Şanlıurfa İL MEM'den Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi

ŞAnlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen ve norm fazlası öğretmenlerin görevlendirmesi ve eğitimi ile alakalı resmi internet sitesinden duyuru yayınladı. Yapılan duyurda kurumlar içerisinde öğretmen yetersizliği durumunda kurumlarda görev almak isteyen norm fazlası ve ücretli öğretmenler için eğitime başvuru tarihleri açıklandı. Peki Şanlıurfa İl MEM Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi başvuru tarihleri ne zaman? Detaylar haberimizde.

Şanlıurfa İL MEM'den Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi
22 Haziran 2016 Çarşamba 20:03

ŞAnlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi ile ilgili resmi sitesinden bir duyuru yayınladı. Kurumlardaki yetersiz öğretmen sayısı durumunda, norm fazlası öğretmenlerin ve ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi ile ilgili görev almak isteyen veya ilerleyen zamanlarda görevli olmayı düşünen öğretmenlere yönelik eğitim verilmesinin planlandığı belirtildi. 
Şanlıurfa İL MEM tarafından yapılan duyuruda yalnızda ücretli öğretmenler ve norm fazlası öğretmenlerin başvuru yapacakları bildirildi. Başvuru sırasında adaylardan istenecek belgeler ise şu şekilde;

-- Norm Fazlası Öğretmenler İçin (Sadece Dilekçe)
-- Ücretli Öğretmenler İçin (1-Diploma 2-Kimlik Fotokopisi
-- Son KPSS Sınav Sonuç Belgesi 4-Varsa Formasyon Belgesi) 

Yapılan duyuruda eğitime girmek ve görev almak isteyen öğretmenlerin 20 Haziran - 11 Temmuz 2016 tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Özel Eğitim Hizmetleri Şubesine giderek başvuruda bulunabilecekleri ifade edildi.

Başvuruların İlçe Milli Eğitime teslim tarihi ise 15 Temmuz 2016 mesai bitimine kadar olduğu açıklandı.

Şanlıurfa İL MEM resmi sayfasında yapılan duyuru şu şekilde;

Kurumlarımızdaki öğretmen sayısının yetersizliği durumunda; özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacı, norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılanabilmektedir. Bu kapsamda görevlendirilecek olan ya da ilerleyen zamanlarda görev almayı düşünen norm fazlası veya ücretli öğretmenlerin, özel eğitim alanındaki farkındalıklarını, bilgi, beceri ve yeterliliklerini arttırmak, eğitim öğretim yılı boyunca karşılaştıkları sorunlarda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacıyla eğitim verilmesi planlanmaktadır. Bu eğitimi alan öğretmenler öncelikli olarak yukarıda anılan okullarda görevlendirilecekleri Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 08.06.2016 tarih ve 10096465-160-E.6264515 sayılı yazısında belirtilmektedir.
   
Söz konusu eğitime gönüllülük ilkesi çerçevesinde, katılmak isteyen norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin belirlenen başvuru tarihlerinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Bölümüne başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURUDA BULANACAKLAR
1-      Norm Fazlası Öğretmenler.
2-      Ücretli Öğretmenler.

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

-Norm Fazlası Öğretmenler İçin (Sadece Dilekçe)
-Ücretli Öğretmenler İçin (1-Diploma 2-Kimlik Fotokopisi
3- Son KPSS Sınav Sonuç Belgesi 4-Varsa Formasyon Belgesi) 

BAŞVURU YERLERİ VE TARİHLERİ

Başvurular  20 Haziran -11 Temmuz Tarihleri Arasında
İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Özel Eğitim Hizmetleri Şubesi tarafından alınacaktır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber