Bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası çekildi

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının yapıldığı kaydedildi. 

Bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası çekildi
13 Ocak 2017 Cuma 14:20

Bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası çekildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının yapıldığı kaydedildi.

Devlet Personel Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen  (1641) şehit yakını,  gazi ve gazi yakınının atama kurası, 13 Ocak 2017 Cuma günü Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. 

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 

1641 istihdam hakkı sahibinden;
873’ nin öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar esas alınarak öğretmen, hemşire, mühendis, tekniker, teknisyen, çocuk eğiticisi gibi memur kadrolarına,
747’ nin  hizmetli kadrolarına, 
21’nin   ise işçi kadrolarına
atama teklifleri yapılmıştır. 

Atananların 1.092’si erkek, 549’ u ise kadındır.  

Bakanlıklar, bağlı ve ilgili kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, üniversite ve belediyeler olmak üzere toplam 130 kamu kurum ve kuruluşuna atama teklifi yapılmıştır.  

İlgililer atama teklif sonuçlarına  14/01/2017 tarihi saat 10.00 itibariyle www.dpb.gov.tr adresinden ulaşabilirler.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada da, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilen bin 641 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda çekildiği kaydedildi.

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

Buna göre bin 641 istihdam hakkı sahibinden 873'ünün, öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlar esas alınarak öğretmen, hemşire, mühendis, tekniker, teknisyen, çocuk eğiticisi gibi memur kadrolarına, 747'sinin hizmetli kadrolarına, 21'inin ise işçi kadrolarına atama teklifleri yapıldı.

Atama teklif sonuçları, yarın saat 10.00 itibarıyla "www.dpb.gov.tr" adresinden öğrenilebilecek.

Atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selim - 11 ay önce
Bu çalışma çok doğru bir iş. Şehitlerimiz ve yakınları için ne yapılsa azdır.
Misafir Avatar
Ergül Nazlım - 8 ay önce @Selim
Bir Şehit babası olarak iki tane oğlum şu anda atama bekliyor En kısa zamanda sonuçlanmasını bekliyorum on ikinci ayın 2016 da müracaat etmiştik

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber