15 TEMMUZ’UN İKİ KAHRAMANI MİRAC GECESİNDE ŞEHRİMİZDE OLACAK!


Şenol Metin

Şenol Metin

Okunma 11 Nisan 2018, 14:00

Kimbilir, belki de Kudüs’ü özgürleştirecek Selahaddin sizin hamisi olduğunuz Yetim olacaktır.’ Parolası ile Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şubesinin düzenlediği Kudüs  Çocuk Edebiyatı Eser Yarışması ile Konya IHH’nın düzenlediği ‘Yetim’ konulu Slogan, Afiş ve resim Yarışmasının ödül törenleri Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile IHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın katılımı ile icra edilecek.

Mirac Gecesinde Mevlana Kültür Merkezinde icra edilecek programa tüm Konyalıları bekliyoruz. 

IHH ve Memur-Sen 15 Temmuz gecesi daha gece yarısı bile olmadan meydanları doldurarak alan hakimiyetini tesis eden iki güzide, örgütlü, birlikte hareket yeteneğine sahip kuruluşumuz. Bu yönü ile de Mirac Gecesi Konya’mızda icra edilecek programın coşkusu çok önemli, Konya’dan yükselen ses, o güzel gecede dosta güven düşmana korku verecektir. 

Kudus Konulu Çocuk Edebiyatı Eser yarışmasına Dair;

Bu Çalışmada; 

2000 Ocağında aramızdan ayrılan ancak çizdiği ufuk ile istikametimizi belirleyen Kudus Şairi, Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın sevdasını, hayallerini gerçekleştirecek Kudüsü özgürleştirecek bir çocuğun daha minik yüreğinde Kudüs sevdasının yeşertmekhedeflenmiştir. 
Biliyoruz ki, minik Selahaddinlerin yüreğinde Kudüs sevdası olduğu sürece Kudus’ün özgürlüğü için ümid vardır. 

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde 
Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu 

Bu çalışma, Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube ile Yazarlar Birliği Konya Şubesinin ortak çalışmasıdır. KUDÜS konulu çocuk edebiyatı eseri ortaya çıkarmayı amaçladık. Kudüs Şairinin sendikasına da bu yakışırdı.  

Ve Kudüs için, Mescidi Aksa için yüreği yaralı bir kadro bu  çalışmada bir araya geldi.

Batıya bakmaktan şaşı olmuş bir milletin çocuklarına ilk kıblesini hatırlatmayı amaçlayan Bu çalışmada Şubemiz Eğitim ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Güngör KARAUĞUZ,  Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Hayri ERTEN, Osman BOZDEMİR,  Doç. Dr. Abdullah HARMANCI, Çocuk Edebiyatçısı Fatih TURANALP ile Yazar Vural KAYA’nın katkıları hususen zikredilmelidir.

Gözlerim yollarda bekler dururum
Nerde Kardeşlerim diyordu bir ses
İlk kiblesi benim ulu Nebinin
Unuttu mu bunu acaba herkes

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde 
Götür müslümana selam diyordu 
Dayanamıyorum bu ayrılığa 
Kucaklasın beni İslâm diyordu

 
Halepli Marangozun minberi niçin yaptığını anlattığında 7 yaşlarında olan Selahaddin EYYUBİ’yi anlayacak bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak, Bu çalışmanın nihai amacıdır. Bu çalışma ile Halepli Marangozun vizyonu hayat bulacaktır. Mescidi Aksa’yı tekrar İslamla kucaklamasını sağlayacak Selahaddin EYYUBİ’lerin  yetişmesine bir nebze katkımız olursa işte bu ahiret azığımız olacaktır. Hayalimiz,  Halepli marangozun hayalidir.

Katkı sunması duası ile;

Hayırlı olsun…

Yetime Dair; 

İnsanın evladına muhabbeti ve merhameti Cenab_ı Hakkın esmasının arzda tecessüs etmesidir. Ancak bir insanın bir başkasının evladına merhamet etmesi ve muhabbetle muamele etmesi Cenab-ı Allah'ın bizatihi zatındandır ve çok daha yücedir. Bu nedenle ki muallimlerin makamı peygamberlerden hemen sonra gelir ve onların varisidir. Bu nedenle ki öksüz ve yetimler ile ilişkimizi cenab-ı Allah kuran'dadefaatle uyararak düzenleme gereği duymuştur.
Ümmetin Yetimlerine sahip çıkmak için, Bekliyoruz Efendim…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber