Ali Yalçın: "Karlov’a isabet eden 9 kurşunla verilen 9 ayrı mesaj vardır"

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çorum'da düzenlenen "15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" konferansında konuştu. Yalçın, Rus Büyükelçi Karlov'un öldürülmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Tetikçinin silahından çıkan 11 kurşunun 9'u Karlov'a isabet etmiştir. Karlov’a isabet eden 9 kurşunla verilen 9 ayrı mesaj vardır." dedi.

Ali Yalçın: "Karlov’a isabet eden 9 kurşunla verilen 9 ayrı mesaj vardır"
22 Aralık 2016 Perşembe 12:05

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" isimli konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Çorum'da düzenlenen konferansta Büyükelçi Karlov'un öldürülmesi ile ilgili konuşan Yalçın, "Karlov’a isabet eden 9 kurşunla verilen 9 ayrı mesaj vardır." dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Çorum 'da düzenlenen "15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" isimli konferansta knuştu. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesi ile ilgili konuşan Ali Yalçın, suikast ile Türkiye'ye mesaj verilmeye çalışıldığını söyledi.

Ali Yalçın, “Hedef Ortadoğu'da daha fazla kan, daha fazla katliam ve sömürüdür. Tetikçinin silahından çıkan 11 kurşunun 9'u Karlov'a isabet etmiştir. Karlov’a isabet eden 9 kurşunla verilen 9 ayrı mesaj vardır. " dedi.

Karlov'a isabet eden kurşunların ne anlama geldiğini tek tek açıklayan Ali Yalçın şunları söyledi.

1. Kurşun: Astana masasından çözüm çıkmasın,

2. Kurşun: Türkiye, Rusya ve İran Halep konusunda anlaşma sağlayamasın,

3. Kurşun: Halep'te mazlumlar katledilmeye devam edilsin diye atıldı. Durmadılar,

4. Kurşun: Suriye'deki kaos Türkiye'ye taşınsın,

5. Kurşun: Marka haline gelen Türkiye değer kaybına uğrasın,

6. Kurşun: Milyonlarca mültecilere kucak açan Türkiye yalnızlaşsın,

7. Kurşun: Türkiye merhamet diplomasisi yürütemez hale gelsin,

8. Kurşun: Direnişten dirilişe geçen Türkiye durdurulsun,

9. Kurşun: Türkiye bağımsız politikalardan vazgeçsin, Fırat Kalkanı operasyonu son bulsun diye atıldı.

Modern Frankenstein’lerin, emperyalizmin ve terörizmin oyunlarını bozacağız

Dokuz ayrı mesajı söyleyen Ali Yalçın, Türkiye'ye karşı saldırıların devam edeceğini ifade etti. Yalçın, "Durmayacaklar, ama bizde durmayacağız, heveslerini kursaklarında bırakacağız. Cerablus’u terörden temizleyip, özgürleştiren yiğitlerimizin El Babı'da terör koalisyonundan temizleyip özgürleştirmesini engellemek istiyorlar. Lanet olsun kirli planlarına.  Modern Frankenstein’lerin, emperyalizmin ve terörizmin oyunlarını bozacağız. Heveslerini kursaklarında bırakacağız. Emperyalizmin, Ortadoğu’nun sınırlarını değiştirme, bölgenin haritasını yeniden çizme arayışına izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
 

NATO’dan Sonra Ülkenin Başı Beladan Kurtulmadı

Türkiye'nin NATO'ya üye olduktan sonra birçok sıkıntı çektiğini savunan Yalçın, “Zorlukları aşarak, bariyer ve barikatları teker teker sökerek bu günlere geldik. Yaşadığımız acılardan, sancılardan travmalardan ders alarak geldik ve bizler bu ülkede şu tahlili yaptık; 1946 dan sonra, NATO konseptine girdikten sonra bu ülkenin başı beladan kurtulmadı. Her 10 yılda bir darbe geleneksel hale geldi. Kontrgerilla denilen şey bir tasvir falan değil bir tespit” dedi.

Memur-Sen Mevcut Sendikacılığa Tepki Olarak Doğdu

Konuşmasına Memur-Sen’in sendikal sürecini anlatarak başlayan Yalçın, Mevcut sendikal yaklaşıma tepki olarak Memur-Sen’i kurduklarını ifade etti. Yalçın, Türkiye’de sendikal zeminin insan merkezli, değer merkezli, onur merkezli yapılmadığını, zıtlıklar üzerinden yola çıkarken Memur-Sen'in kavga sendikacılığına “hayır” dediğini kaydetti.

“Sendikacılığı köhne bir zihniyetin sopası olarak kullananların bu millete emek alanında, ekmek alanında, değer alanında bir şey katmayacaklarını biliyoruz” diyen Yalçın, şöyle devam etti: “Zaman bizi haklı çıkarttı. Çünkü adı sivil, beyni üniformalı yapılar bu millete bir şey kazandırmadılar. Sadece nöbetleşe kullanıldılar. Bu ülkede toparlanamayışımızın altındaki temel hikaye buydu. Yola çıkışımız kolay olmadı, çünkü sendikacılığa inanmayan bir zeminde siz bir iş yapmaya çalışıyorsunuz. Kolay bir hikaye değil. 'Bu iş size göre değil' diyorlar. Aslında doğru söylüyorlar. Esnafın camı, kaldırımın taşı, milletin arabasıyla sorunu olan, şiddet, vandalizm, anarşizm içeren bir yapıyı bize uygun görmüyorlardı. El hak doğrudur. Çünkü bu sendikal anlayışın bizim kitabımızda yeri yoktur. Sendikacılığın kitabını yazan bir noktaya gelişimiz, sendikacılığın kitaptaki yerini arayan noktada doğru olan yerden başlangıcı yapmamızdan kaynaklıdır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber