Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım ilanı

Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım ilanı yayımlandı.

Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım ilanı
15 Mart 2016 Salı 12:54

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi Alım ilanı yayımlandı.

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden,

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

GENEL ŞARTLAR

1- Üniversitemiz birimlerine aşağıda belirtilen şartları taşıyanlardan öğretim üyesi alınacaktır.

2- Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır.

3- Kanuni şartlara haiz adayların, ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde; Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi tatile geldiği takdirde; bir sonraki iş günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.

4- 657 sayılı Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

5- Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.

6- Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

PROFESÖR KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ile profesör kadrosuna başvuranlar (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir.) altı takım ile başvuru yapacaklardır.

DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ile dört takım ile başvuru yapacaklardır.

YARDIMCI DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde yabancı dilini ve başvurduğu bölümü belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri ( Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır. Adaylar; KPDS, ÜDS'den veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınavından aldıkları notlara bakılmaksızın " Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin " 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.

BİRİMİ

UNVANI

BÖLÜMÜ

DERECE

ADET

ARANAN NİTELİKLER

MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

Profesör

(1, 2, 3)

Elektrik

Elektronik

Mühendisliği

1

1

Doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği yada Biyomühendislik alanlarının birinde tercihen yurtdışında tamamlamış olmak, biyomedikal işaret ve görüntü işleme, beyin işaretlerinin analizi, uyku işaretlerinin analizi ve hesaplamalı kardiyoloji alanlarında çalışmalar ve uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.

MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

Doçent (1, 2, 3)

Malzeme Bilimi

ve

Nanoteknoloji

Mühendisliği

2

1

Kimya bölümü mezunu olup, fizikokimya alanında tercihen yurtdışında doktora yapmış olmak, gaz faz kimyası alanında kütle ve lazer spektroskopisi ve teorik çalışmaları olmak.

MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

Yardımcı Doçent (1, 2, 3)

Endüstri

Mühendisliği

3

1

Lisans ve doktora derecelerini Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamış olmak. Karar teorisi, karar verme analizi, bilgi teorisi, stokastik programlama, sürdürülebilir enerji ve küresel ısınma konularında teorik ve pratik çalışmalar yapmış olmak. Tercihen dünyanın ilgili alanda saygın ve önde gelen üniversitelerinden doktora derecesi almış olmak.

MÜHENDİSLİK

FAKÜLTESİ

Yardımcı Doçent (1, 2, 3)

Makine

Mühendisliği

4

1

Doktora derecesini Biyomekanik Mühendisliği bilim alanında tamamlamış olmak.

YÖNETİM

BİLİMLERİ

FAKÜLTESİ

Doçent (1, 3)

İşletme

2

1

Finans alanında doktora yapmış olmak, finansal risk yönetimi ile finansal tahmin ve modelleme konularına yönelik araştırma çalışmaları, ulusal ve uluslararası taranan dergi, kitap bölümleri ve konferans yayınları bulunmak.

1- Eğitim-öğretim %100 İngilizce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 28.06.2009 tarih 27272 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğinin 7 inci maddesinin 3 üncü fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir.

2- Tercihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak ve doktora sonrası teorik ve deneysel araştırma çalışmaları ve tecrübeleri bulunmak.

3- Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber