Eşi ücretsiz izne çıkan bir devlet memuru eşi için aile yardım ödeneği alabilir mi?

Eşi ücretsiz izne çıkan bir devlet memuru eş için aile yardım ödeneği alabilir mi? Tüm detaylar haberimizde…

Eşi ücretsiz izne çıkan bir devlet memuru eşi için aile yardım ödeneği alabilir mi?
24 Aralık 2015 Perşembe 13:45

Eşi ücretsiz izne çıkan bir devlet memuru eş için aile yardım ödeneği alabilir mi? Tüm detaylar haberimizde…

Eşi ücretsiz izne çıkan bir devlet memuru eşi için aile yardım ödeneği alabilmek için ilk olarak görevli olduğunu kuruma başvurmalıdır. 657 sayılı devlet memurları kanununun 102 maddesi ile düzenlenen aile yardım ödeneği”2.134*maaş katsayısı” şeklinde düzenlenmiştir. Bu miktar bugün için 176 liradır. Eşi için aile yardım ödeneği almak isteyen bir devlet memurun eşinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almaması ve menfaat karşılığında çalışmaması gerekmektedir.

Hüküm ile bu durumun açık bir şekilde belirtilmiştir. Bu nedenle eşi ücretsiz izne ayrılan bir devlet memuru eşi için aile yardım ödeneği almaya hak kazanır. Bundan yararlanabilmesi için ilk olarak kurumuna beyanda bulunması ve eşinin çalışmadığını kurumuna beyan etmesi gerekmektedir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selim - 1 yıl önce
Bence almalı.
Avatar
Selim - 1 yıl önce
Bence almalı.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber