Diyanet: "FETÖ, Medine münafıkları gibi"

Diyanet, FETÖ'nün dini değerleri istismar ettiğini hazırladığı rapor ile tek tek ortaya koydu. Örgütün 40 yıllık söylemlerine bakıldığınında hedefin islama değil karanlık odaklara hizmet olduğunu anlatan rapora haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte Diyanetin FETÖ raporu haberimizde.

Diyanet: "FETÖ, Medine münafıkları gibi"
05 Ekim 2016 Çarşamba 10:49

Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ ile ilgili rapor hazırladı. Dinin değerleri istismar ettiği belirlenen örgütün, Din kisvesi altında faaliyet gösteren örgüt mensuplarının karakterleri, Medine döneminde yaşayan münafıklar ile örtüşmekte olduğu ifade edildi. Diyanet tarafından hazırlanan raporda, FETÖ2nün yaptığı yanlışlar ve istismarlar bulunuyor. İşte FETÖ2nün dini nasıl istismar ettiğinin ortaya çıkarıldığı rapor ile ilgili detaylar haberimizde. 

Değişik maskeler altında faaliyet gösterdiler

40 yıllık söylem ve eylemlerine bakıldığında birçok maskeyi ustalıkla kullandıkları görülüyor.

Hedef, İslam'a hizmet değil karanlık güçler adına dünyevi bir hakimiyet elde etmekt. Nitekim Gülen'in uzun yıllar önce söylediği "Biz, yeryüzünü bütünüyle fethetsek bile, ona takılıp kalmadan gökyüzünü fethetmek için yollar aramalıyız" sözü, onun ne kadar hayalperest ve ihtiraslı olduğunu göstermekte.

Örgüt için din, o sinsi planlarını uygulamak için sadece bir araç. Örgüt elebaşısı, başlangıçta dini eğitim vaadiyle geniş halk kitlelerini aldatmış, sonunda ise ülkemizi fesat yerine çevirmeye çalışmıştır.

Din kisvesi altında faaliyet gösteren örgüt mensuplarının karakterleri, Medine döneminde yaşayan münafıklar ile örtüşmekte. Nitekim münafıklarla ilgili ayetlerde bu kimselerin kalben hastalıklı oldukları, inananlara sinsice tuzak kurdukları, gizli ajandalarını gerçekleştirme adına şeytani odaklarla buluştuklarında onlarla beraber olduklarını beyan ettikleri anlatılmakta.

Kuran ve Sünnet rehberliğinde değil

Bu hastalıklı yapı, dini bir cemaat değil, küresel sistemin sinsi bir projesidir. Kuran ve Sünnet rehberliğinde değil; belli bir "üst akıl" ile sevk ve idare edilen, egemen güçlerin gizli emellerine hizmet eden bir yapı asla dini bir teşekkül olamaz. FETÖ/batılı kamuoyunun ilgi ve desteğini sağlamak, medeniyetler çatışması tezine karşı duyarlılık üretme adına 'Dinlerarası diyalog' ve 'ılımlı İslam' diyerek şaibeli girişimler başlatmış, pek çok sırlı ve gizemli ilişkiyle uluslararası dünyada Müslümanların aleyhine oluşturulan karanlık projelerin bir parçası olmaktan çekinmemiştir.

Dinlerarası Diyalog Projesi

Gerçekte II. Vatikan Konsili'nde alınan kararlara dayanan Dinlerarası Diyalog projesiyle Gülen, ulusal ve uluslararası birçok etkinlik düzenleyerek, bir taraftan bağlarını Hıristiyan kültürüne yaklaştırırken diğer taraftan örgütün Batı dünyası tarafından akredite edilmesini sağlamıştır. Bu sayede Gülen, kendisine Pensilvanya'da üs kurma fırsatı bulurken, birçok batılı ülkenin kapıları örgüte bu sayede açılmıştır.

İstismar had safada

Diyalog sürecine meşruiyet kazandırmak için, Al-i İmran Suresi'nin 64. ayeti istismar edilmiş, bilinçli şekilde kelime-i tevhidin sadece ilk kısmı öne çıkarılmıştır. Gülen "La ilahe illallah' diyeni başıma koyarım" demiş, bu da müntesiplerince Kelime-i Tevhid'in 'Muhammedün Rasülullah' kısmı söylenmese de kurtuluşa erilebileceği şeklinde algılanmasına yol açmıştır. Müslüman olmak için kelime-i tevhidin ilk kısmı olan "La ilahe illallah" demenin yeterli olduğu ve Hz. Muhammed'e iman etmeyenlerin de cennete girebileceği safsatası ileri sürülmüştür.

Fetö'nün Günah Galerisi diye yayınlansın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 4 Ağustos'ta yapılan Olağanüstü Din Şürası açılışında yaptığı konuşmada, "Sözde kitaplar yazıyormuş, sözde eserleri varmış. Artık ne tür intihaller yapıldığını bilemem, ama çok intihaller olduğu belli. Diyanet İşleri Başkanımıza da bir ara söyledim. 'Bunun sözde eserlerini Din İşleri Yüksek Kurulumuza verin de A'da Z'ye incelesinler, inceletsinler. Bu kitapların içinde dinimizle bağdaşmayan ifadeler var. Ve ondan sonra da FETÖ'nün Günah Galerisi diye bir kitabı siz yayımlayın.' Ve burada bütün gerçekleri ortaya serilsin. Bunun en ideali, Din İşleri Yüksek Kurulu'nun bu çalışmayı yapmasıdır, bunu bekliyoruz" açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Sabah

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yavuz - 1 yıl önce
Diyanet birazda bu şer odakları ile nasıl mücadele edilir. Buna kafa yormalı.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber