AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün sona eriyor, Anadolu Üniversitesi kayıt yineleme işlemi nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt yineleme işlemleri bugün sona eriyor. Peki AÖF kayıt yineleme işlemi nasıl yapılır? AÖF ders ekle işlemleri ne zaman yapılacak? AÖF kayıt yenileme işlemleri Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu üzerinden nasıl yapılır? AÖF harc ödemesi nasıl yapılır? Detaylar Haberimizde...

AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün sona eriyor, Anadolu Üniversitesi kayıt yineleme işlemi nasıl yapılır?
04 Mart 2016 Cuma 10:30

Açıköğretim Fakültesi kayıt yineleme işlemlerinde bugün son gün. Binlerce AÖF öğrencisi için bahar dönemi kayıt yineleme işlemleri 4 Mart Cuma günü saat 23.30'a kadar yineleme işlemlerini yapması gerekiyor. 

22 Şubat'ta başlayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yinelemeleri bugün sona eriyor. Yüzbinlerce AÖF öğrencisi en geç 4 Mart Cuma günü saat 23.30'a kadar kayıt yineleme ve harç işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Kayıt yineleme yapmayan öğrencileri https://anasis.anadolu.edu.tr/#/login adresinden bu işlemi gerçekleştirebilir. 

Bahar döneminde AÖF öğrenciliklerini uzatmak isteyen, kayıt yenilemek isteyen öğrencilerin ders atama işlemleri 30 AKTS'yi geçmeyecek şekilde AÖF tarafında yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği yani zorunlu dersler hariç fakültenin atadığı dersleri azaltabilir, sistemden çıkarabilir veya toplam 35 AKTS krediyi geçmeyecek şekidle üst dönemden yeni dersler ekleyebilir. 

Ders Ekle-Bırak İşlemi Nasıl yapılır?

22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 03, 04 Mart 2016 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartı ile(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Öğrenciler, mazeretli kayıtların son günü olan 04 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapabilirler. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2015-2016 öğretim yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

04 Mart 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Öğrenci Girişi bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifresi olmayan öğrenciler yeni şifrelerini; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini Fakültemizdeki kayıtlı cep telefonu numaraları ile arayarak veya en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirler.

Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim veya http://aof.anadolu.edu.tr  adresi Ders Ekle-Sil Otomasyonu bağlantısından ulaşılabilir.  

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

AÖF bahar dönemi ders ekle bırak işlemleri aof.anadolu.edu.tr internet adresinden yapılabiliyor. Öğrenci girişi yaparak kolay bir şekilde yapılan bu işlem sonrasında harç ücretlerinin ödeme bilgileri çıktı olarak alınıyor. Harç ücretlerinin ödeme bilgileri ders ekle-bırak ekranından ya da işlemlerin tamamlanmasının ardından çıktı olarak alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü ekranından öğrenilebiliyor.

Haç ödemeleri nasıl yapılır?

AÖF kayıt yinemeleri sonrasında yüzbinlerce öğrenci harç ödemesini yapması gerekiyor. AÖF öğrencileri harç ödemelerinin Vakıfbank'tan birden farklı yolla ödeme yapabiliyor. 

Vakıfbank Şubelerine Ödeme

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme

Vakıfbank ATM'lerinden Kartsız Ödeme

Vakıfbank ATM'lerinden Kartla Ödeme

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Kredi Kartı İle Ödemeİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber