Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 23 Aralık 2016 tarihli ve 29927 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
23 Aralık 2016 Cuma 09:34

Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 23 Aralık 2016 tarihli ve 29927 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

23 Aralık 2016 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 29927

YÖNETMELİK

Sağlık Bakanlığından:


HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK 
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 1/8/1998 tarihli ve 23420 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Hasta Hakları Yönetmeliğinin 42/A maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinde yer alan “hasta iletişim birimine” ibaresi “hasta hakları birimine” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 42/B maddesinin başlığında ve aynı maddenin birinci fıkrasında yer alan “hasta iletişim birimleri” ibaresi “hasta hakları birimleri” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 42/C maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinin ilk cümlesi yürürlükten kaldırılmış ve (g) bendinde yer alan ‘Hasta iletişim birimine’ ibaresi “Hasta hakları birimine” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin geçici 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değişmiştir. 

“GEÇİCİ MADDE 1 – Sağlık kurum ve kuruluşları bünyesinde bulunan hasta iletişim birimleri, en geç bir ay içerisinde hasta hakları birimine dönüştürülür.”

MADDE 5 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.


Hasta Hakları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik için TIKLAYINIZ.

23 Aralık 2016 tarihli ve 29927 sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber