk yüksekliğine, erkeklerin ense tıraşından, favorilerinin ve bıyıklarının şekline kadar müdahale eden, bu saçmalığa sahip çıkma anlamına gelecek  saçmalıklardan artık vazgeçtiniz değilmi? 

Yahu etmeyin, kanun, yönetmelik ne olursa olsun hiç fark etmez. Gelin hep birlikte, tüm yasakçı zihniyet ürünü saçmalıkları, eski Türkiye'de bırakıp, yeniden büyük medeniyetimizin inşası için, hiç kimseyi ötekileştirmeden, özgürlükleri sadece kendimiz için değil, herkes için tesis ederek yolumuza birlik ve beraberlik içinde devam edelim. Bugün, bu güzel ülkeye,  aziz milletimize, yapacağımız en güzel hizmet budur.

Önemine binaen şunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Özgürlükleri, sadece kendileri için isteyen, kurdukları zulüm düzenini bin yıl sürecek zanneden zavallılardan bizi ayıran en büyük fark, herkes için adalet, herkes için özgürlük anlayışımızdır.

İnsanları zoraki bir kalıba sokmak, kimin ne giyeceğine karışmak, çağdışı zihniyetin ürünüdür.

Vesselam.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
baba - 2 yıl önce
Yasakcılık zihniyet meselesidir.... Kolay terkedilemez
Avatar
Misafir - 2 yıl önce
Özgürlük, nereye kadar ne kadar özgürlük.
Diğer husus: Ali Yalçın başkan 24 kasım resepsiyonuna kravatla katılmış. 12 milyon içinde İmZası var mıydı bilmemem.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber