MEB sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama işlemleri ile ilgili duyurusu

Mardin iline ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerin, göreve başlama işlemleri ile ilgili Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü duyuru yayımladı.

MEB sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama işlemleri ile ilgili duyurusu
13 Ekim 2016 Perşembe 22:47

Sözleşmeli öğretmenlik göreve başlama işlemleri ile ilgili açıklama MEB'den geldi. Peki sözleşmeli öğretmenler ne zaman göreve başlayacak? İşte MEB tarafından yapılan açıklama haberimizde. 


MARDİN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ;

Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama işlemleri ile ilgili açıklama
 
Milli Eğitim Bakanlığınca ilimize atanan Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlatılması ile ilgili iş ve işlemler 12/10/2016tarihinden itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacaktır. İlimize atanan öğretmenler ekte bulunan; Bakanlığımızın 10/10/2016 tarih ve 11073895 sayılı yazısında istenilen belgeleri tamamladıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Birimine başvuru yaparak göreve başlama işlemlerini yapabileceklerdir.


MARDİN MEB tarafından gönderilen Sözleşmeli Öğretmenlik göreve başlama resmi yazısı için TIKLAYINIZ

MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ;

 

1- Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerden göreve başlatılmadan önce;

- Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,

- Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

- Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

- Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.),

- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

- Mal bildirimi,

- Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

- Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

- Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

- Dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personeli kapsamında sözleşmeli öğretmenliğe atananlardan ayrıca 1/1/2014 tarihi itibarıyla 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde yönetici, öğretmen, uzman öğretici, usta öğretici veya benzeri personel olarak en az toplam altı yıl (2160) sigorta primi ödendiğini belgelendirmeleri, 
istenecektir.

2- Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler, birinci maddede belirtilen belgelerle birlikte atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine başvurarak göreve başlama talebinde bulunacaktır. Belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanların göreve başlama talepleri kabul edilmeyecektir.

3- İstenilen belgeleri tam olarak ibraz eden sözleşmeli öğretmenlerin sigortalı işe giriş bildirimleri, Sosyal Güvenlik Kurumunun o ilde bulunan ilgili birimine göreve başlatılmadan en az bir gün önce ilgili il milli eğitim müdürlüğünce yapılacaktır.

4- Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirimleri yapılan sözleşmeli öğretmenlerle, söz konusu bildirimin yapıldığı tarihten en az bir gün sonra hizmet sözleşmesi yapılarak göreve başlatılacaktır. Sözleşme; doğrudan il millî eğitim müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları bakımından ilgili il millî eğitim müdürü ile sözleşmeli öğretmen tarafından, ilçe millî eğitim müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları bakımından ise ilgili ilçe millî eğitim müdürü ile sözleşmeli öğretmen tarafından imzalanacaktır.

5- Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler il milli müdürlüklerince değerlendirilecektir. Belgelerinde tereddütte düşülenler göreve başlatılmayarak gerekli bilgi ve belgelerle birlikte Bakanlığımıza bildirilecektir.

6- Sabıka sorgulama belgesinde “Adli sicil kaydı vardır” ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.

7- Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 15 gün içinde göreve başlayamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hâli iki ayı aşanlar, atamalarının iptali için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

MANİSA MEB tarafından gönderilen Sözleşmeli Öğretmenlik göreve başlama resmi yazısı için TIKLAYINIZ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber