2 Üniversite için Rektörlük aday adaylığı başvuru ilanı

YÖK, "Abdullah Gül Üniversitesi" ve "Pamukkale Üniversitesi" ne rektör ataması yapılacağına dair bir duyuru yayımladı.

2 Üniversite için Rektörlük aday adaylığı başvuru ilanı
05 Aralık 2016 Pazartesi 15:17

YÖK, resmi internet adresi üzerinden "Abdullah Gül Üniversitesi" ve "Pamukkale Üniversitesi" ne rektör ataması yapılacağına dair bir duyuru yayımladı. Rektörlük aday adaylığı için ilgilenenler, 05 Aralık 2016 tarihinden 12 Aralık 2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar yapılacak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvuruda bulunabiecek.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde;

* "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olması,
* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması,
* Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması, şartları aranacak.

YÖK tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

''2 Üniversite İçin Rektörlük Aday Adaylığı Başvuru İlanı

1- 18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre "Abdullah Gül Üniversitesi" ve "Pamukkale Üniversitesi" ne rektör ataması yapılacaktır.
 
2- İlgilenenler 05.12.2016 tarihinden 12.12.2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvuruda bulunabilirler.
 
3- Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde;
* "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olması,
* 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir halin bulunmaması,
* Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması,
şartları aranacaktır.
 
4- Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir Devlet veya Vakıf üniversitelerinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değildir.
 
5- Başvuru dilekçesi ile birlikte ekte sunulan formata uygun olarak aday adayının akademik özgeçmişi ve yayın listesi yer almalıdır.
 
6- Adaylar sadece 1 Üniversitenin Rektörlüğü için başvurabilirler.
 
Başvuruda kullanılacak Rektör Adayı Bilgi Formu'nu indirmek için tıklayınız.
 
Not: Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.''


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber