DMO Genel Müdürlüğü Ana Statüsünde Değişiklik Yapıldı

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Ana Statüsünde Değişiklik Yapılmasına Dair Ana Statü, 14 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

DMO Genel Müdürlüğü Ana Statüsünde Değişiklik Yapıldı
14 Nisan 2016 Perşembe 08:27

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Ana Statüsünde Değişiklik Yapılmasına Dair Ana Statü, 14 Nisan 2016 tarihli ve 29684 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

14 Nisan 2016 Perşembe

Resmi Gazete

ANA STATÜ

Maliye Bakanlığından:

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANA STATÜSÜNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ANA STATÜ

MADDE 1 – 4/5/2007 tarihli ve 26512 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Ana Statüsünün 6 ncı maddesinin birinci fıkrasına (f) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki bent eklenmiş ve diğer bentler buna göre teselsül ettirilmiştir.
 “g) Giyim eşyaları ve tamamlayıcı aksesuarları (Kişiye göre özel üretim gerektirenler hariç),”

MADDE 2 – Aynı Ana Statünün 17 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan  “temizlik malzeme ve ekipmanları “ ibaresinden sonra gelmek üzere “, giyim eşyaları ve tamamlayıcı aksesuarları”  ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3 – Aynı Ana Statünün 23 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve (c) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki (ç) bendi eklenmiştir.
 “c) Teftiş Kurulu Başkanlığı,
ç) İç Denetim Birimi Başkanlığı.”

MADDE 4 – Aynı Ana Statüye 26 ncı maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki madde eklenmiştir.
“İç denetim birimi başkanlığı
MADDE 26/A – (1) İç Denetim Birimi Başkanlığı; iç denetime ilişkin mevzuat ve standartlar çerçevesinde, Ofisin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak için kaynakların ekonomiklik, etkililik ve verimlilik esaslarına göre yönetilip yönetilmediğini değerlendirmek, performans kalitesi hakkında yönetime bilgi sağlamak, risk yönetimi sistem ve süreçlerinin kurulmasında, geliştirilmesinde ve iyileştirilmesinde yönetime danışmanlık yapmak, disiplinli bir yaklaşımla, kurumsal yönetim, risk yönetimi ve kontrol süreçlerinin etkinliğini değerlendirmek ve geliştirilmesine yönelik öneriler getirmek suretiyle, Ofisin amaçlarına ulaşmasına yardımcı olmakla görevlidir. İç denetim, İç Denetim Birimi Başkanlığında görevli iç denetçiler tarafından yapılır.”

MADDE 5 – Aynı Ana Statünün ekinde yer alan (I) sayılı cetvelin Danışma Birimleri başlığı altına “4. İç Denetim Birimi Başkanlığı” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 6 – Bu Ana Statü yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7 – Bu Ana Statü hükümlerini Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu yürütür.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber