banner120
Öne Çıkanlar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yeni ehliyet ücreti Daniyar İsmayilov barcelona real madrid maçı

TEOG Sınavında Rehber öğretmenler okulda bulunacak mı?

Türk Eğitim Sen 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan TEOG sınavlarında Rehber öğretmenlerinin görevli olmamasına rağmen bazı okullarda idarenin talimatıyla görevlendirildikleri ve görev süresince hiçbir ücret almadıkları konusu üzerine Milli Eğitim Bakanlığı'na bu konuda bilgilendirme talebinde yazı gönderdi.

TEOG Sınavında Rehber öğretmenler okulda bulunacak mı?

Türk Eğitim Sen 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan TEOG sınavlarında Rehber öğretmenlerinin görevli olmamasına rağmen bazı okullarda idarenin talimatıyla görevlendirildikleri ve görev süresince hiçbir ücret almadıkları konusu üzerine Milli Eğitim Bakanlığı'na bu konuda bilgilendirme talebinde yazı gönderdi.

Türk Eğitim-Sen, 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen 8. sınıflar için TEOG sınavlarında bazı okullarda Rehber öğretmenlerinin görevli bulunmamasına rağmen idare tarafından görevlendirildiği halde hiçbir ücret almadığı konusunu Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdiği yazıda yetkililere beyan etti. 

MEB'e gönderilen yazıda görevli olmamaları halde idare tarafından görevlendirilen öğretmenlerin, görevli olmamasına rağmen okulda görevlendirilmelerinin bir dayanağının olup olmadığını ve görevlendirilmeleri mümkünse görevli öğretmenlere ödenen ücretin rehber öğretmenlerine de ödenip ödenmeyeceği hakkında bilgi verilmesini istedi.

Türk Eğitim-Sen'in MEB'e gönderdiği Rehber öğretmenleri ile ilgili bilgi talebi içeren yazının incelendiğini ve 13.11.2015 tarih ve 11647868 sayılı 2015/29 Ortak Sınavlar 1.Dönem Genelgesinin A bölümü 8. maddesinde Maddesinin ''Ortak sınavlarda görevli olmayan o okulun öğretmenleri de (o gün dersi olan) sınavların yapıldığı gün en geç saat 08:30’da kendi okullarında hazır bulunacaklardır. Sınav başladıktan sonra görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenler okuldan ayrılacaklardır.'' şeklinde yer almıştır. MEB'in gönderidiği bilgilendirme yazısına göre, Rehber öğretmenlerinin sınav süresi boyunca okulda bulunmalarına gerek olmadığı, sınavlarda görevli olmayan personelin herhangi bir ücret almasının mümkün olmadığı belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
TEOGMebTürk Eğitim Sen
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selim 12 ay önce

Bence de okulda bulunmalı. Diğer sınav görevlisi öğretmenler gibi de ücret almalı.