AÖF güz dönemi final sınav sorularını tartışıyoruz

23 24 Ocak 2016 tarihininde yapılan Açıköğretim Fakültesi sınav sorularını tartışıyoruz. İktisat, işletme, kamu yönetimi, edebiyat, medya ve iletişim, sağlık yöneticiliği gibi bölümlerden dört oturumda gerçekleştirilen sınavda sorular nasıldı?

AÖF güz dönemi final sınav sorularını tartışıyoruz
23 Ocak 2016 Cumartesi 11:06

Her dönem vize, final olmak üzere iki farklı dönemde gerçekleştirilen Açıköğretim Fakültesi AÖF güz dönemi final sınav sorularını değerlendiriyoruz.

AÖF sınavlarının vizesi 12 13 Aralık 2015 tarihinde olmuştu. Finaller ise 23 24 Ocak 2016 tarihinde gerçekleşiyor.

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılıyor.

Peki AÖF Güz Dönemi final sınavı soruları 2016 kolay mıydı zor muydu?


Sınava giren birçok aday sınav sonrası sorularımıza yanıt verdi. Adayların bir kısmı soruların geçen seneki sınavlar gibi kolay olduğunu belirtti. Bir kısım aday ise sınavların 2015 final sorularına göre daha zor olduğunu ifade etti.

Bir aday ise açıköğretim fakültesi okuyanların aynı zamanda bir işte çalıştıklarını veya evde çocuk baktıklarını yani mutlaka ikinci bir meşgalelerinin olduğunu bu sebeple sınavlara yeteri kadar çalışamadıklarını söyledi. Bu sebeple sınavın zorluğunu ya da kolaylığını değerlendirirken buna bakmak gerektiğini sözlerine ekledi.

Siz de haberimize yorum olarak sınavın zor mu kolay mı olduğunu belirtebilirsiniz.

AÖF Sınavları

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılmaktadır.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.3008.00 – 16.30 FREE saatleri arasında hizmet vermektedir.

Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.
Sınav Süresi ve Sınav Oturumları

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.

Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Akın - 2 yıl önce
Değerlendirme nerede kardeşim?

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber